Práce učitelky v mateřské školce - jak hodnotíte?

1039
25.7.13 19:54

Učitelka mateřské školy

Zdravím!

Chci se zeptat, je tady mezi vámi nějaká učitelka MŠ? Jak vás práce baví? Jaký máte plat? Jaké vzdělání?

Proč se ptám..s přítelem se momentálně snažíme o miminko a já bych si ráda přes mateřskou dodělala dálkově na 2 roky SPGŠ, abych mohla být učitelka (jsou tam sice nějaké podmínky se mi úplně nelíbí, ale co nadělám). Vztah k dětem mám, několik let jsem dělala cvičitelku v sokole, hodně jsem byla s dětmi v kontaktu, bavilo by mě to. Myslím, že to je i dobrá práce pro ženskou - práce na směny, volno, apod.

Proto mě zajímá úplně všechno co mi o téhle práci povíte, jestli vás baví, případně i co vás nebaví, a tak :)

díky :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Jitka1976
25.7.13 20:13

Děti jsou všude stejný…je to spíš o lidech, jestli si sedneš s kolegyní, ředitelkou…jinak já mám nejprve Uměleckou průmyslovku a pak VOŠ peďák…(titul DiS. :mrgreen: :mrgreen: ) no…jinak učím od roku 1997 (fuj!!!)
z toho 14 let v Montessori Mš a teď v soukromé školce s integrací (2 děti s PAS a ADHD)…plat mám 9 třídu…17.400Kč čistého…2 měsíce dovolené z toho jeden v létě-teď srpen a jeden během roku-po týdnech a kdy se mi to hodí (jarňáky, před Vánoci a tak…) Dceru jsem mohla mít v práci a automaticky nastupovala se mnou do školky, což byla veliká výhoda…

• Nahlásit
  • Citovat
Jitka1976
25.7.13 20:16

A je to o odolné psychice…pokud nejsi „bouchací typ“ :mrgreen: tak to bude dobrý…někdy je potřeba hoooodně trpělivosti…a je to zápřah na nervíky, když ti začne víc dětí najednou brečet: „Maminkůůůůůů“…a nejsi chobotnice, ruce máš jen dvě… :mrgreen:
A pokud jsi „mazlící typ“ jako já, tak je to ideální práce pro Tebe…
Co se týká platu, je to odvislé vzdělání a délce praxe…pokud máš maturitu, dodělala bych si Vysokou-dálkově…platový rozdíl je markantní…mezi 8 a 9 platovou třídou je cca 4 tisíce…jako začínající budeš mít samozřejmě míň, ale rozhodně víc jako Bc. než jen se střední…

• Nahlásit
  • Citovat
1039
25.7.13 20:29

@Jitka1976 děkuji moc, no mazlící typ jsem, mohlo by mi to vyhovovat :mrgreen: o tý VŠ jsem taky přemýšlela, ale mám strach, že bych to nezvládla, pak to dojíždění do Prahy, pořád nevím.. :nevim: dtřední pedagogicou školu mám autem kousek, co jsem se dívala, je to na dva roky, když už mám maturitu, tak to bych určitě zvládla…zase pak ten rozdíl peněz je celkem velký.. :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Jitka1976
25.7.13 20:32

@Kate92 Je…a škola bývá 1 x týdně celý den…já studovala VOŠku v Praze, tehdy jsem bydlela kousek od školy, ale dojížděly tam holky z Tábora!!! To byl mazec…já, zhýčkaný Pražák, jsem si to neuměla představit…

• Nahlásit
  • Citovat
1039
25.7.13 20:33

@Jitka1976 musí to pořádně promyslet.. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Jitka1976
25.7.13 20:37

Promysli…máš čas…přijímačky daleko…spoustu času k přemýšlení…a dobře se připrav na zkoušky, teď je dost nával, protože do roku 2014 MUSÍ začít studovat všechny nekvalifikované uč. (a je jich dost) jinak musejí odejít…ale zase je to dobrý v tom, že pro ty kvalifikované bude víc volných míst ve školkách…

• Nahlásit
  • Citovat
48800
25.7.13 20:45

Ted se otvira novy obor pro ucitelky MS ve Zline na Univerzite Tomase Bati, dalkove na tri roky.
Najdi si to UTB Zlin fakulta humanitnich studii prihlasit se da do srpna a prijmacky jsou koncem srpna.
Nebo i stranku na fb maji fakulta humanitnich studii.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1039
25.7.13 21:04

@Kelsey to je pro mě daleko, jsem z Kladna.. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9443
25.7.13 21:10

Být učitelkou chce být taková všestranná, a mít obrněnné nervy :andel: Ale prostě ty dětičky jsou za odměnu, já jsem měsíc bez nich (půjdu na mateřskou, teď mám dovču) a už se mi stýská :(
Takže k tvým otázkám, práce mě baví hrozně moc, vzdělání mám SOŠ Sociální péče - pečovatelství a VOŠ Evropská, stejnou jako Jitka1976 (jak jsem pochopila z jiných diskuzí) ;) -předškolní a mimoškolní pedagogika, je to pro učitelky dostačující vzdělání. Já dojížděla do Prahy 50 km, jednou týdně, škola to není těžká, ale i tak to bylo náročný, spíš časově, takže jsem hodně obdivovala ženské co mají děti a zvládají to :potlesk:
Na platy se podívej do tabulek, to je jednoduché, ale dost zálež třeba na řediteli, do které platové třídy tě zařadí.

A jediné, co mě asi na téhle práci nebaví, když mám kolegyni, se kterou si nesedím na sto procent a každá máme jiné praktiky apod…Jo a když je hnusné počasí, všude bahno a stejně musíme ven :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9443
25.7.13 21:13

@Kate92 Z Kladna bys to měla super, bus ti staví téměř před školou ;) Taky jsem občas jezdila na Kladno nebo z Kladna ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4737
25.7.13 21:21

Holky taky by mě to zajímalo :-) Já učila do teď na druhém stupni, ale ta školka mě začíná lákat - po mateřské :-) Ale jak je to se vzděláním? dostudovala jsem si učitelství pro 1. stupeň ZŠ, takže mám Mgr. mohu s tím učit v mateřinkách?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Jitka1976
25.7.13 21:28

@winyanka Nesplňuješ kvalifikaci…potřebuješ předškolní a mimoškolní pedagogiku… :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
Jitka1976
25.7.13 21:29

@winyanka Každopádně by ti mohli uznat asi hodně předmětů a pokud by jsi studovala, měla bys to lehčí u zkoušek…myslím si…

• Nahlásit
  • Citovat
48800
25.7.13 21:31

@Jitka1976
aha takže když se přihlásím na to studium jak jsem psala, že teď otvírají ten obor ve Zlíně pokud udělám příjmačky :zed: :roll: tak bycch měla šanci ve školce, ale třeba na školní družinu už né, že? Na to by zas nebyla kvalifikace?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama