Reklama

Příprava už od začátku - obavy z porodu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

muertik
Povídálka 19 příspěvků 04.09.18 23:11
Příprava už od začátku

Ahoj :mavam: Jsem teprve ve 14tým týdnu těhu, ale už teď mám obavy z porodu. Jsem mladá a hubená, nejen-že mě všichni straší s císařem, ale z normálního porodu mám hrůzu. Máte nějaké rady, jak už se takhle od začátku ňák připravit aby strach přešel? :think:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

meggy33
Kecalka 336 příspěvků 04.09.18 23:25

Straší ta lekár alebo tvoje okolie?

muertik
Povídálka 19 příspěvků 04.09.18 23:26

@meggy33 zatím jen okolí

meggy33
Kecalka 336 příspěvků 04.09.18 23:36
@muertik píše:
@meggy33 zatím jen okolí

Pokiaľ to nerieši lekár tak to nerieš ani ty. Okolie tvoju panvu asi zameranú nemá a podobných múdrych reči si ešte užiješ. Normálny porod je proti CS v pohode, telo sa naň pripravuje 9mesiacov a je k nemu stvorené. Fakt nestresuj.

Prtulak
Kecalka 203 příspěvků 04.09.18 23:37

@muertik obavy z porodu jsou normální, jen je potřeba si říct, že nějak se to bude muset zvládnout a do tý doby se snažit na to moc nemyslet. Okolí je chytré jak rádio, já jsem z oboru, tak je umím uzemnit a mám klid. Všichni ví, co je nejlepší, jak co bude probíhat, poznají jestli to bude kluk nebo holka… Kašli na ně, snaž se vymyslet na každé řeči nějakou vtipnou odpověď… I hubené holky můžou rodit spontánně, záleží na poloze plodu, na rozměrech pánve, na velikosti mimča atd. Člověk by čekal, že ho okolí podpoří, oni to většinou nemyslí zle, ale můžou tím dost stresovat. Já když slyším vyprávět příběhy z porodních sálů, tak se trošku směju… PS:Taky se bojím porodu ;)

rozand
Závislačka 2879 příspěvků 04.09.18 23:39

To, že jsi mladá, je přece pozitivum.

lootseek
Stálice 61 příspěvků 05.09.18 01:56

Doporučuji přihlásit se do předporodního kurzu :pankac:

LennyL1
Kecalka 380 příspěvků 05.09.18 05:01

Zbytečně se nestresuj, i když vím, že je to někdy těžké. Mám dvě extrémně hubené a útlé kamarádky a obě přirozeně porodily dítě kolem 4,5 kg. U obou se teda spletli doktoři v odhadu váhy a pak se nestačili divit. Nebudu Ti lhát, že porody byly v pohodě, ale přežili to všichni a mají zdravé děti. Pokud budeš mít opravdu velký strach, řeš to s psychologem nebo psychiatrem, může Ti napsat žádanku na CS. A hlavně si nech udělat odhad váhy dítěte u více lékařů, klidně jako samoplátce, ta jedna kamarádka má kvůli porodu tak obřího dítěte trvalé následky.

LennyL1
Kecalka 380 příspěvků 05.09.18 05:03

A rozhodně bych se neodvažovala tvrdit, že normální porod je pohoda proti CS.

Micaella22
Kecalka 269 příspěvků 05.09.18 05:05

Ja pri prvnim mlada, hubena, mimi melo 2,4 kg. Na me pry akorat - za 2 hodky od prijezdu do spitalu byla venku… pohodicka :mrgreen: takze se neboj. Neres blbiny. Ted budu mit druhy a kamosky si ze me delaj srandu a maj kecy o porodu, za to bych jim do kafe dala nejradsi jed na krysy :lol: nemysli na to. Zbytecny

alli_li
Závislačka 3301 příspěvků 8 inzerátů 05.09.18 05:15

Obavy jsou zbytecne ;-) A Tve okoli je pekne prasteny te takhle strasit.
Bud v klidu, cvic, plav, bud porad v pohybu - zajisti si pro svuj klid klidne i nejaky kurz.

Ja byla take mlada (20let) pri prvnim porodu, jsem hodne stihla (49kg pred tehotenstvi, 59kg pred porodem) a rodila jsem prirozene a uplne v pohode bez jakyhokoli problemu a s minimalnim nastrihem, ze jsem ani pak nemela zadny omezeni. A pri druhem porodu to bylo stejne.

beruska9
Extra třída :D 10630 příspěvků 05.09.18 05:23

Zjisti si co nejvic informaci, to je nejlepsi priprava. A tim nemyslim cteni desivych dennicku, ale to, jak opravdu vypada fyziologicky porod, co dela telo, jake se vyplavuji hormony, co muzes delat ty, abys to lepe zvladala a tak. A kdyby doslo na cisare, tak holt dojde, to je taky moznost a diky Bohu, ze existuje. Dopredu ti nikdo nerekne, jaky ten tvuj konkretni porod bude…
Krome toho je fajn byt v dobre fyzicke kondici, to taky pomaha. Ne ze ted zacnes zvedat cinky nebo behat maratony, ale zkus zustat aktivni (primerene stavu samozrejme).

elibro
Zasloužilá kecalka 683 příspěvků 05.09.18 07:21

Vyřiď okolí, ať si svoje dobrý rady nechá. A klidně se připrav už teď. Pro mě byla úžasná spolupráce a dulou (podruhé s PA) předem, takové individuální školení a zároveň jsme se spolu domlouvaly co a jak přímo při porodu. Někdo nedá dopustit na předporodní kurz.

Na druhou stranu nedoporučuju číst si velezásadní knihy o přirozených, lotosových a nevím jakých porodech - zvlášť pokud máš tendenci plánovat, stanovovat si cíle, kontrolovat se. Ono to vysoké očekávání zrovna od porodu myslím moc k ničemu není. Dobré je znát aspoň základy a přistupovat k tomu co nejvíc v klidu. Víc moc udělat nemůžeš, tam bude velet tělo, ne hlava.

A pro chvíle největších obav jsem si vždycky říkala, že porodily statisíce přede mnou, i bez pomoci někde za keřem, i za války… Porodím s tou doktorskou stafáží teda taky:).

Lerista
Ukecaná baba ;) 1392 příspěvků 05.09.18 09:38

Co statisíce, miliardy… Odkud by se vzalo těch 7 mld obyvatel naší planety? Já mám 175 cm, a před těhotenstvím 47 kg, do porodnice jsem šla s 65 kg, dcera 3,5 kg a narodila se naprosto v pohodě. Všem těhotným přeji takový porod jako jsem měla já. Rychlý, bez komplikací, ani nic na bolest jsem neměla.

al.g.
Kecalka 426 příspěvků 08.09.18 21:52

@muertik Vubec se neboj, pred dvema tydny jsem porodila malou (3300 g a 50 cm) naprosto bez problemu. Mam 167 cm a rodit jsem sla s 56 kg…
Takze okoli neposlouchej, mne naopak v porodnici rikali, ze stihle holky rodi dobre.

Kdybys mela jeste obavy nebo chtela neco vedet, napis zpravu.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Syn Špinarové: Chci novou sochu, ve hře je právník. Úřad: Sochař peníze vracet nebude

Sochař David Moješčík možná pro Ostravu udělal velkou kulturní službu, když... číst dále >

Herečka Kristen Bell kritizuje Sněhurku: Dává to dětem špatný příklad

Pokud máte někdy pocit, že se lidstvo řítí do záhuby, tento článek vás o tom... číst dále >

Články z Ona Dnes

OBRAZEM: Třiašedesátiletá žena chtěla vypadat na pětadvacet. Povedlo se?

Manželka ruského moderátora Gauguina Solnceva by mohla být jeho matkou. Dělí... číst dále >

Superpotravina mák v hlavní roli. Upečte si bábovku, makovník či závin

Česká republika je makovou velmocí a mák je jednou z nejtradičnějších surovin... číst dále >