Večeře - roční dítě

MarketaTl
26.1.10 08:50

Večeře - roční mimčo

Co dáváte k večeři ročnímu mimču?
Doposud jsem dělala instantní kaše, ale nepřijde mě to už moc dobré ..

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

26.1.10 09:01

cauky no taky to zrovna řeším…někdy maso nekdy polívka nekdy chleba se syrem :roll: :dance:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29037
26.1.10 09:04

Ahoj.Emička kaše ani krupici nechce.Jedla je jen prvních pár týdnů od zavedení příkrmů..Podávám podobně jako na snídani - pečivo nebo kukuřičné křupky s žervé,cottage,přírodním sýrem.Tavené sýry nedávám a uzeninu taky ne.Jednou ochutnala šunku.Pak dělám vaječnou pomazánku - jen vejce,máslo a sýr,žádná majonéza.Měla na podobný způsob udělanou pomazánku z rybiček - občas,pak pomazánku z tvarohu..Nic nesolím,stejně vše určité množství soli obsahuje..

Nebo večeří podobně jako na oběd - zeleninové,nudlové polévky..Stejně na oběd má jeden chod a na večeři druhý.

Takto se stravuje asi od 7-8 měsíců.Po půl roce dostala první příkrmy a kaše nikdy nechtěla..I když je pravda,že všechny i přírodní sýry obsahují sůl,ta se do roku nepodává,tvaroh velké množství bílkovin,rybičky alergizující - nepřeháním to s opatrností.Každé dítě je jiné,něco jíst musí a „tabulkování“ nemám ráda..

Nedávám jen tavené sýry,jsou plné tavicích solí a dalších „nechutností“.Nerada je dávám i staršímu.

Adámek byl jiný,nechtěl kousat a kaši jedl snad do roku a půl.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.1.10 09:08

No nám bude rok a taky je marnivje v tom jídle.jí ejt o co mu leze.ale je to asi i rustem zoubku kaše miloval hlavně sunarky a tak a ted malokdy si vezme jen kdyz je opravdu vyhkladovelej.Pije nutrilon 3 ale taky jen v noci jinak ne.miluje i pribinacky ale ted uz je taky moc enchce.jogurt sni jen dobra amma,monte nebo tak jinak ne.ja kupuju sklenicky ale i varim no stridam to a hlavne nesnasi kdyz ma porad to same musime experimentovat:-) :lol: :nevim: :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29037
26.1.10 09:30

Já Emičce zatím Pribináčky ani nic podobného nedávám..Myslím si,že na to má času dost.I když,jednou ochutnala a nechtěla to.Adámkovi jsem toto dávala taky až v roce a půl a jen občas..Dokud jim chutnaly bílé jogurty,nic jiného jsem nedala :-)

Adámek na Pribináčkách ujížděl asi před rokem,ale teď už to taky moc nemusí.Mají oba rádi activie,Adámek tu sladkou bílou,Emča sní i tu obyčejnou,co nechutná ani mě..

Adámek byl jako mimi vybíravý,Emča sní,co jí uvařím.I když teď má období,že sní jen pár lžiček.Byla ale nemocná,nemůžeme ven,rostou zuby,to se taky projeví.

Já většinou vařím a mrazím,střídám ze skleničkami.Adámek na nich vyrostl,protože domácí stravu nechtěl.Malá naopak.

Píšu to jen pro zajímavost..Nechci se přít,co je zdravé,vhodné a co ne a proč.Každý na to může mít svůj názor a každý podle svého vědomí a svědomí. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2769
26.1.10 09:37

moje Dominika se sama odstavila na roce od prsu a celkově od mléka…kaše přímo nesnášela a každé večerní krmení prořvala až jsem toho nechala…mléko taky nic…tak teď co?..váhově nic moc…začala jsem ji dělat teplé večeře…k obídku omajdy na 100 způsobů a k věčeři polvéky…hustější páč spala celou noc…její odpor k mléku stále trvá…žádný domácí pudink a krupičnou kaši nic…

Příspěvek upraven 26.01.10 v 09:37

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6093
26.1.10 09:37

Tak u nás večeře probíhá asi tak jako u Jany206 a těsně přes spaním si dá Maty ještě mlíčko.

Já si ty potraviny víc hlídám, docela se i dost dívám na složení, takže u nás není žádný pribiňák, ani takové ty rádoby jogurty.
www.chemievjidle.cz - kdo chce, ať se koukne, co že to vlastně dáváme jíst svým dítkám :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1551
26.1.10 09:54

My pořád krmíme kaší, i když to leze do peněz. Ale taky nevím, čím nahradit. Malej totiž sní sotva oběd, že by snědl dostatečné množství chleba s čímsi, aby to nahradilo dávku večeři, bohužel ne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
MarketaTl
26.1.10 10:20

Díky za reakce ..
Já to totiž dělala doposud tak,. že v 19h koupání, pak kaše, ale už byla omrněná a navíc se v noci i začla budit. Takže mě kdosi poradil, že místo kaší dát něco jiného, že někoho to sladké na noc může akorát nabudit a pak hůř spí. Začla jsem dávat večeře v půl sedmé, pak koupání a kolem půl osmé mlíko a šup do hajan. Zatím se to osvědčilo :-) takže tak nějak sonduju :-) co baští vaše mimča když mají čerstvě rok. Nápady, recepty, co ano, co ne …

• Nahlásit
  • Citovat
26.1.10 10:36

holky s tím jídlem ej to děs…a chtěla sme se zeptat tech maminek co vari a pak jidelka mrazi v cem to mrazite?Ve sklenickach od presnidavek asi tezko ne?muj ji sklenicky i domaci ted si oblibil husty polivky zahustuju detskou krupičkou.activii mi sni jen ochucenou ale bili jogurt ee nechce

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6093
26.1.10 10:37

Fontanko, mrazím normálně ve skleničkách, akorát ji nedávám úplně plnou až po okraj ;-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.1.10 10:44

fakt jo?ty jo a vlivem toho mrazu ty sklenicky neprasknou??????

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6093
26.1.10 10:47

Ještě mi ani jedna nepraskla.
Uvařím, trošku pomačkám, dám do sklínek, nechám vychladnout a pak to šupnu do mrazáku

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29037
26.1.10 10:48

Já taky mrazím ve skleničkách od přesnídávek,jak píše Cappy.Potom mám ještě kelímky do mrazničky z Tesca,ale ta malá porce už Emči nestačí..

Jinak jsem zastáncem opatrnosti,pořád malé vařím zvlášť,i když celkově doma moc nekořením,nesolím,nepoužívám masox,vegetu ani nic podobného..Ale měla s námi např.i zapečenou brokolici se sýrem - moc jí chutnala.Upravila jsem to tak,aby mohla i ona..Tvrdý sýr jí taky dávám..

To,co jí vařím,je taky na jedno brdo-maso-krůtí,hovězí,kuřecí,někdy vepřové,ale to jednorázově jednou za čas,zelenina-mrkev,cuketa,brokolice,květák,porek,podle sezony,příloha - brambory,rýže,drobné těstviny.Různé kombinace,do každé skleničky jinak.Ale myslím,že to nevadí.Nechci jí ještě zatěžovat žaludek těžkými jídly na oleji,másle apod.,smažením..

Máme celkově štěstí,že i partner nevyžaduje solení,kořenění,jídlo si dochutí na talíři.Tak to můžu dětem upravit jak potřebuju.Proto malá často obědvá s námi.

Knedlíky a omáčky zatím nedávám,ale knedlík s vajíčkem měla.Myslím,že jí to nijak neublížilo..Pomazánky taky na stejný způsob..Smíchám ingredience,spojím žervém nebo tvarohem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.1.10 10:51

aha ja mela za to ze to praskne tak sme slenicky vyhazovala ok diky za rady a vyzkousim.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama