Příprava na spánek ve školce

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
18.6.22 00:02

Příprava na spánek ve skolce

Ahoj. V 11 měsících nastupuje syn do školky, a neusne jinak než houpaním v autosedacce, v nositku a nebo někdy (a to jen když je fakt unavenej) při kojeni. Snazime se a trenujem lehnout do postele a dělám že spim a cekam zda si lehne taky, ale ne, začne plakat dostává se do záchvatu a to já nedávám. Jediné co tak, vstavame okolo 6, to se probudíme, ani nejde vedle do obejvaku a pak nějak odpadnu, a když se vzbudim v 8 tak maly spí.. takže jen ráno a taky ne vždy. Mám z roho stres, protože vsude slyším jen nechat vyplakat, jak kdyby nebyla jiná možnost :,(.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2996
18.6.22 00:22

Ze 11mesicni syn nastoupi do skolky? To spis do jesli, ne? Na kolik hodin denne? Podle me ho na to nejde nijak pripravit, rozhodne ho nenechavej vyrvat. A vubec se nedivim, ze si vedle tebe nelehne, kdyz delas, ze spis. To by nefungovalo na zadne z nasich 4 deti, zvlast ne v 11 mesicich. Pokud tam mivaji deti do odpoledne, tak tam snad maji zkusenosti s uspavanim. Muzes s nimi toto tema probrat. Ono to dite bude uplne jinak usinat v cizim prostredi s cizimi tetami a dalsimi detmi nez doma s mamou. Zkousela jsi nekdy nechat ho uspat nekym jinym, treba tatou, kdyz jsi na par hodin odesla?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1432
18.6.22 00:44

Neřešte to, na nácvik se vykašlete. Děti ve školce fungují na jiné bázi než doma. Oni si s ním poradí po svým. Nějakou dobu jsem dělala jako záskok ve školce, kam brali i dvouleté děti a děti s postižením (autismus, dysfázie), rodiče školku zahrnuli instrukcemi, co jde/nejde, jak to dítě má/nemá - no a za pár dnů až týdnů si na nějaký ten režim včetně odpoledního odpočinku zvykl a vzal za svý každý, šlo i to, co podle rodičů doma údajně neexistovalo, že by mohlo jít. Prostě klídek, si poradí. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.6.22 01:23

@Janča6 ano, nechce, mne si oči, pláče a pláče dokavad ho nevezmem do nosítka nebo sedačky.

• Citovat
  • Nahlásit
37317
18.6.22 05:22

Zaskakovala jsem v dětské skupině, kde jsou přijímány děti od roku, ale ve skutečnosti tam bylo výjimečně dítě 15 měsíců, většina dětí od 18 měsíců. Protože to je státem hrazená sociální služba, nebyl prostor pro přání rodičů. Dítě si muselo lehnout, bylo opakovaně vráceno na lůžko, potichu puštěná relaxační hudba. Samotné se mi ten přísný režim příčil. Ale až na toto bylo vše v pohodě, vybavené prostory, zahrada, tety měly minimálně VOŠ vzdělání, většinou sociálního směru a k tomu kurz chůvy.
Měla jsem pracovat v draze placené dětské skupině, kde rodiče byli platící klienti a pro ně vše. Měla jsem vyřízeného lékaře a těsně před podpisem smlouvy. Rodiče mohli mít požadavky ohledně zvyklostí dítěte, upravený čas spánku, respektování rituálů a návyků i při usínání. Pokud nastupuje do něčeho takového, zkus se domluvit. Pokud žijete v zahraničí, je to úplně běžné.
V našich podmínkách v ČR bych si osobně k dítěti v tomto věku zavolala chůvu, kdybych chtěla do práce, nedala bych do kolektivního zařízení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9592
18.6.22 06:57

Nevím, na co se ptáš, nikde nevidím dotaz. Ale když moje děti chodily do dětské skupiny, měli tam houpací lehátka a běžně je používali k uspávání malých dětí. Předpokládám, že víš, kam syna dáváš, proč to neprobereš s učitelkami, jaké jsou jejich možnosti?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1876
18.6.22 07:03

To bude asi nějaka soukromá školka, ne? Dcerka chodí do soukromé, jsou ji dva, uspávám ji. Ve školce jí uhoupaji v kočárku

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28639
18.6.22 07:22

Syna jsem doma kojila, ve školce mu to nechybělo, prostě školka fungovala jinak. Byl tam od 1,5. Sám začal usínat až kolem 2 let. Pokud jsou zvyklý na malé děti, tak si nějak poradí ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4402
18.6.22 07:22

Děti ve skolce/jeslich fungují úplně jinak. Navíc kolektiv unavuje. Je možné, že lehne a bude spát… Tak se tím nestresuj.

A chodí vůbec v 11 měsících? Vždyť je možné, že ho budou dávat spát i v kočárku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1283
18.6.22 07:37

Měla jsem takto houpací dítě, doporučuji prvně ubrat na intenzitě houpání a nakonec ho nechat klidně usnout v autosedačce, ale nehoupat. Z toho nebude problém, aby usnul už na posteli či postýlce. Ale prvně si musí odvyknout na houpání dřív než půjde do školky/jeslí. Protože tam bez houpání může šílet. A nakonec rozbrečí všechny. Prostě houpat, ale postupně ubírat a nakonec jen posadit do autosedačky. A pak už trénovat postel bez problému.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
73819
18.6.22 07:39

V kolika ze jde do skolky? Tak se zeptat primo tam, jak to resi. U nas v Nemecku do kocarku nedavali, malej do te doby nikdy v postylce nespal, netrenovala jsem nic (to u prvniho ditete ano a prislo mi to zbytecne nakonec). No a malej pak ve skolce bez problemu, jak tam byl kolektiv deti. Oni budou mit zkusenost, tak to probrat primo s nimi, co radi. U nas byl pohovor o diteti pred prijetim a poznali tak jeho zvyky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
73819
18.6.22 07:41

U nas teda deti nebyly houpaci ani jeden, jen nedpali v posteli, ale v kocarku pres poledne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2204
18.6.22 08:12

U nás v jeslích houpací lehátka nemají, ale dávala jsem malou i s kočárkem, obvykle usnula cestou z dopolední procházky. U nás mají zahrádku, tak malou vyšoupli ven a já si ji vyzvedla spící v půl 12 :D Tak jestli usne v kočárku? Nebo se domluvit a půjčit do jeslí houpací lehátko?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
57169
18.6.22 08:22

Na to takový mrně nepřipravíš. Bude muset usnout v cizím prostředí s cizíma lidma. Předpokládám, žes instituci vybírala přepečlivě pro takovýho mrňouska, takže by tam měli mít zkušenosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.6.22 09:44

@Mediula ne, není soukromá, žijeme v cizině a děti se tu dávají cca od toho roku..

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat