Příkrmy ve čtyřech měsících

stanicka2
28.1.10 14:45

příkrmy ve 4.měsících

Ahoj,mám jeden problém, s kterým si nevím rady. Mám holčičku, které 19.1.byly 4.měsíce.Do tý doby jsem plně kojila, ale malá mi přišla pořád hladová.Na 4.měsíční prohlídce zjistila dr.,že málá přibrala za měsíc 300g. Tak jsem začala s Nutrilonem.Přes den je na UM, vypije tak 800ml.Nad ránem ji ještě kojím. Tahá tak 6 min. z obou a pak usne.Ale mne příjde, že je stejně hladová.Jí po 3 hod 160ml a na noc 200ml.tak pořád nevím jestli už nemám začít přikrmovat, nebo???Zvýšit dávky mlíčka???Teď váží 6400g
Moc děkuji za rady

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

17225
28.1.10 14:52

Stanicko, já vlastně začala s Nutrilonem už v 7.týdnu bez kojení a Dr. řekla, že mám dávat Kubíkovi tolik, kolik si řekne. Samozřejmě, ne vždycky vypije tu udělnou dávku, takže i vylévám zbytek (cca 10-20ml). A malá ti tu 160ml vypije v pohodě nebo ti nechává? POkud vypije v pohodě, tak jí další dávku udělej těch 200ml a uvidíš. Určitě ji neomezuj nějakými dopopručenými dávkami na obalu. A příkrmy nevím? Mně Dr. řekla, že tím, že Kuba není skoro kojený, tak můžeme s příkrmama začít už ve 4.měsíci. Ale jinak dlouho kojené děti až od 6.měsíce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16291
28.1.10 16:14

Stani, a ten problém je hlavně co? Že se zdá hladová ikdyž toho vypije spoustu, nebo že se ti zdá 300g málo? Náš trpaslík přibral mezi 3 a 4 měsícem 140g a podle doktorky to je ještě v normě… :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
stanicka2
28.1.10 17:04

zoubky:Tu 160 mi vypije v pohodě,a určitě by vypila i více. Jenže mám strach, abych ji zbytečně nepřekrmovala. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
17225
28.1.10 17:09

To si myslím, že určitě nepřekrmíš. Vždyť kojení jsi dávala taky , kolik chtěla. Já Kubovi dávám vždy, když si řekne, tj. nejméně po 3hodinách a dělám dle návodu tě 150ml + 5odměrek = cca 160ml, ale někdy ještě běžím dodělat a někdy vylévám 20ml. Pokud ti 160ml nepije po hodině, tak určitě nepřekrmíš, neboj. A o žádném tloustnutí po UM nepřemýšlej, to si myslím, že je blbost. A říkala mi to i Dr. - dávejte stejně jako kojení, kolik vypije tolik vypije :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
stanicka2
28.1.10 17:11

Hanule:Problém mám s tím mlíčkem,že mi příjde pořád hladová. Mně zase dr. řekla, že je malá podvýživena, že první půlrok by měla přibírat 150-200g týdně. Je pravda, že každý dr.má jiný názor :-)

• Nahlásit
  • Citovat
17225
28.1.10 17:15

Jj, co doktor, to jiný názor. Ale pokud ti řekne, že je malá podvyživená a hladoví, tak se vykašli na nějaké tabulkové dávkování a krm dle její potřeby. Kuba má třeba dle svého věku a váhy vypít denně 1200ml a vypije mi jen 850 - 950ml......a vůbec nevypadá, že by strádal a hezky prospívá. Takže se řiďme potřebami mimnek (akorát nesmí ztrácet na váze) :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
stanicka2
28.1.10 17:41

Tak na váze zatím nestrácí.Je pravda, že malá kojením strádala a na UM začala hezky prospívat.Taky během 10 dnů nabrala 6OOg. Byla chudinka vyhladovělá…Moc děkuji za názory :-)

• Nahlásit
  • Citovat
16291
28.1.10 19:41

stanicko, to by z našich kluků asi vaši doktorku kleplo :lol: Starší tak tak zdvojnásobil v půlroce váhu, bez cca 200g a vzhledem k tomu že mladší měl při narození 3460g a ve 4 měsících 5740, tak pochybuju že by dosáhl 7 kilo za ty dva měsíce co teď byly :lol: Odmítá nám totiž flašku, po lžičce se do něj nacpe maximálně 20ml (zkoušeli jsme když jednou babička hlídala - my byli v kině - a pak když jsem byla nedávno marod tak jsem ho chtěla „odsoudit“ k sunaru, aby do sebe nedostával moje léky a nic…) Aby vzal flašku tak by asi musel být hooodně vyhladovělý a na to nemám sílu ho trápit, zvlášť když si nejsem 100% jistá jestli to nevyjde skoro nastejno - sunar nebo MM s antibiotikama.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
stanicka2
28.1.10 21:26

Tak to my problémy s flaškou nemáme.Malá odmítala mně,protože jsem měla málo mléka,porodní váha byla 4kg a ve 4.měsících 5,8kg.Na flašku si zvykla hned, protože ji z ní opravdu něco teklo a právě mám ten pocit,že by tahala i více.Jsem z toho taková nesvá,protože s UM nemám zkušenosti.Se starší holkou to bylo bez problémů,MM hooodně :lol: ,ale člověk si musí projít v životě všim. :-(

• Nahlásit
  • Citovat
17086
29.1.10 14:27

Stanicko dej malé kolik si řekne, já se taky bála překrmení ale když má dítě hlad - podle mě je to blbost, malá pila ve 4 měsících víc než by podle tabulek měla a přibírala spíš míň. TAkže jsem se řídila jejím hladem. Teď s příkrmama baští suprově a přibírá taky dobře. Ale neboj ze začátku jsme to takhle řešili všechny. :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16291
29.1.10 15:50

Stanicko, tak jen dám vědět jak jsme dopadli… Za 2 měsíce přibral cca 200g a hladovej nebyl (až na týden co jsem byla marod)… Tak si pak vyber co je dobře, ale na tohle už se netvářila ani naše dětská :lol: Že prej ještě že už začínáme příkrmy. Takže výsledek - 3 měsíc 5600g, 4 měsíc 5740g, 6 měsíc 5930g.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
stanicka2
30.1.10 14:09

Tak holky, začala jsem malý dávat více mlíčka.Opravdu toho potřebovala více.Teď ji dávam 200 a nechá mi těch 20 :potlesk: Je spokojenější a já taky.Moc děkuji za rady, byla jsem tak blbááá :zed: ,ale už si nato budu dávat pozor.Přejí Vám i Vaším mrňouskům hlavně hodně zdraví :mavam: :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama