Přijímačky online

1
24.2.21 09:11

Přijímačky online

Ahoj, už někdo z vás zažil přijímačky na VŠ z domova? Jak to proboha probíhá? Je puštěný test a k tomu kamera, aby se nepodvadelo? Každý má svůj čas nebo se to dělá naraz pro celou skupinu zájemců o studium? Výsledky jsou hned, když to vyhodnocuje počítač?
Vůbec si to neumím představit, díky za každé info

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
33965
24.2.21 09:41

Testy tak těžké, že jednoznačnou odpověď na Googlu nenajdeš, dvojité zápory, dvojsmysly, hraniční časový limit, v době, kdy je spuštěn test, nejde otevřít druhé okno v PC. Kamery ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53052
24.2.21 09:41

Myslim si, ze to je nova zkusenost pro vsechny. Snad prijde info, jak to probiha, jak maji nastaveno.
My treba delame semestralni testy on-line ted.
A kazdy docent ma jinou podobu testu. Nekdo si nastavi, ze zavrenim testu hned vidis pocet bodu. Jiny ma nastaveno, ze test se zavre a docent vyhodnoti a vysledek posle. A kamery nevyzaduji. Ale taky na podvadeni nemas vubec cas.
Takze tezko odpovedet, jak to bude probihat. Vim, ze MUNI ma letos on-line prijimacky. Ale nevim, ze by nekomu prisel pokyn, podklad k prijimackam. Jeste je hodne casu do dubna.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
78
24.2.21 09:44

Zdavím/ ahoj, já psala už jedny scio testy na VŠ. Řeknu ti to takhle, je to děs a mnohem lepší je to psát prezenčňe. Nejen, že máš celou dobu kameru a mikrák, ale taky si stáhneš do počítače program co tě sleduje upně detailně i co se týče dění na počítači - nepustí tě to nikam než na ten test. Nemůžš přeskakovat, což normálně můžeš když to píšeš prezenčně. Před zkouškou musíš naskenovat celý pokoj, včetně prostoru pod stolem a pod postelí - ať je jasné, že tam jsi sama. Na stole nemůže být vůbec nic než jen čistý papír, který taky skenuješ. Nemůžeš mít sluchátka, mobil, hodinky. A o cokoli se pokusíš, tak ti ten test neuznají. Takže masakr. Jediné, co jsem udělala, že jsem si před zkouškou dala X. espeed a to bylo tak jediné v co jsem mohla doufat, že mě ještě zachrání :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33965
24.2.21 12:45
@Emma.Veh píše:
Zdavím/ ahoj, já psala už jedny scio testy na VŠ. Řeknu ti to takhle, je to děs a mnohem lepší je to psát prezenčňe. Nejen, že máš celou dobu kameru a mikrák, ale taky si stáhneš do počítače program co tě sleduje upně detailně i co se týče dění na počítači - nepustí tě to nikam než na ten test. Nemůžš přeskakovat, což normálně můžeš když to píšeš prezenčně. Před zkouškou musíš naskenovat celý pokoj, včetně prostoru pod stolem a pod postelí - ať je jasné, že tam jsi sama. Na stole nemůže být vůbec nic než jen čistý papír, který taky skenuješ. Nemůžeš mít sluchátka, mobil, hodinky. A o cokoli se pokusíš, tak ti ten test neuznají. Takže masakr. Jediné, co jsem udělala, že jsem si před zkouškou dala X. espeed a to bylo tak jediné v co jsem mohla doufat, že mě ještě zachrání :D

Prosím Tě, kde toto dělají? To není FBI a to, co píšeš, je zásah do soukromí jedince. Kamerovaní prostor kolem, to snad jen s povolením k domovní prohlídce :lol:
Mám za sebou online přijímačky na navazující žádaný obor a online semestr na Upol. Probíhá to, jak jsem popsala výše, dílčí zkoušky online jeden na jednoho nebo skupinový brainstorming, ale pod postel mi kamera fakt nečumí :mrgreen: Ono to totiž není právně vynutitelne tu kameru vůbec zapnout.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
78
24.2.21 13:19
@Pears206 píše:
Prosím Tě, kde toto dělají? To není FBI a to, co píšeš, je zásah do soukromí jedince. Kamerovaní prostor kolem, to snad jen s povolením k domovní prohlídce :lol:
Mám za sebou online přijímačky na navazující žádaný obor a online semestr na Upol. Probíhá to, jak jsem popsala výše, dílčí zkoušky online jeden na jednoho nebo skupinový brainstorming, ale pod postel mi kamera fakt nečumí :mrgreen: Ono to totiž není právně vynutitelne tu kameru vůbec zapnout.

To po mně chtěli u scií a mělo by to tak probíhat i u TSP na MUNI - tam pak nemůžeš mít ani ten papír tuším. Takže se modlím, aby se to psalo normálně

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53052
24.2.21 13:57

@Emma.Veh
Dobre vedet :palec:. Byla jsem loni na prijmackach. Ale to byl normalni test tam. I jsem se dostala. Pak jsem to vzdala, dostala jsem strach, ze rok nezvladnu tahnout dve skoly a praci. Takze letos mi cekaji nove prijimacky. A mam mezi nima MUNI, kde vim, ze bude on-line test. To spis zkousim, kdyby se podarilo. A jinde vypada, ze budou opet osobne u nich. Tam bych si prala nejvic.
Jak dlouho predem teda daji vedet, ze si mas stahnout patricny program?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
78
25.2.21 12:27
@Kelsey píše:
@Emma.Veh
Dobre vedet :palec:. Byla jsem loni na prijmackach. Ale to byl normalni test tam. I jsem se dostala. Pak jsem to vzdala, dostala jsem strach, ze rok nezvladnu tahnout dve skoly a praci. Takze letos mi cekaji nove prijimacky. A mam mezi nima MUNI, kde vim, ze bude on-line test. To spis zkousim, kdyby se podarilo. A jinde vypada, ze budou opet osobne u nich. Tam bych si prala nejvic.
Jak dlouho predem teda daji vedet, ze si mas stahnout patricny program?

Myslím, že to je nejpozdeji 5 dnů předtím a pak musíš absolvovat onboarding test. Test kdy si zkusíš naskenovat pokoj, obličej, občanku a celkově se seznámíš s programem. No a pak v sobotu už jedeš na ostro :/ Posledně jsem z toho byla extra vynervovaná, hlavně z toho nedostatečného času a že se fakt nedalo přeskakovat ani nebyl nějaký náhled s otázkami. Když sis chtěla vybrat jinou zabralo to dost času, což se nevyplatilo. Ale jsem zvědavá na ten X. espeed jestli mě to aspoň trochu uklidní (doplněk stravy)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
78
25.2.21 12:29

Jinak tohle se týkalo scio testů, ohledně TSP jsem se ale bavila s lektorem svého přípravného kurzu a mělo by to být dost podobné. A že prý možná zakážou i ten papír raději, což by už vůbec nedávalo smysl, protože některé úlohy bez papíru nevyřešíš. No uvidíme, třaba nám to ještě dovolí psát prezenčně

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat