Přiměřeně špinavé děti

Anonymní
20.11.19 06:58

Přiměřeně -špinavé- děti

Ahoj. Dnes v noci jsem moc nemohla spát, tak jsem koukala na internetu na různé pořady. Našla jsem mimo jiné pořad České televize kde jistá paní doktorka odpovídala na dotazy a hovořila obecně k tématu parazitů u dětí. Co mě zarazilo, že vlastně vykládala, jak jsou pískoviště strašně nehygienická, jaké nebezpečné nákazy tam lze chytit, že by děti rozhodně neměly být v úzkém kontaktu se zvířaty (paní se zmiňovala že její dítě leze pejskovi do pelíšku) apod. Na to reagovaly v komentářích matky, které z hygienických důvodů s dětmi na písek nechodí a jiné, které doposud chodily, ale již nebudou, protože nevěděly, jak je to nebezpečné. Je vidět, jak je doba pro děti stále více sterilní, dříve si děti hrály na dvoře se slepicemi a prasetem, kočkami a psy, písek plný kočičích bobků jsme cpaly do pusy ještě my s přítelem jako děti, natož děti dříve na vesnicích.. své děti tedy na pískoviště vodím, ale zajímalo by mě jaký na toto máte názor? Ta rizika tam zřejmě opravdu jsou, ale je v pořádku na rodiče apelovat aby už s dětmi nechodili ani na pískoviště, když to trochu přeženu? Komentáře byly poměrně panické a vyděšené. Jaký je podle Vás ten správný přístup? :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3526
20.11.19 07:06

Nejsem zadna úzkostlivá a hystericka matka pres spinu, takze at uz vykladali o piskovistich cokoliv, hodlam tam vodit dite dal. Sama jsem stravila na piskovisti na vsi cele detstvi. Iluze o jeho cistote si nedelam a vubec nic se mi nestalo.. Brzo lidstvo vymre, fakt :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1794
20.11.19 07:06

A co konkrétně jde chytit na tom pískovišti? Když pominu ty kočičince, které jsou známé.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15501
20.11.19 07:15

Před pár měsíci jsem měla rozhovor s mamkou, seděli jsme na zahradce u hospody, kde je i detske hriste - bydlime v blizkosti odjakživa, na hřišti jsem strávila dětství…, ja krmila 2 mesicniho syna z flasky, ona se zeptala, jestli vyvaruju flasky, ja že jo, tak 2× denně zatím a ona jestli to neni jeste malo, když je tak maly…tak ji říkám, že si nemyslím, že za rok tu bude žrát písek na pískovišti…dnes se dělá ze všeho drama.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4527
20.11.19 07:15

Moje děti jsou dost často špinavé nepřiměřeně :lol: A mně to vůbec nevadí. Na písek jsme chodili a s nejmladší budu chodit zas. Velmi mě baví matky, které na hřišti každou chvíli okřikují dítě, ať si neseda, neleze, neklouze se… že bude špinavý, zničí si ty nový boty… Ale když tak někdo žít chce, tak proč ne. Jen mi vadí, když mě někdo přesvědčuje, že mi dítě umře poté, co ho nechám například skákat v kaluzi. Já jim necpu svůj styl, tak si oni nechají ten svůj.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
66889
20.11.19 07:16
@zuzikka píše:
A co konkrétně jde chytit na tom pískovišti? Když pominu ty kočičince, které jsou známé.

Hepatitidu C z odhozene stříkačky…

Na pískoviště jsme chodili. Peleseni se zvířata a nemusím, ale to je spíš tím, že nemusím zvířata jako taková.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
393
20.11.19 07:16

Předně se OMLOUVÁM ZA ANONYM nevím jak se mi to povedlo…

Údajně škrkavky které mohou napadnout oči, roupy, toxoplazmózu…bylo tam toho více.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
48271
20.11.19 07:20

Tak jíst písek jsem dítěti nedovolovala. Dokud bylo malé, tak jsem seděla vedle něj a hlídala ho. Nějaký pusinkování zvířat, lezení jim do pelechu, jsem klukovi taky nedovolovala. On o to naštěstí ani nějak nestál. Ale určitě bych se úzkostnou matkou nenazvala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4891
20.11.19 07:39
@debra.morgan píše:
Před pár měsíci jsem měla rozhovor s mamkou, seděli jsme na zahradce u hospody, kde je i detske hriste - bydlime v blizkosti odjakživa, na hřišti jsem strávila dětství…, ja krmila 2 mesicniho syna z flasky, ona se zeptala, jestli vyvaruju flasky, ja že jo, tak 2× denně zatím a ona jestli to neni jeste malo, když je tak maly…tak ji říkám, že si nemyslím, že za rok tu bude žrát písek na pískovišti…dnes se dělá ze všeho drama.

Uff já nevyvyřovala ani dvakrát denně…tak obden asi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1794
20.11.19 07:41
@lucenka píše:
Tak jíst písek jsem dítěti nedovolovala. Dokud bylo malé, tak jsem seděla vedle něj a hlídala ho. Nějaký pusinkování zvířat, lezení jim do pelechu, jsem klukovi taky nedovolovala. On o to naštěstí ani nějak nestál. Ale určitě bych se úzkostnou matkou nenazvala.

Mám to stejně. Písek jako takový mi nevadí, stejně tak zvířata, ale hlídám co dává do pusy. Protože tím, před čím ta doktorka varovala, se beztak děcka nakazí skrz pusu. Takže opravdu nenechávám ožužlávat a po hlazení pejska vždy umyju ruce. Základy hygieny, no.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1671
20.11.19 07:45

Není to jen generaci, je to lidma. Mě například tchýně tvrdí, že před každým stříhání nehtů musím vyvařovat nužky a další lahůdky…kdyby nás někdy potkala v parku s holkami, tak se asi osype.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7447
20.11.19 08:03

Hysterici byli jsou a budou. Dokud ma dite brzlik, coz ma do puberty, melo by se imunizovat. On ten brzlik uci bily krvinky imunite. Mam tri deti, zadna alergie, nemocny vyjimecne. Taky jsem vzdycky mela zvirata. A deti zraly ten pisek, lezly po zemi.. ruce si pres den mimo nejaky vetsi znecisteni nemejem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20583
20.11.19 08:04
@Sue2008 píše:
Není to jen generaci, je to lidma. Mě například tchýně tvrdí, že před každým stříhání nehtů musím vyvařovat nužky a další lahůdky…kdyby nás někdy potkala v parku s holkami, tak se asi osype.

Souhlas, moje mamka je to samé, ta by nejraději všechno dezinfikovala, děti nikam nepustila, aby se jim náhodou něco nestalo, jak nejsou minutu pod dozorem už je tu hystericky vylev a taková byla i na nás :D já to beru se zdravým rozumem, ne že budu pouštět děti si hrát někde mezi bobkama, ale pískoviště v pohodě, mezi děti v pohodě, nechám je ať si vše ozkousi sami. Aspon získají zkušenosti a nějakou imunitu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1794
20.11.19 08:10

Jsou to zas jenom dva extrémy. Buď nechat jíst písek nebo tam nechodit vůbec. Nechat psa olizovat děcku obličej anebo ho ke zvířatům vůbec nepustit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29189
20.11.19 08:18

Na písek chodíme. Nedělám si iluze o jeho čistotě, máme kolem spoustu laxních pejskařů. Ale písek dítěti nedovolím jíst. Ruce si myjeme hned po příchodu, věci z písku házím do špíny. Kluk je tak normálně nemocný, žádné vyrážky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat