Příkrmy a olivový olej

327
12.10.05 07:19

Příkrmy a olivový olej

Ahojky, v jakém poměru dávate dětem do papu olivový olej? a i kolik v jakém věku. P.S. setkali jste se někdy také s tím, že jste měli odskoušenou zeleninku, že nealergizuje. A dítko se vám po ní opupínkovalo? Použila jsem totiž jinou značku a na obohacení polívčičky jsem tam přidala mraženou z jiné firmy. věrka :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

614
12.10.05 07:58

Ahoj,
s tou zeleninou nevim, nam se nic takoveho nestalo, ale olivovy olej jsem pridavala od zacatku prikrmu zhruba 1 kavovou lzicku na porci jidla, casem (tak od 10m) jsem to vymenila za slunecnicovy olej a nebo maslo.
Eliska

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2617
12.10.05 08:50

Ahoj,
mám doma knížku od Dr. Fuchse o alergiích a tam píše, že by se měl dávat spíš slunečnicový nebo kukuřičný olej než olivový, ten jen výjimečně. Že by mohl postupně vyvolat alergii.
Taky mě to překvapilo, když všude píší, že je vhodný. Je to opět asi názor od názoru. :?

Lenka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1428
12.10.05 09:00

Ahoj,

my dáváme olivový olej tak jednu polévkovou lžíci , ale máme to tak na 4 porce.
S tou zeleninou. Raději bych dávala čerstvou než mraženou. Je s tím sice víc práce, ale alespoň vidíš, v jakém stavu zelenina před použitím je. Nechci se nikoho dotknout, ale v dnešní době - nevíš, co tam může být. Takže malému vařím z čerstvé zeleniny, nám vařím klidně z mražené.

Ahoj

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2793
12.10.05 10:04

Já jsem používala olivový olej,dítě prý potřebuje cholesterol,aby se dobře vyvíjel mozek,dávala jsem to hned od začátku přikrmování.Vůbec by mě nenapadlo,že by mohl alergizovat,všude ho doporučují,prý je nejkvalitnější(samozřejmě panenský).
Zeleninu bych teď dávala čerstvou,nejlépe z vlastní zahrádky nebo kupovanou BIO,na konci zimy bych ale byla spíš pro mraženou zeleninku,ta čerstvá bývá v tuto dobu plná dusičnanů.
Až budu přikrmovat,budu dávat i kupované polívčičky,ty jsou snad nejvíce hlídané.

Hanka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
172
12.10.05 10:46

Ahoj, syn ma atopicky ekzem a tak se o to trosku vic zajimame a olivovy olej mame opravdu zatim zakazany a budeme ho jednou zkouset jako jine potraviny - zavest postupne.
Hodne se oi olivovnicich mluvi i jako o zkrizenych alergiich. Kdyz odjede alergik do stredomori, muzou mu vadit prave ty olivovniky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3596
12.10.05 11:33

Ahojky,

já jsem dávala tak jednu kávovou lžičku na porci a dávala jsem panenský slunečnicový olej. Nějak mi přišlo, že pokud byl vyrobený v Čechách, je to pro dítko lepší, než cizokrajný olivový. Teď koukám, že mi má intuice docela pomohla, protože dcera je potenciální velký alergik. Panenský slunečnicový olej jsem koupila normálně ve zdravé výživě.

Jana

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
99
20.1.15 18:32

Holky, obnovuji diskuzi. Milujeme s manželem ol.olej, náš syn 3,5let ho má taky rád. Teď máme miminko a od kdy byste daly v příkrmech? Od roku? Používám oleje od Terra Creta, takže myslím, že kvalitní. Dělám si takové zeleninové „majdy“ a právě tam olivový olej používám, tak ať pak nedělám znova nejmladšímu:) děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2096
20.1.15 18:41

Ja somdavala od zaciatku prikrmov, ale striedala som sinymi (repkovy, lneny, slnecnicovy), aj tak je v kazdom iny pomer latok, takze podla mna idealne. Inak vraj dynovy je super zdravy dobry vhodny, ale je je uz naozaj trosku drahy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9886
20.1.15 18:50

@kami1984
Tak přidání tuku k zelenině se doporučuje od začátku příkrmů, některé vitamíny jsou rozpustné jen v tucích. I olivový olej je vhodný, akorát je aromatický a některá mimina to nechtějí. Jestli chutná, neřeš to, může ihned.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama