Přijmout, nebo odmítnout práci?

Anonymní
26.7.13 12:51

Přijmout nebo odmítnout práci?

Zdravím, potřebovala bych poradit, nevím jak mam vyřešit jeden problém. Včera jsem byla na pohovoru ve vedlejším městě od našeho města vzdáleno 23km. Na pohovoru jsem se toho moc teda nedozvěděla, že oni nic ještě pomalu neví, teprve v tom městě postavily svoji prodejnu a ještě ji nemají otevřenou. Do práce by se mělo jít na 5hod.nebo na 5:30hod. já jsem na pohovoru uvedla, že na 5hod.se nedostanu, že na autobusovém nádraží jsem v 5:05hod. a asi se dostanu na 5:30hod.jsem paní neřekla, ale ona si myslí, že bych to na 5:30hod. měla stihnout, věděla, že ta cesta mi trvá 30min. Nástup je 12. 8. To se jede na 3-4 týdny na zaučení a to se taky ještě neví, kam ti zaměstnanci vlastně pojedou do kterého města. Prodejnu by měli otvírat 1 nebo 5 září. Já jsem myslela, že to tam bude od 6hod. paní mi řekla že se mi příští týden ozvou jak jsem dopadla že to se postupuje do 2 kola ale to je prý už formální schůzka. Doma jsem zjistila, že autobus co jezdíval v pracovní dny v 4:30-5:05hod. že ho zrušily a další co jede je ve 4:50-5:28hod. a zastavuje mi kousek od té prodejny. O víkendu spoje autobusem na ty čase nemám. Vlak od pondělí do soboty mi jede 4:30-5:00hod. je na vlakovém nádraží pokud to nemá zpoždění a tramvaj mi jede v 5:04-5:09hod, pak jede až 5:14-5:19hod. v neděli mi první vlak jede 5:20-5:48hod. nevím, kdybych náhodou postoupila do 2 kola a vzali mě asi to mám v tomto případě tu práci odmítnout nebo to mám risknout a vzít to. Kámoška mi říkala, že se dá s vedoucí domluvit na tom, že přijedu později, ale nevím asi místo domluvy by mi neřekla, že jsem to měla říct na začátku že by vzali někoho kdo má spoje na daný čas. Myslím si, že by tam těm lidem vadilo na ranní směně, že musejí dělat práci i za mě, co jsem už 2× pracovala v obslužném pultu tak na ranní jsme byly 2 a když jsem se zaučovala tak jsme byly 3, každá měla jeden úsek na starosti ráno (jedna uzeniny a druhá sýry, pomazánky a saláty). Nevím asi by po mě pak nechtěli zpět výdaje za zaučení a nechci mít z toho nějaké problémy. Děkuji za případné odpovědi.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

31603
26.7.13 12:58

Já ybch jim to řekla, že mám takový a makový spoj, že jsem myslela, že to jede jinak a jestli mě chtějí za předpokladu, že třeba v tu neděli jsem schopná dojet na tu 6 a jiné dny na těch cca 5:30. Jestli to jde třeba posunout atd. Ať se rozhodnou sami a případně tě odmítnou, když odmítnou, tak zavolají dalšímu kandidátovi v pořadí, co měli na pohovoru a je to. Nějak to dopadne, nevzdávala bych to rovnou bez jejich vyjádření

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5502
26.7.13 13:06

Přesně jak píše Gladys, na druhém kole bych řekla, že jsem si zkontrolovala spojení a zjistila jsem přesné časy a řekla jim, jak to stíhám a zeptala se, jestli je to přijatelné nebo je to problém. Oni se rozhodnou a případně zavolají dalšího…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
26.7.13 13:06
@Gladys píše:
Já ybch jim to řekla, že mám takový a makový spoj, že jsem myslela, že to jede jinak a jestli mě chtějí za předpokladu, že třeba v tu neděli jsem schopná dojet na tu 6 a jiné dny na těch cca 5:30. Jestli to jde třeba posunout atd. Ať se rozhodnou sami a případně tě odmítnou, když odmítnou, tak zavolají dalšímu kandidátovi v pořadí, co měli na pohovoru a je to. Nějak to dopadne, nevzdávala bych to rovnou bez jejich vyjádření

Já jsem včera na pohovoru jenom řekla že na 5hod.se nedostanu a jak mám dál ty spoje to jsem neuvedla ani jsem neřekla že v neděli mi to jede jinak než v týdnu. Na pohovoru jsem paní řekla že jsem myslela že to bude na 6hod.jak v jinych těch obchodákách a paní mi na to řekla že nevijou ještě jak bude pracovní doba ale že budˇto bude na 5 nebo na 5:30hod.na 6hod. to pravděpodobně nebude. Paní si to poznačila že na 5hod.se nedostanu. Na pohovor mě pozvali emailem a musela jsem ještě jim potvrdit asi se zůčastním nebo nezůčastním pohovoru.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
26.7.13 13:12
@janica252 píše:
Přesně jak píše Gladys, na druhém kole bych řekla, že jsem si zkontrolovala spojení a zjistila jsem přesné časy a řekla jim, jak to stíhám a zeptala se, jestli je to přijatelné nebo je to problém. Oni se rozhodnou a případně zavolají dalšího…

Já jsem si říkala že kdyby mě pozvali do druhého kola, že bych jim napsala email s tím že na 5hod.se nedostanu a jak to mám na 5:30hod.aby vedeli teda asi se mam dostavit na druhy kolo nebo ne. Cesta taky neco stoji, nikdo me ji neproplati.Jsem bez prace a penize nemam, ty jsi musim pujcovat kdyz jedu na pohovor do vedlejsiho mesta od nas.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
26.7.13 13:16

Já se v tom tvém popisu časů úplně ztrácím, ale přeci jen bych řekla, že tvůj příchod by byl zpožděný jen o pár minut, o čtvrt hodiny. Je to tak? Myslím, že když to na rovinu řekneš a uvedeš, kdy tedy jsi schopná dorazit a zároveň sdělíš, že o tu práci přes to všechno dost stojíš, tak nemůžeš udělat víc a přitom jednáš na rovinu. Mě osobně by nevadilo, kdyby kolegyně měla ráno chvíli zpoždění kvůli spoji a já za ní musela tu chvíli pracovat. Daleko víc mě s–ou kolegyně kuřačky, který se během pracovní doby několikrát vytratí na cígo. Jinak myslím, že zákazníků takhle brzy není moc, takže spíš by kolegyně za tebe doplnily nebo převzaly zboží, netuším, v jakým oboru by jsi prodávala. Třeba v potravinách chodí pečivo brzy, o něco později přijíždí mlíkárna, uzeniny někdy až během dopoledne atd. Málokdy dorazí všichni dodavatelé brzy ráno současně.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
26.7.13 13:30
@Anonymní píše:
Já se v tom tvém popisu časů úplně ztrácím, ale přeci jen bych řekla, že tvůj příchod by byl zpožděný jen o pár minut, o čtvrt hodiny. Je to tak? Myslím, že když to na rovinu řekneš a uvedeš, kdy tedy jsi schopná dorazit a zároveň sdělíš, že o tu práci přes to všechno dost stojíš, tak nemůžeš udělat víc a přitom jednáš na rovinu. Mě osobně by nevadilo, kdyby kolegyně měla ráno chvíli zpoždění kvůli spoji a já za ní musela tu chvíli pracovat. Daleko víc mě s–ou kolegyně kuřačky, který se během pracovní doby několikrát vytratí na cígo. Jinak myslím, že zákazníků takhle brzy není moc, takže spíš by kolegyně za tebe doplnily nebo převzaly zboží, netuším, v jakým oboru by jsi prodávala. Třeba v potravinách chodí pečivo brzy, o něco později přijíždí mlíkárna, uzeniny někdy až během dopoledne atd. Málokdy dorazí všichni dodavatelé brzy ráno současně.

Na 5hod.se vůbec nedostanu do práce v Olomouci do nové prodejny v Interšpáru co má být v obchodním domě Galerie Šantovka. Autobusem na 5:30hod.do práce se dostanu ale ze spoždením, autobus z mého města do Olomouce na zastávku Tržnice přijede v 5:38hod. nevím jak to má být daleko od té zastávky do Interšpáru ale slyšela jsem že to má být kousek. Když bych jela vlakem a vlak neměl zpoždení tak a já stihla tramvaj co jede z hlavního nádraží v Olomouci v 5:04hod.tak na té tržnici jsem v 5:09hod.to si myslím že bych to v pohodě měla stihnout, jenomže když vlak bude mít spoždení a já jela pozdější tramvají tak na zastávce Tržnice jsem 5:19hod.nebo ještě pozdějc, podle toho jak velké spoždení by měl vlak. O výkendě mi autobus nejede ani na 6hod.ani na 5:30hod.Od pondělí do soboty mi vlak ráno jede stejně, jenom v nědeli ten vlak zrušily ten co jezdil brzo a v neděli jsem na vlakovém nádraží v 5:48hod. pokud vlak dojede v pohode, tramvaj jak mi jede v neděli nevím ale neco po 6hod.bych měla být na té zastávce na tržnici, takže v neděli by to bylo víc jak půl hodiny zpoždění. V těch 5:00 a 5:30hod. už musím být na prodejně v obslužném pultu lahůdek a chystat to tam. Takže se jedná o pracovní místo prodavačky v obslužném pultu lahůdky. Já jsem nekuřačka tak to mám fajn, že nemusím na kouřovou.

• Nahlásit
  • Citovat
6787
26.7.13 13:39

Docela zmatené 8o pokud jsem to dobře vydedukovala, tak je to obchod asi s potravinama :nevim:
Obchody často otevírají v 6 pro zákazníky, ale prodavačky tam musí být už na 5:30 nebo i dříve, aby vybalily zboží, např. čerstvé pečivo, noviny a jiné.
Třeba se domluvíš, že bys tam byla až na 5:40 a ty minuty co by chběly bas naddělala odpoledne (ostatní by končili 14:00 a ty až 14:10, nebo 14:20 pokud by ti to nevadilo a jak by ti jely spoje domů) aspoň bys vykrývala střídání, dobu, kdy ranní směna to už má na háku a chce domů a odpolední směna přichází a teprve se rozkoukává
Zkus z té své časové „vady“ udělat „přednost“ :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
26.7.13 13:41

A jaký tam jsou směny? To dojíždění je totiž šílený. Myslím tím ten každodenní stres, jestli spoj bude mít zpoždění, jestli to do práce stihneš. Mě by to ničilo. Pokud bys dělala dvanáctky, tedy nějakých 13-14 směn do měsíce, tak by to určitě bylo lepší než mít klasickou osmihodinovou nebo sedmihodinou dobu a tu cestu podnikat téměř každý den. Asi bych se tedy rozhodovala podle toho. No a samozřejmě taky podle toho, jak nutně potřebuješ práci, to je jasný. Jinak nejspíš budeš mít zkušební dobu, takže jak z tvé strany, tak i ze strany zaměstnavatele můžete pracovní poměr během tří měsíců v podstatě ze dne na den ukončit, když by to jóó nešlo. Se zaučením nevím jestli bys musela něco zpětně hradit, ale určitě by to muselo být zmíněný ve smlouvě.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
26.7.13 13:47
@subsomi píše:
Docela zmatené 8o pokud jsem to dobře vydedukovala, tak je to obchod asi s potravinama :nevim:
Obchody často otevírají v 6 pro zákazníky, ale prodavačky tam musí být už na 5:30 nebo i dříve, aby vybalily zboží, např. čerstvé pečivo, noviny a jiné.
Třeba se domluvíš, že bys tam byla až na 5:40 a ty minuty co by chběly bas naddělala odpoledne (ostatní by končili 14:00 a ty až 14:10, nebo 14:20 pokud by ti to nevadilo a jak by ti jely spoje domů) aspoň bys vykrývala střídání, dobu, kdy ranní směna to už má na háku a chce domů a odpolední směna přichází a teprve se rozkoukává
Zkus z té své časové „vady“ udělat „přednost“ :think:

Jedná se o obchodní řetězec Interspar.Ten buď bude mít svoji pracovní dobu nebo bude muset otvírat jak otevřou tu galerii. Já nevím jak bych to napsala, postavily budovu a v te budově bude Interspar a dalsi tam obchody, služby, kino, kavárny, občerstvení, má to být na patra.Snad mi je už rozumět. Zkrátka nevijou asi si budou moc otevřít obchod dřív že budou mít zvlášť vchod do prodejny nebo budou mít jeden vchod společní s tou galerii.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
26.7.13 13:55
@Anonymní píše:
A jaký tam jsou směny? To dojíždění je totiž šílený. Myslím tím ten každodenní stres, jestli spoj bude mít zpoždění, jestli to do práce stihneš. Mě by to ničilo. Pokud bys dělala dvanáctky, tedy nějakých 13-14 směn do měsíce, tak by to určitě bylo lepší než mít klasickou osmihodinovou nebo sedmihodinou dobu a tu cestu podnikat téměř každý den. Asi bych se tedy rozhodovala podle toho. No a samozřejmě taky podle toho, jak nutně potřebuješ práci, to je jasný. Jinak nejspíš budeš mít zkušební dobu, takže jak z tvé strany, tak i ze strany zaměstnavatele můžete pracovní poměr během tří měsíců v podstatě ze dne na den ukončit, když by to jóó nešlo. Se zaučením nevím jestli bys musela něco zpětně hradit, ale určitě by to muselo být zmíněný ve smlouvě.

Je to na 7hod. dělá se tam i o výkendě, je tam ranní směna ta buď bude od 5:00hod.nebo od 5:30hod. to se ještě neví, je tam ještě mezi směna a odpolední. Jaká je pracovní doba té mezi směni a odpolední nevím, to mi na pohovoru řečeno nebylo. Já když jsem dělala v lahůdkách v tescu tam to bylo na 6,5hod. lahůdky byly otevřené od 7-22hod. chodila jsem na ranní tam na 6hod.na odpolední od 14-22hod.ale mezi směnu asi tam byla to si teda už nepamatuji ale podle mě asi jo že se mě zdá že jsem tam chodila na 10:30hod., v kauflandě v lahůdkach to měli pomalu stejné, ranní od 6-14hod.mezi směna od 10-6:30hod. myslím, odpolední od 10-14hod.ale zas prodejna nebyla v nějakým obchodním době jak je třeba OC Haná jak tam je Tesco. Kaufland měl otevřeno od 7-22hod.od pondělí do neděle. Tam se jedná o to že první jedu na zaučení a pak vlastně nastupuji do Olomouce na tu prodejnu.Bez práce jsem už skorem 4 roky a s prácou jak v Prostějově a v Olomouci to je špatné, sice vím že když se dojíždí tak se něco projede ale co člověk naděla když potřebuje práci, já jsem spokojenější když mám jistotu že do práce dojedu nebo dondu včas. Ve stresu jsem dělala ve 3 prácích a bylo to naprd.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
26.7.13 13:59
@Anonymní píše:

Já to píšu ve spěchu a popletla jsem pracovní dobu v kauflandě a v tescu, takže v tescu jsem dělala 6,5hod. ranni od 6-14hod.mezi směna tam byla určitě, odpoledni od 14-22hod. v kauflandě jsem dělala 8hod. a tam to bylo ranni od 6-14hod.mezi směna od 10-18:30hod. odpolední od 14-22hod.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
26.7.13 14:17

No tak to je teda děs, dojíždět 25 km s přestupem na plný úvazek po šestihodinových směnách. To je tedy takových 25 - 26 pracovních dní v měsíci. Na kolik peněz by tě dojíždění vyšlo? Kolik času denně ztratíš dojížděním? Jak velký budeš mít plat? Máš rodinu s dětmi? Známá dojíždí busem 50 km do práce a 50 km z práce, ale má přímý spoj, práci vedle zastávky a dělá 12ti hodinové směny, takže má minimálně 15 dní v měsíci volno. Vydělá si 20 000 Kč čistého. Děti už má z baráku. V tomhle případě se to vyplatí. Jak by to bylo u tebe?

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
26.7.13 14:55
@Anonymní píše:
No tak to je teda děs, dojíždět 25 km s přestupem na plný úvazek po šestihodinových směnách. To je tedy takových 25 - 26 pracovních dní v měsíci. Na kolik peněz by tě dojíždění vyšlo? Kolik času denně ztratíš dojížděním? Jak velký budeš mít plat? Máš rodinu s dětmi? Známá dojíždí busem 50 km do práce a 50 km z práce, ale má přímý spoj, práci vedle zastávky a dělá 12ti hodinové směny, takže má minimálně 15 dní v měsíci volno. Vydělá si 20 000 Kč čistého. Děti už má z baráku. V tomhle případě se to vyplatí. Jak by to bylo u tebe?

Když bych chtěla mít práci mimo moje město (Prostějov) tak od nás je jak kdyby kamenem dohodil práve že Olomouc. Jenomže je to na dojíždění 23km. Ještě je problém v tom že v tom Olomouci se musím ještě tam dostat buď tramvají nebo MHD. Takže to jsou vlastně 2 přestupy, co hledám skorem 4 roky práci i v Olomouci tak to mám dá se říct pomalu všude na volné místo v Olomouci na 2 přestupy. Bohužel nemám auto a řidičák, tak se musím spoléhat na spoje. V intersparu to je 7hod.jsem myslela že tam dělají 8hod. Já v Olomouci práci na zkrácený úvazek nehledám protože se mi to nevyplatí platově. Měsíční jízdenka na autobus stojí 1 000kč a ta jízdenka platí i v MHD Olomouc (tramvaj a autobus),měsíční na vlak stojí taky 1 000kč ale už ta měsíční neplatí na MHD Olomouc. Cesta autobusem přímo na zastávku na tržnici mi trvá 38min.tam a je to i stejné na zpět. Vlakem cesta trvá 27min. autobus MHD z vlakového nádraží na tu tržnici je to 5min stejný čas je i zpět. Jaký bych měla plat to mi nebylo řečeno, paní se mě ptala jak si představuji plat.Jak jsem psala na pohovoru jsem se toho moc nedozvěděla, jenom to zaučení, pracovní dobu té ranní, že se jeětě děla mezi směna a odpolední, řekla mi že to je od ní všechno, až pak při druhém kole se toho člověk doví víc, jenom na zaučení vím že hradijou ubytovaní, je tam dieta, cestu proplacijou na zaučení, v listopadě je 13 plat. K 20 doveleným je navíc 5 dní takže místo 20 dní dovolené u nich je 25 dní dovolené. Že neví jak budou mít ještě tu pracovní dobu. Říkala mi že tím dojížděním, že budu mít míň peněz asi s tím počítam, tak mi je to jasné když člověk někde dojíždí že tam dá peníze za cestu.Jsem bezdětná ale jsem zrovna ve věku kde se předpokládá že na mateřskou odendu (je mi 30let).

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
26.7.13 15:36

Re:

Tědka mi paní volala z Prostějova, že jsem včera byla na pohovoru v Olomouci a že mě vybrali na pozici prodavačka do úseku lahůdek. V útery se mám dostavit na 15hod.do Intersparu v Prostějově že se domluví zbytek, co budu potřebovat za papíry.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama