Přikrývka z Ikea?

1938
3.1.10 17:22

Přikrývka z Ikea?

Ahoj, chceme si pořídit přikrývky z Ikea, líbí se mi ta prakticnost, lze odepnout na leto a pripnout na zimu. Ale napadlo me, zda to vlakno treba hodne neprasi? Nebo zda to vydrzi apod.. Mate nekdo zkusenosti?

http://www.ikea.com/cz/cs/search/?…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2964
3.1.10 18:15

Ahoj Alenko,

prikryvky z Ikea maji u nas kluci - rikala jsem si, ze na to, jak to budou po odplenkvani procurat, je to prima reseni v pomeru cena-vykon. Ale nakonec musim priznat, ze jsem prijemne prekvapena - jsou lehke, prijemne, pri prani „nezlobi“. Nemame tedy odepinaci, ale poridili jsme jednu na leto (hrejivost 1) a jednu na zimu (hrejivost 3). Koupili jsme to tak proto, ze mame vzdycky pro pripad pocurani i nahradni.
Jedine, co je ovsem potreba brat na zretel, je taky to, ze ty ikea deky maji jiny rozmer, nez je v Cechach zvykem - cili musis si koupit jejich povleceni, nebot takove, co koupis tady, je na to prilis uzke. Jinak s jejich povlecenim jsem taky spokojena - neopere se, dobre schne, je prijemne na kuzi.

At se vam prima spi!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2964
3.1.10 18:19

A jeste me napadlo - nevim, jak budou trvanlive. Kluci je maji teprve neco malo pres rok. Sice porad drzi, ale nevim, jak dlouho. Ta letni snasi prani hur - opira se dost svrchni latka. Musim ale priznat, ze jsme lovili mezi levnejsimi. Mozna to ty drazsi nedelaji :nevim:
Pokud je chcete pro sebe jako dospelaky, volila bych ale mozna radsi nejakou osvedcenou znacku (Klinman, Scanquilt) - u tech je jistota, ze se brzy neoperou nebo sesesypou ta vlakna do rohu.

No, snad je to vsechno… :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1938
3.1.10 19:22

Diky, ty rozmery me sakrys nenapadly :nevim: Diky, protoze to asi meni situaci, musim zmerit soucasne periny. Mame samozrejme povleceni, takze vsechno menit moc neplanuji.. Ty znackove..moje mamka si koupila nejake znackove a neuveritelne se z nich prasilo. Vzhledem k tomu, ze jsem pracovala ve vyrobe spacaku, tak vim, ze se dute vlakno proste neprasi. Takze je na moji radu vratila. Ona ma vubec se znackovyma vecma spatne zkusenosti..takze pokud nekdo poradi neco opravdu osvedcene, budu rada :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2964
3.1.10 21:13

U nas se osvedcily prave Klinmany. Mame je uz 7. rok - nevypadaji sice jako kdyz jsem je poprve vytahla z obalu, ale slouzi porad vyborne. Neprasi se z nich a prat se daji na 90, coz jednou rocne vyuziju. No a po tech sedmi (?) pranich vypadaji porad dobre.
Jinak my je kupovali, kdyz jsme si zarizovali spolecnou domacnost (tehdy byl kus za cca 1000Kc), takze jsme si koupili delku 220cm (oba mame pres 180cm) a na to odpovidajici povleceni. A musim rict, ze kdykoli spim jinde, tech 20cisel mi chybi :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16106
3.1.10 21:16

my máme tchibo a jsme velmi spokojení.měli jsme scanquilt, ale tyhle jsou mnohem lepší

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1180
3.1.10 21:22

S rozměry tedy není problém. Já jsem měla teplou z Ikei cca 8 let - bez problémů. Julce jsem ji pořídila před 2 roky, zatím naprostá pohoda. Povlečení z Ikei nepoužívám a s rozměrem není problém. Ta Julčina peřina je teplá a krásně načechranná, do povlečení vklouzne jedna báseň, kupuji kvalitní povlečení (Julka má od Matějovského), já mám ráda bavlněný satén - mají rezervu v rozměru. Manžel má teď z Ikei hřejivost 1 (stačí mu to celoročně 8-o ) a taky v normálním povlečení - miluje zase krep - i tam je rezerva :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18075
3.1.10 21:36

Mame taky prikryvky z Ikea s jsem s nima spokojena a to mame ty levnejsi. Driv jsem mela jednu na leto a druhou na zimu, ale ted pouzivam cely rok jen ty letni a to mame v loznici kolem 18 stupnu, ne vice nez 20.

Jo a mam i dvoje povleceni „ne-ikeacke“ a deka pasuje v pohode, jen polstare jsou vetsi - Ikea polstare maji mensi rozmer…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1180
4.1.10 17:32

Jj, polštáře mají menší rozměr a nějak nám tak malé nestačí, takže ty máme Klinmam. Jen jsem teď v Ikei Sášovi koupila do postýlky jeho první polštář, tedy vlastně polštářek pro děti od 1 roku. Je dobře prošitý a tenký, rozměr má 55×35, takže se moc neliší od těch klasických (60×40). Pere se výborně :-D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23505
4.1.10 18:09

Tak to u nás zas naopak, menší velikost polšátře je výhoda. Jinak máme od nich i povlečení i vnitřky a nemůžu si vynachválit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9239
4.1.10 18:52

Máme peřinu od Ikea (výhřevnost asi 3) už tři roky a chválím. Má jí dcera v pokojíčku, praná je tedy často jak kvůli počurávání tak teď kvůli mladší dceři, která jí zdědila po starší (bývá často nemocná - po nemoci vyperu i peřinu :nevim: ).

Povlečení máme taky Ikea a nemám jedinou výtku. :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama