Špatně užívání antikoncepce a neplodnost

Anonymní
8.5.20 22:53

Špatně užívání antikoncepce a neplodnost

Ahoj holky,
Mám důležitou otázku a nejvíce by mě zajímaly vaše osobní zkušenosti. Beru HA Sunia už 4 roky. Abych byla upřímná, tak antikoncepci neberu tak, jak bych měla. Dost často si vezmu dvě platicka za sebou a pořád si dělám pauzu na menstruaci jak se mi zachce. Hodně sportuji a často někam cestují, takže si často říkám, že se mi zrovna MS nehodí, tak si ji posunu. Jenže už se mi z toho stalo celkem pravidlo. Teď mám strach, že díky mému špatnému užívání antikoncepce třeba nebudu moci otěhotnět. Za rok nebo dva bych chtěla HA vysadit a mít miminko. Nebo toto otěhotnění neovlivní? Co si o tom myslíte?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

871
8.5.20 23:02

Beru takto HA uz 10 let a dle doktora to nevadi…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12351
8.5.20 23:10

Brala jsem ha 8let v kuse bez ms a ok

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17143
9.5.20 00:27

Taky jsem to brala jak se mi hodilo, skoro 14 let a otěhotněla jsem na první pokus. Teď už jsem trochu ukázněnější :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1307
9.5.20 06:42

I ja jsem brala 10 let vpodstate vkuse, sem tam jsem vysadila, ale opravdu vyjimecne. Otehotnela jsem 2× na prvni dobrou ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Sushenkaaa
9.5.20 07:04

Ono když bereš HA, tak stejně nemáš klasickou menstruaci. Přijde jen krvácení z důvodu vysazeni HA. Některé druhy HA mají samy o sobě dlouhodobější účinek, některé zastaví tuto pseudomenstruaci úplně. Když přestaneš brát HA tak spíš záleží na tom, kdy se tvé tělo srovná a tvé hormony se upraví tak, aby se ti obnovil přirozený cyklus.

• Nahlásit
  • Citovat
1657
9.5.20 07:25

Taky jsem brala v dlouhych cyklech a ms mela tak 3× za rok. Tak 10 let. Otehotnela jsem pak taky skoro hned.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5
9.5.20 10:26

Tyjoo tak to jsem hned klidnější. Dekuju vám za odpovědi :heart:️

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu