Vaříte brambory ve sloupce?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Týja
Zasloužilá kecalka 902 příspěvků 26.01.10 15:47
Vaříte brambory ve sloupce?

Ahoj holky, budu začínat s příkrmy - brambor a mrkev- a zajímalo by mě, jestli vaříte brambory ve slupce - kvůli vitamínům a loupete je potom, nebo rovnou oloupané?Asi to moc hrotim, ale chtěla bych pro malou to nejlepší :huban:

Reakce:
MarketaJ
Závislačka 4242 příspěvků 26.01.10 16:05

No já jsem vařila bez slupky. Z jednoho prostýho důvodu, vzhledem k tomu, že ty starý brambory ošetřují nějakým blevajzem proti klíčivosti, tak to asi zůstává v těch slupkách, něco jinýho jsou asi nový brambory. Pokud bys měla domácí brambory, tak to neřeš a vař ve šlupce.
Markéta

Eemii
Neúnavná pisatelka 17075 příspěvků 26.01.10 16:06

Ja teda loupu..ted teda uz vetsinou ji s nama,ale kdyz jsem Eme varila zvlast,tak vetsinou vsechno v jednom hrnci,zeleninu,maso a brambor,nedovedu si predstavit,varit bramboru zvlast

Týja
Zasloužilá kecalka 902 příspěvků 26.01.10 16:06

No, nejsou přímo domácí, ale jsou z malého družstva ze zdravého prostředí, nepříliš hnojeno…tak nevím!

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34297 příspěvků 26.01.10 16:30

bez slupky, nesnasim loupani varenejch brambor

Rafaela
Závislačka 2675 příspěvků 26.01.10 16:36

Podle mě jde líp rozmačkat nebo rozmixovat brambor uvařený bez šlupky. Nikdy mě ani nenapadlo, vařit malýmu brambor ve šlupce :oops:

Jana206
Nadpozemská drbna 26566 příspěvků 26.01.10 16:39

Vaříme bez slupky..

hkac
Neúnavná pisatelka 15672 příspěvků 26.01.10 16:48

Tak já už si to nepamatuju, jestli jsem Anežce vařila ve slupce nebo bez, ale teď v zimě bych malému dítěti rozhodně ve slupce nevařila (a zvlášť kupované brambory). Maximálně na jaře, až budou nové brambory - a ještě tak bio. Jsou sice trochu dražší, ale já kupovala tak 2-3ks, a to zas takový rozdíl není. Teď v zimě vařím ve slupce i nám dospělým minimálně, pokud na to brambory aspoň trochu vypadají. A většinou jen na zapečené brambory..

Angua
Hvězda diskuse 50730 příspěvků 26.01.10 16:56

Vařím bez, dávám všecko do jednoho hrnce…

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

Je to vůbec ona? Premiérku Mayovou semlely dohady o brexitu, vypadá hrozivě

Brexit se nezadržitelně blíží a představitelé Velké Británie usilovně... číst dále >

Tetování roku: Řepka chtěl mít na paži Kristelovou, dostal Krainovou!

Mělo to být vyznání lásky, prostřednictvím kterého všem dokáže, že právě... číst dále >

Články z Ona Dnes

Polohy pro zdravý spánek: nejlepší je na zádech, na klubíčko zapomeňte

Člověk stráví v posteli až dvě pětiny svého života. I proto je podle... číst dále >

Čokoládové lanýže a další vánoční cukroví, které zvládnete bez trouby

V hnětení těsta a vykrajování hvězdiček a srdíček nenacházíte potěšení, ale... číst dále >