Příjmení dcery po otci

Anonymní
9.5.20 06:26

Příjmení dcery po otci ???

Ahojky, chtěla jsem se zeptat jestli některá z vás neví jestli následující případ jde vyřešit pouze na matrice.
Jsem s přítelem 5 let. Manželé stále nejsme takže každý máme své příjmení. Můj přítel má ovšem příjmení takové atypické a i přes to, že je Čech jeho příjmení české není. A rádi bychom jeho příjmení použili pro naši dceru tak jak je. Nechceme ho sklánet do ženského rodu. Stačí toto pouze sdělit na matrice až tam půjdeme s tím aby dcera měla jeho příjmení? Nebo ji automaticky dají koncovku -ová a budeme to muset řešit jinak?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

8009
9.5.20 06:44

Nevím, jak je to u dětí, ale když se ségra vdávala a chtěla si nechat jméno v manželově znění, museli dokládat, že je cizinec. Měl slovenské občanství. Je to cca 6 let a řešila to tak jako tak na matrice.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
9.5.20 06:54

@Aduš8
Můj kamarád zas měl svoje normální české příjmení a kvůli problémům s oběma rodiči se nechal přejmenovat aby spojování nebyli na příjmení cizí. Jeho manželka poté měla na výběr zda chce příponu -ová jejich dvě dcery byly následně také bez přípony. Jenže obě jsou z manželstvi. Tak jsem chtěla vědět jak se to řeší pokud manželé nejsme a manžel cizinec není.

• Nahlásit
  • Citovat
65
9.5.20 07:02

My jsme na matrice oznámili, že budeme žít v cizině a prošlo nám to. Přítel také nemá české příjmení. Takže dcera je bez ová. :mrgreen:

Příspěvek upraven 09.05.20 v 07:05

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3648
9.5.20 07:02

Kamarádka se vydávala loni a příjmení má bez ova. Nikde nic nedokladala, její manžel cizinec není, jen ma prostě takové příjmení, které se jí víc líbilo bez ová. Evidentně to jako důvod stačilo. Jak je to u dětí, to Nevím. Ale není nic jednoduššího, než si zavolat na matriku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.5.20 07:08

To je zajímavé, mě to nepovolili, že manžel musí být cizinec..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1690
9.5.20 08:14

Tohle řešila i kamarádka. Dcera po narození dostala příjmení s -ová a následně to šli řešit na matriku a teď je bez -ová

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1696
9.5.20 08:53

Znama ma muze cecha, s kratkym ceskym prijmenim, kde podoba bez -ova neni nijak krkolomna. Dcera se jim narodila pred svatbou, nechali ji dat jmeno bez -ova. Pak se vzali a i ta znama ma podobu bez -ova. Takze ocividne to normalne jde i s ceskym muzem a ceskym prijmenim

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3076
9.5.20 09:36

Kamarádka má taky příjmení bez -ova jsou češi, ale vím, že kdyz se jim narodila holcicka tak měla automaticky s -ova a museli to měnit. Ale oni byli teda manželé. Však když půjdete na matriku tak vám řeknou co a jak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
9.5.20 09:43

Prosím tě, nedělejte to. Za svobodna jsem měla takový příjmení a žádná výhra to teda nebyla. Mít v čechách příjmení bez koncovky -ová, je pěkně na houby.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama