Reklama

Šetrná indukce po sekci

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Katulajda2
Kecalka 205 příspěvků 04.09.18 21:06
Šetrná indukce po sekci

Ahoj holky, pokud do konce týdne neporodím, tak v pondělí nastupuju na šetrné vyvolání porodu. První porod byl císařský řez. Máte některá zkušenost? Našla jsem spoustu diskuzí, ale žádnou z roku 2017/2018, názory se změnily a šetrné vyvolání se provádí, tak zkouším založit diskuzi :-)

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

KristynaTita
Kecalka 431 příspěvků 04.09.18 21:36

co to je prosim setrne vyvolani?? Ja myslela, ze je prostě vyvolani, tabletami…

lucielorenc
Kecalka 319 příspěvků 7 inzerátů 04.09.18 21:44

První porod akutní CS a u druhého prcka, který se mě tedy držel jako klíště a přenášela jsem 4 dny, tak mi udělali Hamiltnuv hmat, s tím že pokud se nic nebude dít, tak mě čeká plánovaný CS. Naštěstí prcek si to rozmyslel a narodil se přirozeně. Měla jsem za to, že po CS se vyvolávat nesmí. Ale třeba jsou zase jiné postupy, rodila jsem 2017.

anikahen
Kecalka 204 příspěvků 04.09.18 21:46

20 měsíců po prvním císaři vyvolání 9 dni po terminu tak,ze mi praskli plodovou vodu. …kontrakce obrovske, ale vůbec jsem se neotvirala. Takže to skončilo dalsim císařem.

pe-terka
Neúnavná pisatelka 15964 příspěvků 04.09.18 21:57
@anikahen píše:
20 měsíců po prvním císaři vyvolání 9 dni po terminu tak,ze mi praskli plodovou vodu. …kontrakce obrovske, ale vůbec jsem se neotvirala. Takže to skončilo dalsim císařem.

to je děs 8o Voda se má „práskat“, až je žena otevřená aspon na 5 prstů!

Katulajda2
Kecalka 205 příspěvků 04.09.18 21:58

@KristynaTita přesně ti to nepovím, vic se dozvím až v pondělí. Ptala jsem se dnes, ale doktor mi řekl, že se uvidí podle stavu v pondělí. Udělají nejdřív vyšetření, uvidí se, zda jsou cesty připravené měkké, pokud ne, tak buď nějaký katetr nebo tabletka a vše se bude řešit dle situace. Tak uvidím. Pořád doufám, že si to malej do neděle rozmyslí, ale kdyby ne, tak ti pak napíšu, co to u mě znamenalo a jestli to klaplo nebo jsem musela na 2. císaře

Katulajda2
Kecalka 205 příspěvků 04.09.18 22:00

@lucielorenc děkuji, já na Hamiltna nejsem zatím bohužel připravená a přenášet mě nenechají, protože mám pozitivní těhotenské protilátky :-(

pe-terka
Neúnavná pisatelka 15964 příspěvků 04.09.18 22:00

Jinak já mám dvě známé, co rodily po sekci vyvolávaně :think: Už je to pár let dokonce :think: Zvládly to obě, ale bez jakýchkoli vyvolávaček je to prý lepší

Katulajda2
Kecalka 205 příspěvků 04.09.18 22:02

@anikahen no to si neumím představit, nechtěla bych jen prdnout vodu :-(

Katulajda2
Kecalka 205 příspěvků 04.09.18 22:05

@pe-terka děkuju, já bych moc ráda, ale zatím to moc nevypadá :-(

pe-terka
Neúnavná pisatelka 15964 příspěvků 04.09.18 22:16
@Katulajda2 píše:
@pe-terka děkuju, já bych moc ráda, ale zatím to moc nevypadá :-(

nevěs hlavu, máš teprve středu a to se může změnit ráz na ráz :hug: Známá to takhle měla - už se děsila další sekce a porod se rozběhl v noci na poslední chvíli spontánně :palec:

KristynaTita
Kecalka 431 příspěvků 05.09.18 21:58

@Katulajda2 děkuji, moc drzim palce, hodne sily, stesti, vse zvládnete:)
jestli šetrně nebyl jen doktorsky slovno obrat… jestli proste standardne nevyvolaji

Katulajda2
Kecalka 205 příspěvků 11.09.18 04:05

@KristynaTita Ahoj, tak uz to mám za sebou. Ráno mi zavedli malou tabletku prostaglandinu, s tím, že by mi dopoledne zavedli další. Té už v mém případě nebylo třeba. Kolem 11:30 mi praskli vodu a já začala mít větší kontrakce a pomalu se otvírala, zvažovali nízké dávky oxytocinu, ale nakonec to nechali volně běžet naštěstí. Otvírala jsem se pomalinku a vevnitř jsem byla stále tuhá, tak mi poradili, ať si nechám píchnout epidural, já už ho.jednou odmítla, ale tentokrát jsem svolila, právě kvůli té tuhosti hrdla, nevím jestli pomohl ten epidural, ale cca 15min po zavedení jsem začala rodit a za dalších cca 40min byl malý na světě :-). Takže u mě to šetrné určitě bylo :palec: , rodila jsem v 40+1tt. Malý má 50cm a 3770g :-)

KristynaTita
Kecalka 431 příspěvků 11.09.18 19:07

@Katulajda2 moc moc gratuluji, tak uff, ze se tak krasne povedlo!!!

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.09.18 15:46
@Katulajda2 píše:
@KristynaTita Ahoj, tak uz to mám za sebou. Ráno mi zavedli malou tabletku prostaglandinu, s tím, že by mi dopoledne zavedli další. Té už v mém případě nebylo třeba. Kolem 11:30 mi praskli vodu a já začala mít větší kontrakce a pomalu se otvírala, zvažovali nízké dávky oxytocinu, ale nakonec to nechali volně běžet naštěstí. Otvírala jsem se pomalinku a vevnitř jsem byla stále tuhá, tak mi poradili, ať si nechám píchnout epidural, já už ho.jednou odmítla, ale tentokrát jsem svolila, právě kvůli té tuhosti hrdla, nevím jestli pomohl ten epidural, ale cca 15min po zavedení jsem začala rodit a za dalších cca 40min byl malý na světě :-). Takže u mě to šetrné určitě bylo :palec: , rodila jsem v 40+1tt. Malý má 50cm a 3770g :-)

Prosímtě, kde jsi rodila? Ja jsem taky po cisari a ted cekame druhy, TP 29.9., no mimisovi se teda zatim vubec nechce, zkousime vsechny mozny “babsky rady”. A v porodnici mi rovnou rekli, ze zadny vyvolavani, pokud to doterminu nezacne samo, rovnou cs. Jsem hotova a snazime se na posledni chvili zmenit porodnici. Dekuji

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Mileniálové u kormidla: Skončí tahle generace jako Titanic, nebo ví, co dělá?

S moderními technologiemi jsou srostlí jak siamská dvojčata. Chtějí být... číst dále >

Do čela s ním! 5 důvodů, proč by Kubera byl skvělým předsedou Senátu

Primátor Teplic Jaroslav Kubera (ODS) slaví úspěchy nejen v domovském městě,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sedm hříchů, které škodí pleti. Pozor na mačkání pupínků i dietu

Péče o pleť je pro většinu z nás každodenní součástí života. Často se však... číst dále >

OBRAZEM: Vzácná onemocnění, která mění lidi k nepoznání

Lékaři dnes znají celkem sedm tisíc vzácných onemocnění a asi 80 procent z... číst dále >