Příprava na císařský řez...?

1192
22.7.05 09:54

Příprava na císařský řez...?

Ahoj všem e-maminkách,

jsem 38+6, podle včerejšího vyšetření v Motole je můj prcek stále hlavičkou nahoře a protože má už 3,6 kg tak mi byl na příští týden doporučen císařský řez. Přemýšlím tady třeba o takových blbostech typu: obsah tašky do porodnice asi bude stejný jako při normálním porodu, možná s vyjímkou nafukovacího kruhu :) Moc prosím o vaše praktické rady, tipy nebo doporučení…snažím se na to všechno psychicky (i fyzicky :)) připravit a budu Vám vděčná za každý nápad :)
Gina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

184
22.7.05 10:13

Ahojky,

Já jsem také šla na plánovaného císaře, obsah tašky jsem měla stejný, kromě svačiny :D
Až bych řekla, že jsem měla zbytečně dvě své vlastní košile, nosila jsem stejně jen ty jejich. Rodila jsem u Apolináře.

Přeju, ať je vše rychlé a v pořádku, určitě bude :D

Zdravíčko + Matýsek 4,5m

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
143
22.7.05 10:19

Ahoj, já tím prošla před dvěma měsíci.Zkusím napsat něco z mých zkušeností, třeba ti to k něčemu bude. Pro mě byla nevím proč hrozná ta noc před porodem v porodnici. Vůbec jsem nemohla spát. Sestřičky mi nabízely prášek na spaní a i tu druhou noc, já jsem odmítla a pak jsem moc litovala. Začlo to teda že jsem nespala dvě noci no a pak už se to táhlo, dospala jsem to až doma. A díky tomu nevyspání jsem zažila i dva plačtivé dny, když byly problémy s kojením. :oops: Přes den se člověk v porodnici nevyspí, pořád se tam něco děje. Takže tak.Jinak já si moc chválím epidurál (částečnou anestezii) „porod“ byl pro nás krásný zážitek! Budeš snad potřebovat jen dostatek tekutin den po té, manžel mi pořád něco nosil, dávali mi jen čaj a oslazený a to já moc nemusím.Zas ale ne džusy, kvůli kojení, sestřičky to říkaly. Jinak všechny věci si vem tak jak na normální porod, kalhotky(ne ty síťované do nich se mi zachytávaly stehy), vložky… Mě se osvědčila vlastní žínka na mytí ze začátku se s jizvou do sprchy nechodí.
Přeju krásný zážitek a hlavně zdravé miminko :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
132
22.7.05 10:30

Ahoj, já mám trochu jiný názor. Měla jsem cís. řez taky, ale neplánovaný takže jsem měla věci normální. Musím oponovat např. košile jsem měla svoje, protože představa, že se navlíknu do těch příšerných mundůrů, no nevim, jednou jsem to vyzkoušela a asi bych se styděla sama před sebou, takže dostatek košil s sebou, vyspala jsem se úplně normálně, bez prášků a kalhotky jsem naopak nosila ty příšerné síťované, protože ty moje, co jsem měla jsem nemohla mít přes jizvu (většina kalhotek tam končí :lol: ), jo a s tou sprchou mě naopak sestra hned nahnala druhý den a řikala, že mám jizvu hodně sprchovat. Rodila jsem u Apolináře v říjnu 04.
Hodně štěstí a hlavně zdravé miminko
Monika

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
868
22.7.05 12:24

plánovaný císař

ahojky,
rodila jsem plánovaným císařem ze stejného důvodu (+ ještě úzká pánev) 31.5.05 v Brně na Polní ve spinální anestezi (od pasu dolů). Musím souhlasit zejména s dostatečnou zásobou tekutin, protože já ty jejich čaje nemusím a před i po operaci musíš hodně pít (je to pak i důležité kvůli kojení). Měla jsem vlastní jednorázové kalhotky, které mi byli vcelku na nic, jelikož měly nahoře gumičku (a to se fakt nedá), takže jsem je mohla používat až tak 4.den. Předtím jsem vzala zavděk jednorázovkami síťovanými, které mi poskytli v porodnici. Jsou sice nevzhledné, avšak dostatečně vysoké a vůbec je na jizvě necítíš. Je ale fakt, že já jsem měla stehy samovstřebávací, takže se mi tam nemělo co zachytávat. Stejně tak se samovstřebávacími stehy se může hned sprchovat. Co jsem si brala vcelku zbytečně byla kosmetika na miminko, protože nebyla potřeba (vše bylo k dispozici). A jinak to je to samé jako při normálním porodu. Jednu věc mi ale nikdo neporadil a to byl Bepanthen na bradavky, což považuji snad za úplně nejdůležitější věc :)
Ještě mne napadá, že jestli tam budeš den dopředu jako já, tak je teď v horku dobrý sebou chladivý gel na nohy. Celé těhotenství mi nenatékaly, ale v porodnici jsem je měla jednou takové…
Jinak Ti přeji úspěšný porod a kdyby Tě ještě něco napadlo, klidně se ptej, mám čerstvé zkušenosti :wink:
Peťula

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1192
22.7.05 13:01

Holky jste skvělý, moc děkuju za všechny Vaše rady, myslím, že se začínám pomalu uklidňovat :roll:
Kalhotky mám připravený 3 ty síťovaný a 1 moje normální na cestu domů tak to snad bude stačit…???
Ještě mě napadlo jak je to třeba s holením…původně jsem se připravovala, že se oholím klasicky už doma ale u císaře je asi holení zbytečný…nebo se holí trojúhelník?
Teda připadám si za ty otázky trapně ale nevím, co mi to furt leze na mozek 8O
Gina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
143
22.7.05 13:08

To s těmi samovstřeb. stehy je teda zajímavé. Já měla takový jeden dlouhý jakoby drátek na obou koncích s umělohmotnýma kolečkama, vytáhl se pak naráz a sestřička se ještě ptala jestli si ho nechci nechat, že prej to maminy dělají :wink: No a ty konce drátku se mi několikrát do těch síťovaných kalhotek zapletly a pak jsem musela sestřičce říkat o nůžky a bylo to nepříjemné jak to vždycky škublo. Ale kalhotky určitě hodně vysoké. Napadá mě že jsou možná dobré ty jednorázovky od Chicca jsou takové velké. Já se mohla sprchovat až když mi odlepili jizvu.Jinak mě umývala sestřička.(První a druhý den)Já měla dva dny dren z jizvy a s tím jsem do sprchy neměla chodit.Košile jsem měla vlastní ale byly velké vedra tak mi moc vyhovovaly ty jejich jsou takové chladivé jak z prostěradla. Taky vem prsní vložky.
Ještě jednou - není se čeho bát a hlavně zdravé mimi! :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
308
22.7.05 13:17

Já rodila u Apolináře (před 2,5 lety), sprchovat jsem se šla hned druhý den a sestřičky mi radily koupit si obyčejné dětské mýdlo a tím tu jizvu doslova drhnout, takže jsem to na jejich rady dělala.

čau k.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
143
22.7.05 13:17

Já jsem se holila doma úplně, je to nutné i při císaři, pak mě jen zkontrolovali a teda už neholili.Jen se ptej, myslím že je dobré když je člověk trochu připravený, já jsem nevěděla nic a pak mě některé věci dost překvapili jako např. že první dva dny(včetně porodu) ležíš, v den porodu jsi pak infuzi, jak dlouho bolí jizva atd. V šestinedělí se určitě šetři, zajisti si nějakou pomoc a starej se „jen“ o miminko.
Určitě se těš je to krásný zážitek i tak, trochu jiný ale je. Ten druhý den (den porodu)jsem nemohla spát protože to byla taková euforie - pořád jsem musela myslet na to naše krásné, zdravé miminečko! :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
868
22.7.05 14:01

ještě něco...

No, je to teda asi různé. Jak se stehy, tak i s tím ležením atd.
Mně teda nevytahovali vůbec nic, jen dren a to bylo ještě v den porodu (možná to mělo souvislost s tím, jestli ještě něco odváděl nebo ne… ?). Ležet jsem musela přesně 24hod od zákroku (u mne od 9hod 31.5. do 9hod 1.6.), pak jsem MUSELA vstát kvůli prevenci trombózy. Ale je fakt, že i mne to ležení překvapilo (spolu s tím, že se tam leželo na pooperačním pokoji, kam nikdo nesměl, jen mi tam nosili ukázat malýho). Druhý den jsem musela po svých odkráčet na odd.šestinedělí, a tam už mi malého nosili na kojení a až jsem byla schopná (což bylo u mne 3.den po porodu), tak mi ho dali na pokoj … btw. to by mne teda zajímalo, jak to je s kojením a rooming in po císaři v Praze :)
Peťula
P.S. Jo a s tím holením, jsem to mělastejně jako betynka. Holil mne úplně přítel a před operací mne jen zkontrolovali :) Ale jinak holí jen „vršek“, anebo podle přání …

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
132
22.7.05 14:49

Ahoj Petulo, tak v Praze je to asi podobně jako jinde, skoro dva dny jsem strávila na JIP tam mi jenom malého nosili přikládat a pak když jsem byla na normálnim pokoji tak se mě ptali jestli ho tam chci, první noc jsem se ještě potřebovala vyspat, ale pak už jsem ho měla u sebe a hlavně mě vykopli 5 dní po CŘ, což mě trochu překvapilo. Jo měla jsem nadst. pokoj u Apolináře, nevim jak je to jinde :lol:
Monika

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1192
22.7.05 15:27

Teda nedokážu si představit že by mi mimčo nosili jen ukázat a nemohla bych ho kojit… pročítala jsem tu staré diskuse o císaři a některé holky tam psaly, že sestry bez jejich vědomí třeba 3 dny přikrmovaly dítě z lahve a holky potom měly problémy s kojením. Takže doporučovaly vydobít si za každou cenu hned od začátku přikládání. No to je asi taky v každé porodnici jiné, jsem zvědavá na Motol…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
860
22.7.05 15:32

Ahoj Gino,
ja jsem 14 dni po planovanem cisari U Apolinare.
Co se tyce holeni, oholila jsem se doma, v porodnici zkontrolovali, jizva je tam, kde konci chloupky na vrsku, takze hlavne tam. Mela jsem spinal - od pasu dolu, je to lepsi kvuli zazitku z „porodu“, ale na pooperacni uzdraveni je lepsi celkova, nemas takove bolesti po epiduralu v krizi. Jednorazove kalhotky jsou lepsi, jsou vetsi a nekonci ti primo v jizve. Na JIPce jsem byla presne 24 hodin, pak jsem musela vstat, do sprchy a na normalni pokoj, hodne odpocivej a pij (caj a vodu), neboj se pozadat sestricky, aby ti daly miminko na pokoj az tak 3. den, aby sis sama odpocinula. Vezmi si s sebou Bepanthen na bradavky a Bepanthen plus na jizvu - nebo nejaky mastny krem. Co se tyce kojeni, miminko si prikladej jen na 5 az 10 minutek, aby ti zbytecne necucalo bradavky a ty ti potom nerozpraskaly - jako se to stalo mne. A jeste bych dodala, ze ja priste jdu do pokoje, kde je jenom jedno luzko, protoze navstevy me kolegyne mne opravdu velmi rusily a ja byla upne vycucla...... (mela jsem bohuzel jen 2luzak nadstandart).
Obsah tasky je podle me stejny, nic vic nepotrebujes, mozna vice kalhotek, jizva a dreny muzou krvacet.
Tak at to zvladnes!!!
Radka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
132
22.7.05 15:36

Gino, nechci tě strašit, ale bohužel né každá sestra je nakloněná kojení, prostě to tak je a bohužel člověk je rád, že je rád a nemá sílu se tam s někým hádat, mě tam i některé sestry tvrdily, že nemůžu mít mlíčko po CŘ takhle brzo, no pak mi tam naopak jedna sestra řekla, abych vypila tak 3 litry vody a začne to rychleji, nevim, ale je fakt, že jsem se k ránu probudila a nevěřila, co mi narostlo a najednou bylo mlíčka až moc. Jo a nenech se jako já zničit bradavky tou jejich hnusnou odsávačkou (připomínalo mi to s prominutim dojení) pak jsem měla od Aventu tu mechanickou a to se nedá srovnat. Jo a jak někdo psal, že je všeho v porodnici dost tak já jsem si musela nechat přinést na malého plenky, ze začátku totiž stačily a pak když malý začal pít, začal i víc čurat atd no a těch jejich 6 plenek nestačilo :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
868
22.7.05 16:06

kojení po císaři...

Nazdárek všem ještě jednou,
taky jsem měla lehce utopické představy o kojení po císaři. Bohužel ač někdy člověk sebevíc chce, není to dle jeho představ. Můžu jen říct, že na nějaké scény ohledně přikládání malého jsem po císaři vůbec neměla sílu. Byla jsem ráda, že ležím :)
Druhý den jsem měla výčitky, že jsem to nezvládla a že nebudu kojit, atd. .. Ale vůbec nebyl problém, i když mi malého začali nosit až druhý den. Do dneška plně kojím bez sebemenších problémů. A o to šlo, ne? :)
Peťula
P.S. Důležité je hodně pít, věřit sobě a miminku … a všechno jde :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama