Plánovaný císařský řez Jihlava

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Losolka22
Povídálka 27 příspěvků 03.09.18 17:24
Plánovaný císařský řez Jihlava

Ahoj holky, čekám své první miminko a kvůli prodělaným dvoum operací očí mi byl doporučen porod císařským řezem. Nyní jsem 35tt..nevíte kdy se dozvím termín zákroku? Je tu některá maminka z Jihlavy co má zkušenost? Můj gynekolog si zprávu pouze přečetl a nic na to neřekl.. :nevim: další věc co být mě zajímalo zda je před cs povinný klystýr? Myslím, že budu samou nervozitou s prominutím podělaná až za ušima už den předem :lol: ostatně jako pokaždé když jdu někam k lékaři tak nervy dělají své a já nestačím litat mám wc :lol:.. mohu ho tedy odmítnout? A dále by mě zajímalo jak funguje takové cévkování, když se po operaci nemůže několik hodin vstát..cévka odvádí moč aniž by se mi chtělo/měla bych pocit na močení? Blbě řečeno sem mi vůbec nebude chtít čůrat a moč to odvádí samo? Protože teď ke konci litam co 5min tak si to úplně nedokážu představit..A pos­lední dotaz, ještě než jsem se dozveděla že nebudu moct rodit normálně nakoupila jsem si plno věcí-mezi nimi i mast z dubové kůry..je možné ji využití i nás jizvu po císaři? Nebyla zrovna nejlevnejsi tak je Škoda aby mi doma ležela :) děkuji všem za případné odpovědi :srdce:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.09.18 19:06

Ahoj, taky právě čekáme naše první mimi a taky mám plánovaného císaře kvůli 4 břišním operacím. Jsem právě ve 36.tt a termín už znám 14 dní. Primář mi řekl, že od 38.tt je to pro porodníky donošené těhotenství, takže my na to jdeme 19.9. přesně 38+0.Mě se přidaly ještě komplikace, kvůli srůstům mi mimčo leží jen v jedné půlce břicha a nemá tam moc místa, takže mi ve 32.tt zalehlo moč. trubici a já ze dne na den přestala chodit na malou, takže do nemocnice a vycévkovat, to pomohlo vždy jen na chvilku, takže zavedli cévku, kterou už mám měsíc, každých 14 dní ji mění. Zítra mě to zrovna čeká, ale alespoň s ní můžu být doma, i když jde jen ležet. Klystýr myslím odmítnout můžeš, ale z vlastní zkušenosti- radši ten, než pak mísu, když nad tebou stojí sestra a dělá „už?“ a ty po operaci nesmíš min.12 h vstát, takže v leže na posteli. :roll: Cévku by ti měli zavést v narkóze, takže o tom nevíš- mě teď normálně za živa a je to zážitek :zed: a pak sice cítíš trošku pálení i nutkání, ale odvádí to samo, takže nemusíš vstávat, za což budeš po operaci ráda. Oni tě stejně po 12 hodinách z tý postele poženou, musíš se projít a teprve pak cévku i klystýr oceníš :lol: Vyndávají jí asi za 2-3 dny. Snad jsem ti trochu pomohla. Klidně se ptej.

Losolka22
Povídálka 27 příspěvků 03.09.18 20:09
Jee děkuji moc za odpověď :-) já jdu teprve 11.zari na první monitor a termín mám dle utz 11.10. A dle MS 2.10. Ale stále chodím ke svemu gynekologovi, do porodnice mě zatím neposlal, fakt by si člověk všem zjišťoval sam a musel se na vše ptát jak blbec..jinak ten klystyr já teda i normálně chodím tak jednou za 3 dny takze se nebojím ze bych vstala a hned by se mi chtělo :-D no ale co muzu vědět, třeba to zrovna bude jinak :-) jinak cevkovani jsem zažila na zactku druhého trimestru kdy mi cevkovali moc na pohotovosti aby vylecili zánět močového měchýře a stipalo a palelo to nejen při tom (a to byla otázka 5min) ale hlavně ještě týden po tom :-( tak prave mě zajímalo zda se člověku 12 hodin pocitově nechce a odchází to Proste někam do sáčku samovolně protože si nedokážu představit jen lezet a Prostě to “pustit” :-D @Anonymní píše:
Ahoj, taky právě čekáme naše první mimi a taky mám plánovaného císaře kvůli 4 břišním operacím. Jsem právě ve 36.tt a termín už znám 14 dní. Primář mi řekl, že od 38.tt je to pro porodníky donošené těhotenství, takže my na to jdeme 19.9. přesně 38+0.Mě se přidaly ještě komplikace, kvůli srůstům mi mimčo leží jen v jedné půlce břicha a nemá tam moc místa, takže mi ve 32.tt zalehlo moč. trubici a já ze dne na den přestala chodit na malou, takže do nemocnice a vycévkovat, to pomohlo vždy jen na chvilku, takže zavedli cévku, kterou už mám měsíc, každých 14 dní ji mění. Zítra mě to zrovna čeká, ale alespoň s ní můžu být doma, i když jde jen ležet. Klystýr myslím odmítnout můžeš, ale z vlastní zkušenosti- radši ten, než pak mísu, když nad tebou stojí sestra a dělá „už?“ a ty po operaci nesmíš min.12 h vstát, takže v leže na posteli. :roll: Cévku by ti měli zavést v narkóze, takže o tom nevíš- mě teď normálně za živa a je to zážitek :zed: a pak sice cítíš trošku pálení i nutkání, ale odvádí to samo, takže nemusíš vstávat, za což budeš po operaci ráda. Oni tě stejně po 12 hodinách z tý postele poženou, musíš se projít a teprve pak cévku i klystýr oceníš :lol: Vyndávají jí asi za 2-3 dny. Snad jsem ti trochu pomohla. Klidně se ptej.

Příšera
Ukecaná baba ;) 1816 příspěvků 03.09.18 20:21

Jsem 3 týdny po císaři, nakonec plánovaným, ale plánovaný byl až 6 hodin předem (měli vyvolávat, ale při kontrole ráno zjistili, že by to z několika důvodů nešlo, tak se udělalo rychlé předoperační a za 6 hodin jsem šla na sál). Klystýr mi nedělali, ani se o tom nikdo nezmínil. A mísa taky nebyla, dokonce až 4. den po operaci začali řešit, jestli jsem byla na velký, že mě bez toho nepustí domu. Tak jsem si dala lactulosu a došla si i bez čípku, kterým mi vyhrožovali :). Taky hodně řeší, jestli odchází větry, je to trapný, ale důležitý, chvíli po operaci to nešlo, pak už naštěstí ano. Cévku dávají automaticky těsně před operací, já už tou dobou nemohla hýbat nohama, jen jsem cítila, že mi dávají něco do rozkroku. Pak odvádí moč, aniž bys cítila potřebu na močení, je to fakt paráda :-D na konci těhu jsem chodila pořád a najednou jsem nemusela :) no ale pak jak se vyndá (mně ji vyndali ve sprše, kam jsem musela dojít sama), tak je trošku dost bolestivý dojít si na malou, ale rychle se to zlepšuje. Jinak měla jsem umrtvení jen od pasu dolu.

Losolka22
Povídálka 27 příspěvků 03.09.18 21:36

@Příšera

Děkuju moc :) no jsem na to zvědavá a už se moc těším, teď je pro mě ten konec už utrpením a to nemluvím jen o čurání už raději nikam dal kde není wc ani nechodím ale záda,pálení žáhy..a mužů se zeptat po jaké době ti miminko ukázali? Četla jsem že ho na par sekund ukáží hned na sále ale někde ani neprikládají (nedokážu si představit tam jen tak ležet a prcka ani nevidět) snad dovolí v Jihlavě alespoň fotku :-)

Příšera
Ukecaná baba ;) 1816 příspěvků 03.09.18 21:55

@Losolka22 já teda rodila v Havlíčkově Brodě a všechno super! Ale myslím, že takový ty základní věci jsou všude snad stejný. Všichni hrozně hodní, já se strašně bála a moc mi tam pomohli. Malou mi dali hned jak ji vyndali, vedle mě byla doktorka a přidržovala ji, neudržela bych ji jednou rukou (na druhý mi pořád měřili tlak nebo něco takovýho). Měla jsem ji na sobě minimálně 5 minut a pak ji odnesli přítelovi, který čekal v porodním boxu a mně zatím zašívali břicho :) Přítel si ji vyfotil a pochoval a čekali na mě. Mě pak po zašití na posteli dovezli za nima, aby malou zkusili přiložit k prsu a pak mě odvezli na ARO na dospávák. Tam mi dali něco na bolest a přišel tam za mnou přítel. Tam jsem byla do doby, než jsem dokázala zvednout obě nohy a pak mě převezli na noc na gyndu. Malá byla na oddělení nedonošených (byla donošená, ale bylo potřeba ji sledovat protože jsem měla těh. cukrovku) a nosili mi ji na kojení, i když nám to moc nešlo, tak aspoň pomazlit :) a druhý den ráno (rodila jsem o půl třetí odpoledne) jsem musela vstát a po obědě mě i malou přestěhovali na porodnici :) a tam taky všechno super, i když nám nešlo kojení, tak nám hrozně pomáhali, s každým přiložením mi přišla pomoct setřička, všichni moc ochotní a trpěliví, takže se nám nakonec i povedlo rozkojit :)

Příšera
Ukecaná baba ;) 1816 příspěvků 03.09.18 21:55

@Losolka22 jinak žáha mě pálila ještě pár minut před císařem a přestala pálit hned jak princeznu vyndali :) to jsem koukala :))

KatrinKejt
Ukecaná baba ;) 1195 příspěvků 03.09.18 22:16

Ahojky, taky jsem měla CS tady v Jihlavě. 2016. Od 36tt si Tě přebírá stejně nem., kde Ti budou dělat monitoring. Tvůj gyndař by Ti měl dát zprávu jaká je indikace k CS. tam se s něma pak domluvíš. Já měla termín dle utz na 28.5 a císaře objednali na 26.5. Takže 39+5tt jsem „rodila“
Co se týče klystýru, tak je to klasika předoperační péče. Dělali mi ho v 9 večer, během 2 minut bylo po všem a pak to taky bylo v poho. Nemyslím si, že ti ho nebudou chtít neudělat.
Cévku zavádí pak na porodních sálech, když Ti budou měřit poslední monitor. Je to nepříjemný, dost to štípe, ale pak to necítíš, ani, že „močíš“ , po cs musíš 12hod ležet vodorovně, tak by Ti mísu ani dát nemohli.
Po vyndání to taky bolí.. ale chtějí, aby ses vyčůrala co nejdřív.. Já to zkoušela ve sprše
Na jizvu po cs pochybuju že si budeš šahat, nebo jakkoliv mazat. Doporučí Ti pak doma, sprchovat a promazávat nejlépe dom.sádlem.

KatrinKejt
Ukecaná baba ;) 1195 příspěvků 03.09.18 22:19

@Losolka22 mimí mi ukázali hned po vytažení, pak ho šli vážit a partner fotil, pak jsme ho měli celou dobu u sebe, když mě šili. Sestřičky nás fotily. Jen já byla dost mimo, tak mi to pak ani nepřišlo. Chtěla jsem to mít rychle za sebou. Pak mě odvezli a za chvíli byl s námi i malej. Celý den.

Losolka22
Povídálka 27 příspěvků 03.09.18 23:18

@KatrinKejt
Děkuji za info :-) ale jak říkám teprve budu 36tt a jdu na první monitor a stále ke svému gyn na domě zdraví v Jihlavě, zprávu z očního od doktorky pouze přečetl a založil mi zpět do průkazky a víc o tom ani slovo ..tak jsem zvědavá jak to bude dál a jestli už mě pošle do porodnice a dozvím se něco víc

Losolka22
Povídálka 27 příspěvků 03.09.18 23:23

@Příšera
Jee to s tou žáhou ráda slyším protože je to fakt děs :D věřím že se mi hodně uleví ve všech směrech..mám 158cm a začínala jsem na váze 41kg takze už teď mám pocit že se malej do bříška nevejde a že prasknu :mrgreen: jinak na Brod jsem slyšela větší chválu než na Jihlavu, ale co ..nemocnici mám 5min od domu kdyby něco a zvládli to ostatní -zvládnu to také :-) jen doufám že narazím na fajn personál, kort když je pro mě vše jako pro mladou prvorodičku nové a neznámé :-) no uvidíme ..

Losolka22
Povídálka 27 příspěvků 07.09.18 11:27

@KatrinKejt
Jeste se chci zeptat, nevadí při plánovaném CS třeba gelové nehty/nalakované a nebo mít ponožky? Jsem takovej zmrzlik na nohy :-D na žádné operaci jsem nebyla tak nevím zda nechtějí to treba přede zákrokem nějak sundat/odlakovat když jdu na plánovaný CS :-) je to asi blbost ale ted mě to tak napadlo :D

Příšera
Ukecaná baba ;) 1816 příspěvků 07.09.18 12:54

@Losolka22 já teda musela úplně do naha. Nechali mi jen brýle (vadí kontaktní čočky a vyndávaci zuby). Ruce jsem měla stejně před plentou (na té straně jako hlavu prostě:-)) na jedny mi měřili tlak a druhou jsem pak držela miminko :-) tak bych se divila, kdyby to vadilo.

Losolka22
Povídálka 27 příspěvků 07.09.18 15:34

@Příšera Četla jsem ze je prej podle nemocnice taky :D jak kde :-) stejně tak s tema nehtama že někde lak vadí protože se podle barvy nehtových lůžek něco určuje, ale nevím u jakých operací to platí, tak abych to za včasu odlakovala :D

Příšera
Ukecaná baba ;) 1816 příspěvků 07.09.18 16:01

@Losolka22 aha, tak to jo, no mně ruce nikdo nezkoumal, nebo o tom aspoň nevím :)

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Janeček se sápal po Brožové, ta uhýbala, až se se málem zlomila v pase

Patří k nejobávanějším producentům Česka a bývaly časy, kdy mávnutím prstu... číst dále >

Josef Rychtář se zastal Andrey a pustil se do Pomejeho: Zadlužil a okradl i Ivetu!

Andrea Pomeje se dočkala nečekaného zastání. Po vydání článku, v němž jsme... číst dále >

Články z Ona Dnes

Do chladného počasí stačí troje boty. Na kozačky do půli lýtek zapomeňte

Letní střevíčky a žabky jsme už definitivně uložili na dno botníku. Nastává... číst dále >

Vánoční divočina podle Konarovské na přehlídce luxusního prádla

Jemné krajky, podvazky nebo průsvitné negližé na těle krásných modelek... číst dále >