Příkrmy - dáví se

208
6.6.13 12:39

příkrmy- dáví se

Ahoj holky. Malé je půl roku a před týdnem jsme začali s příkrmy. Mám ale problém, pořád se mi dáví a je problém do ní něco dostat. První dcerka to tak měla taky, ale jen první tři dny, když měla jen mrkev, pak už to šlo. U Zuzanky mi ale přijde, že je to čím dál horší. Zkoušela jsem třeba přidat trochu vody, aby to bylo tekutější, ale nepomáhá. Prostě jí dám trošku do pusinky, začne se šklebit a plivat to a když pokračujem dál, začne se dávit, že mám strach, že se pozvrací. Už to zkoušíme týden a nevím co s tím. Nemáte některá zkušenosti?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
31600
6.6.13 12:45

A děláš to úplně do hladka, nemá v tom hrudky? Třetí teď taky nechtěl moc hutné příkrmy, brambor a rýže zpočátku nehrozilo, dostával jednodruhovou zeleninu naředěnou skoro na polívku a muselo to být nasládlé, třeba mu chutnal pastiňák od alnatury, dýně… Když jsem udělala pastiňák doma, tak mu nechutnal, protože byl aromatičtější a méně sladký, tak začal taky kuckat, musela jsem mu do něj mixnout banán, to pak jedl :mrgreen: Postupem času se to upravilo, myslím, že pomohlo, když začal dostávat křupky, že se naučil trochu líp manipulovat s jazykem a rty a přestalo mu vadit, že je v příkrmu nějaký mikrodrobeček

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13828
6.6.13 12:57

Dcera se dávila do 9.m., takže toho do té doby moc nesnědla. Prostě jsem pořád zkoušela.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Uju
6758
6.6.13 12:59

No, podle mého ji to nechutná. Je zvyklá jen na MM nebo UM možná prubni příkrm naředit mlékem- ta chuť ji bude bližší-nevím kdo ale někde jsem tu četla, že to takhle někdo vyřešil.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
208
6.6.13 15:52

Tak já si zkusím odstříkat a naředit to mlíkem. Dělám to do hladka, ale možná je to na ní stejně hutný. Doufám, že se to zlepší. Díky za rady :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
208
7.6.13 12:39

Jeste mame jeden problem. Od malicka nas hrozne trapi brisko. Od ty doby, co davame Bingaiu, tak je to skoro dobry, ale posledni tri dny je to zas hruza. Ted me napadlo, ze jsem ji ted tri dny davala brambory, muze to mit z toho? A muzete mi prosim poradit, co varit za zeleninu, aby to nenadymalo? Nic krome mrkve, celeru, petrzele a cukety me nenapada :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Uju
6758
7.6.13 14:18

No, možná mě napadá ještě špenát :think: Já byla hrozně blbá kuchařka, takže mé dítě vyrostlo na bramborách, mrkvičce a cuketě :oops: A pak jsem koupila sem tam sklenku a do toho ji přidala brambor, ale to když byla větší-prostě vařit neumím :oops: A jak s tím mlíkem-je to lepší? Už jsi to prubla?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
208
7.6.13 14:43

Jo, dneska mela cuketu, naredila jsem to mlikem, ze to mela skoro jak polivku a konecne se nedavila :palec: :potlesk: jenze spenat obsahuje hodne dusitanu, takze se ma davat je ze sklenicky, protoze tam se to kontroluje a ve sklenicce je jen v kombinaci s bramborama a jestli je to boleni opravdu po bramborach, tak to taky pada :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Uju
6758
8.6.13 21:28

Aha tak tohle nevím :nevim: No, já byla fakt prd kuchařka, si divím, že Kamilka vůbec vyrostla :lol: Možná v nějakém od soukromého zemědělce by ty dusitany být nemuseli, nebo jo? :nevim:
Jinak mě fakt nic nenapadá, jak sjem psala naše dítě mělo miš maš z cukety, bramboru mrkve a dkyž byla nálada tak v tom sem tam nějaký maso :oops:
A fajn, že to s tím mlékem zabralo :dance:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat