Příkrmy do foroty - rada

17
27.10.20 13:09

Příkrmy do foroty - rada

Maminky prosím Vás zkušenější o radu. TP mám v únoru a chtěla bych si začít pomalu dělat domácí příkrmy. (mrkev, jablka, hrušky, brokolice, atd.) Chci se zeptat když to uvařím, rozmixuji, nandám do formičky na led a nechám zmrazit. Jak dlouho mi to vydrží a jestli to má vůbec smysl. Děkuji za každou řadu :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
519
27.10.20 13:17

Zavarit ovocne presnidavky, kdybys rodila za mesic, to bych jeste brala. Takhle je to podle me fakt nesmysl, protoze ve chvili, kdy zacnete s prikrmy, bude leto a cerstva lokalni zelenina a ovoce

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
183
27.10.20 13:18

To chceš mít trictvrte roku v mrazáku? Nebude to vůbec dobré, obzvlášť v sáčku nebo jak to chceš skladovat. Šlo by zavarit do skleniček.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2304
27.10.20 13:19

@MichaelaK99 nemá. Souhlasím s @misuled . Přece nebudeš dávat miminu půl roku zmrzlý fujtajbl, když se dá všechna zelenina i ovoce koupit čerstvá i v lednu :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5559
27.10.20 13:21

Ovoce zavarit do skleniček.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5559
27.10.20 13:23

@MichaelaK99 jako teďka to nemá smysl nebo si toho chcete snad nachystat půltový plný mrazák? Řešte to pak z čerstvého ovoce a zeleniny za pochodu. Prostě uděláte víc a zamrazíte. Nemá to smysl chystat víc 3/4 roku dopředu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5559
27.10.20 13:24
@Berry77 píše:
@MichaelaK99 nemá. Souhlasím s @misuled . Přece nebudeš dávat miminu půl roku zmrzlý fujtajbl, když se dá všechna zelenina i ovoce koupit čerstvá i v lednu :nevim:
Čerstvy ovoce a zelenina v lednu? Myslíš ty hnusy dovazeny přes půl světa utrhnuty zelený, nastrikany kde čím a slunko to taky neviděli ani z rychliku.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17513
27.10.20 13:25

Ovoce zavařit, zeleninu můžeš taky. Na podzim a v zimě jsou domácí zabijačky, já si takhle sehnala 100% biohovězí, kuřecí a vepřový, s domácí zelenou jsem vytvořila příkrmy a zavařila to do skleniček od přesnídávky. Mrazit ne, to jsem dělala maximálně na týden dopředu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
46218
27.10.20 13:26
@JancaS84 píše: Čerstvy ovoce a zelenina v lednu? Myslíš ty hnusy dovazeny přes půl světa utrhnuty zelený, nastrikany kde čím a slunko to taky neviděli ani z rychliku.

Vždyť má termín porodu v únoru. To hned dítěti nebude dávat příkrmy ;)
Takže bych se na nějaké zavařování a mrazení vykašlala. Když v létě bude mít možnost dávat čerstvé.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
856
27.10.20 13:40

TP v unoru, bastit mimco neco malo ti bude v cervenci/srpnu… jako vazne ted mrazit prikrmy?? blbost, ze? Kup pristi leto cerstvou zeleninu a ted si hod nozky nahoru :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1143
27.10.20 13:40

Nech to až na příští rok. Jestli porodíš v únoru, dítě začne s příkrmy v srpnu (no dobře možná už v červnu, když bude joooo spěchat) a to už je sezona čerstvého. Takže je zbytečné mu dávat skoro rok staré mražené nebo zavařované jídlo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1143
27.10.20 13:43

Jediné, nad čím by se asi dalo uvažovat, pokud máš teď plnou zahradu domácích bio jablek a hrušek, tak z nich nadělat přesnídávky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25193
27.10.20 13:43
@vedma007 píše:
Nech to až na příští rok. Jestli porodíš v únoru, dítě začne s příkrmy v srpnu (no dobře možná už v červnu, když bude joooo spěchat) a to už je sezona čerstvého. Takže je zbytečné mu dávat skoro rok staré mražené nebo zavařované jídlo.

Přesně, tu první mrkev stejně koupíš normální, další přijde na řadu do podzimu a to můžeš klidně dělat čerstvý sezónní. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4716
27.10.20 14:01

Zavařovala jsem do skleniček domácí zeleninu a ovoce, protože jsou srpňata a příkrmy začínali leden, únor, takže abych měla. Mrazila jsem jen maso, ale vždy pár porcí a ne dlouho dopředu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14082
27.10.20 15:02

Přijde mi to zbytečné, termín porodu máš v únoru - tj. až bude dítě na příkrmech bude léto takže plno čerstvé zeleniny. Napadá mě akorát pokud máš domácí jablka, hrušky, tak udělat přesnídávky, protože pokud bys začala s příkrmy dříve než v půl roce, tak na ovocné příkrmy dojde koncem léta, tj. ještě na začátku sezóny jablek a hrušek. Jinak bych odpočívala :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama