Zoufalá z 10leťáka

Anonymní
25.4.21 18:43

Zoufala z 10tiletaka

Nazev uz napovida. Uz nevim kudy kam. Mam 10ti leteho syna a jeho chovani tak na 3. Neustale musi se svou 3 a pul letou sestrou souperit, rozdovadi ji a pak je mladsi jak nerizena strela a konci to bud urazem ci brekem. Starsi placa takovy hovadiny az nesmysly, ze mi stavavaji hruzou vlasy na hlave i ostatni jeho kamaradi na nej koukaji, jak na tydyt. Domluva nepomaha, zakazy ma a pak zase nanovo. Dnes jsem mu zabavila tel. a dostal stary tlacitkovy, zacal vyvadet jak turek. Premyslim nad psychologem, pac uz mam z nem nervy v kyblu. Mel jste to taky tak nekdo a co pomohlo?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1768
25.4.21 18:58

To, cos popsala, mi pripada jako normalni chovani desetileteho.
Pokud je problem, ze neposlechne, tak to bude spis vychovou nez povahou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.4.21 19:05
@VitaminC píše:

Jako normalni? Ze musi s mladsi souperit? Kdo bude nekde prvni a samozrejme musi vyhrat on. Myslela jsem, ze uz takove deti v tomto veku maji vic rozum a jdou mladsim prikladem.
To placani nesmyslu je fakt na urovni 3-4 leteho ditete a ne 10.

• Citovat
  • Nahlásit
1768
25.4.21 19:07
@Anonymní píše:
Jako normalni? Ze musi s mladsi souperit? Kdo bude nekde prvni a samozrejme musi vyhrat on. Myslela jsem, ze uz takove deti v tomto veku maji vic rozum a jdou mladsim prikladem.
To placani nesmyslu je fakt na urovni 3-4 leteho ditete a ne 10.

Tohle je hrozne vseobecne. Soupereni je normalni. Placani nesmyslu je neco, za co nema smysl trestat. Treba ma jen bujnou fantazii. Nejsi na nej trochu zasedla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8021
25.4.21 19:12

Ja tedy nevim, neznam tebe ani tveho syna nejsem psychlozka, ale nesouperi s dcerou proto, ze na ni zarli?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2054
25.4.21 19:13
@Anonymní píše:

Mně se to zdá taky normální. Že si v 10 letech, bude vědom jakési odpovědnosti velkyho bráchy, co jde příkladem, je spíš jen Tvé přání.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.4.21 19:19

Mám také syny 10 let a 3,5 roku. Starší jde do puberty, jeho názory jsou většinou taky na hlavu, mladšího umí taky hodně zlobit, vymysli soutěže, kde je jasné, ze vyhraje atd. Snaží se mladšího naštvat, bijou se atd. Přijde mi to naprosto normalni :mrgreen: ani jeden nejsou svatý a navzájem si dělají naschváli, ale umí i držet “za jeden provaz”, jeden druhému se omluví atd. Chování staršího beru s rezervou, jde do puberty, názory má odposloucháváni od kamarádů, TV, YouTube atd. Taky to mají ty decka těžké, už přes rok převážně žijí jen doma u počítače, bez školy, spolužáků a kamarádů. :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
7928
25.4.21 19:25

Normálně se nudí, tráví cas se stejně starýma spolužákama, kamarádama?
Jestli je většinu času s malým bráchou tak prostě „zlobí“…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
PaníKadrnožková
25.4.21 19:26
@VitaminC píše:

Tak to me teda ne 8o muj sybek podobneho veku se jako tydyt nechova…

Ake! Mimozni je obcas taky -z izolace, z pocitace, z nedostatku vybiti… hele, ted zacali zase chodit do skoly, ono se to zlepsi :hug: pokud by byl uplnej blazen, tak si toho vsimnes driv, ne…asi bych se kousla a cilene s nim sportovala :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
15385
25.4.21 19:58
@Anonymní píše:

jo přesně to musí. Mám 11 letou a ta má obrovskou radost, že porazí pětiletou a tříletou v běhu :zed: :mrgreen:
Prostě si potřebují dokázat, že jsou lepší. Já byla stejná :nevim:
A bude hůř. Ale prý stačí vydržet a bude zase lépe :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
261
25.4.21 20:01
@Nekoukej! píše:
Ja tedy nevim, neznam tebe ani tveho syna nejsem psychlozka, ale nesouperi s dcerou proto, ze na ni zarli?

To je první co mě napadlo, i starší děti potřebují dostatek pozornosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8334
25.4.21 20:02

Plácá hovadiny? A nepředvádí se? Co plácá?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8021
25.4.21 20:04
@Nickjmeno píše:
To je první co mě napadlo, i starší děti potřebují dostatek pozornosti.

Ano pusobi to tak, upozornuje na sebe a protoze je to dite tak nevhodne

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.4.21 20:06

U nás je to samé. Desetiletá a čtyřletý. Dcera s ním soupeři, ale kluk už se nenechá. Vnímám to jako dobrou školu pro oba :lol:
Pochop sveho staršího syna, byl dlouho jedináček a zvyklí, že mu dáváte veškerou pozornost a teď to tak není, tak chce být lepší, abyste si ho víc všímali. Je to ještě dítě!

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
25.4.21 20:12
@VitaminC píše:
Tohle je hrozne vseobecne. Soupereni je normalni. Placani nesmyslu je neco, za co nema smysl trestat. Treba ma jen bujnou fantazii. Nejsi na nej trochu zasedla.

To ma bujnou fantazii az az, ale veci co nedava hlavu ani patu. On ji provokuje do takovy faze, ze kdyz uz se mu nechce, tak mala neprestane a je rev na obouch stranach a je to takhle dokola. Nerikam mala umi taky provokovat a kdyz vstavam uz ze zidle, tak prestane.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat