Smlouva na dobu určitou - prodloužení během MD?

989
23.7.13 15:54

Smlouva na dobu určitou - prodloužení během MD?

Ahoj holky, nejste tu náhodou některá mzdová účetní? :)
Anebo nemáte vlastní zkušenost?

Mám pracovní smlouvu na dobu určitou, která mi skončí během MD. Zaměstnavatel mi tvrdí, že o mě dál stojí a že se po MD/RD určitě domluvíme. Ptala jsem se ho, zda by mi tedy stávající smlouvu neprodloužil a že se budu snažit vrátit se co nejdříve to půjde, určitě již během RD.
Pracuji pro malou soukromou firmu a jednatel mi řekl, že nejdřív musí ověřit, co by prodloužení smlouvy pro ně obnášelo, jestli nějaké odvody nebo by mě jen měli ve stavu a nic by odvádět nemuseli. :nevim:

Nevíte, co by pro zaměstnavatele mohla být „nepříjemná komplikace“, pro kterou je pro ně lepší neprodlužovat? :nevim: Mě jen napadlo, jestli se nebojí, že bych případně měla nárok na proplacení dovolené nebo tak něco??

Díky za názor.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

71419
23.7.13 16:39

@kuti No, jednak nárok na dovolenou a pak riziko, že si poridis další dítko a půjdeš na nemocenskou, kde prvních 21 dní platí on.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
989
23.7.13 16:59

@j.a.n.i1 hm :think: a ta dovolená je asi ze zákona, takže předpokládám, že nelze ošetřit např. nějakým čestným prohlášením, že během RD žádnou dovolenou čerpat nebudu, že?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
71419
23.7.13 17:19

@kuti Tak i pokud ji nebudeš čerpat, tak na dovolenou za MD proste nárok máš a počkala by na tebe až do nástupu do práce, pouze by se případně trochu pokratila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.7.13 17:59

Mám smlouvu na dobu určitou a řekli mi že mi jí neprodlouží, že tím zabírám místo, ale že mě klidně po mateřský přijmou :// nechápu ale takhle to řekli mě ://

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
989
23.7.13 18:01

@j.a.n.i1 tak to je blbé :( To je pro zaměstnavatele opravdu výhodnější mi smlouvu neprodlužovat a dohodnout se, že se jim po MD ozvu :?
Já bych samozřejmě raději měla jistou pracovní smlouvu na další rok, než dovolenou, kterou si můžu udělat kdykoliv během MD, jen bez finančního přispění zaměstnavatele.

A nevíš ještě Jani, když mi skončí smlouva na dobu určitou během MD, pak budu nějakou dobu nezaměstnaná a po MD bych případně se stejným zamtelem uzavřela novou smlouvu na dobu určitou, bylo by to bráno zase jako 1.smlouva? Asi ano, jako 2.smlouva by se to bralo jen v případě, že by přímo navazovala na tu původní, že?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4989
23.7.13 18:03

@tassenta Takhle to mám i já… Čekám v září mimčo a za dva roky mi skončí smlouva… Prý se mnou budou dál počítat… Ale smlouvu mi neprodlouží… Takže mě pak sice přijmout můžou, ale také nemusí, pokud budou mít plný stav… Učila jsem na ZŠ… :pocitac:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
989
23.7.13 18:31

@Budrum za 2 roky, to je ještě dobré :) Tak zkus nastoupit zpátky do práce před koncem smlouvy, aby viděli, že máš opravdu zájem zůstat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
71419
23.7.13 18:41

@kuti Ne, bude to myslím brane jako druhá smlouva, pokud ta pauza bude kratší než myslím 3roky, ale tou dobou si nejsem 100% jistá, ale nějaká tam je, je to v zákoníku práce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
989
23.7.13 19:09

@j.a.n.i1 tak aspoň to by bylo fajn. Děkuju za tip. Jdu hledat v zakoníku :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4989
23.7.13 21:55

@kuti To asi nehrozí, to by malému nebyly ještě ani dva. (Smlouva mi skončí v červnu a malému budou dva v září.) Přemýšlela jsem o tom, jít na rodičáku do práce, ale jen když budu mít schopnou babičku a i tak max na dva dny v týdnu a nejdřív až mu budou dva roky…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama