Dálkové studium - zvládnu to nebo má pravdu?

415
23.2.21 14:03

Dálkové studium- zvladnu to nebo má pravdu?

Ahoj. Holky ted jsem dostala úplnou ránu od svého muže..
je mi 25, bohužel jsem si nedodělala střední školu. Důvod byl, že jsem neměla vůbec žádnou studijní morálku. Nechtělo se mi vstávat a strávit dny ve skole. Chtěla jsem pracovat a vydělat peníze, odstěhovat se od rodičů atd.. což jsem teda vsechno udělala, mam pětiletého syna, mám práci, mám bydlení..
poslední asi 2 roky ale přemýšlím nad tím že bych si školu udělala dálkově. Měla jsem ale pořád strašnej strach ze udělají povinnou maturitu z matematiky a tak jsem se nikdy nikam nepřihlásila. Ono to tak ale není.
Takže jsem si řekla že letos už to udělám a dám si přihlášku. Oznámila jsem to svému muži a ten mě úplně totálně rozsekal.. „to neuděláš, vyser se na to. Byla jsi lajdak a nemáš to v sobe. Prostě to nedáš. Je to ztráta peněz a času.“ Měla jsem chuť mu dát pěstí. Je tohle normální? Čekala jsem nějakou podporu jako jo, to je skvělý rozhodnutí. Mas na to. Ale tohle ne..
opravdu už nejsem takový lajdak jako před lety. Mam vic zodpovědnosti.. musím fungovat v domácnosti, v práci, jako rodič. Tehdy jsem mela pocit ze nemusím nic a ze se vse asi udela samo. To je ale pryč.
Neměla jsem pochybnosti o tom jestli tu školu udělám nebo ne. Proste jsem brala jako samozřejmost ze udělám vše abych to uspesne dokončila ale on mě dokázal uplne rozhodit..

co si o tom myslíte? Vykaslat se na to nebo to aspoň zkusit?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7343
23.2.21 14:06

No to je teda ale partner! :roll: Muzu se zeptat, jake on sam ma vzdelani?
Dobry partner se mimo jine pozna i podle toho, ze druheho cloveka podporuje v jeho osobnim rustu!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6824
23.2.21 14:07

Musíš sama vědět, jaká je tvoje motivace školu udělat. Za zkoušku nic nedáš. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8121
23.2.21 14:07

A just bych se zatla a udělala vše pro to abych šla studovat. Otázka je jak bude manžel „ochotný“ se starat o dítě a domácnost když budeš potřebovat jít do školy a nebo se učit. Máš při nejhorším i hlídací babičky?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7343
23.2.21 14:08

Postav sebe a maturitu na prvni misto a uvidis, ze to pujde. Nenech si zkazit zivot strasenim. A hlavne dobrou antikoncepci, zadne druhe dite. Kdovi, co se z tohodle pana behem tveho studia jeste vyklube, mozna se budes jeste divit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19772
23.2.21 14:09

Tak jestli máš zajištěné hlídání a zvládneš to skloubit, pak proč ne. Nebudeš první ani poslední.

A od chlapa bych to taky dost špatně kousala. Ale pokud je jeho jediný argument, tvoje lajdáctví, tak máš velkou šanci ho přesvědčit o opaku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53404
23.2.21 14:14

Jaj, tak timhle vyjadrenim by mi tak vytocil, vydrazdil, ze bych dodelala maturitu a pokracovala bych dal. To je podpora od partnera :zed:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
415
23.2.21 14:14

@Jana525 on má výučák.. prý byl taky flink ale vyučil se ze strachu z rodičů. Ja prý nemám z čeho mít strach a tak prý to nemůžu nikdy udělat. Jako já jsem čekala že mě fakt podpoří. Tuhle reakci jsem čekala spis od svého táty který si se mnou prosel tím co bylo kdyz jsem ještě studovala. Ale od něj tedy ne..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20539
23.2.21 14:16

A půjde ti to dohromady s prací? dovolí ti z práce chodit do školy? ono né každá škola je jen o víkendu a zkoušky jsou i v týdnu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
913
23.2.21 14:18

Tak pokud si budeš studium platit, tak i to může být motivací, proč se nevdat. Nevím, neznám tě. Na tvém místě bych to zkusila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
415

@JancaS84 naštěstí mám. :srdce: mam i čas chvili před praci až malého odvezu do skolky a pak i po práci než bych pro něj zase jela. No a ten jeden den v týdnu by mi ho pohlidali nasi ;)

@Jana525 dám si pozor :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7343
@emimka20 píše:
@Jana525 on má výučák.. prý byl taky flink ale vyučil se ze strachu z rodičů. Ja prý nemám z čeho mít strach a tak prý to nemůžu nikdy udělat. Jako já jsem čekala že mě fakt podpoří. Tuhle reakci jsem čekala spis od svého táty který si se mnou prosel tím co bylo kdyz jsem ještě studovala. Ale od něj tedy ne..

No nechce, aby jsi mela vetsi vzdelani nez on. Chce, aby jsi na nem byla pekne zavisla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
415
23.2.21 14:23

@ka2ka ano. To už jsem vsechno tak nějak pořešila. Je to jednou týdně v pátek odpoledne. Budu muset skončit dřív ale půjde to.

@Blankaspl jo to taky považuju za fajn motivaci. Ale hlavně je pro mě motivace to ze už nebudu muset říkat že mam základní školu. Možnost uplatnění a všeobecně mam ted asi milionkrát větší touhu se učit úplně cokoliv než když mi bylo 17. Ale ty peníze jsou k té motivaci jako plus ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
217
23.2.21 14:26

Hele když budeš chtít, tak to zvládneš. Já teď studuju dálkove vs. Doma mám dvě batolata, a ještě chodím do práce. Ale je dobrý mít hlídání. Mně pomáhá manžel, ty budeš muset najít asi někoho jiného. Ale za tu hroznou reakci, bych se zaprela a udělala to. Protoze to, co ti řekl, je hnus. :srdce: :srdce: hodně sil

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
415
23.2.21 14:28

@Jana525 taky mi to tak přijde.. ale je to trochu stupidní :lol: nevím o co mu jde..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat