Reklama

Může jít o porod?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.09.18 21:02
Může jít o porod?

Zdravím ženy :) jsem 37+2, druhé těhotenství a od začátku je to úplný opak prvního :/ Od nevolnosti až po pohlaví :D Od rána mě bolí břicho, jako kdybych měla dostat ms, mám pocit, že potřebují na velkou, chce se mi častěji čůral, v pochvě cítím takový divný tlak, když třeba jdu a břicho mi občas taky ztvrdne :think: Samozřejmě jsem si volala na pohotovost a tam mi řekli, že dokud nebudu mít pravidelně stahy nebo mi neodteče voda, tak nemá cenu jezdit :zed: U první jsem to bohužel neměla, neměla jsem poslíčky, ani nic jiného a byla vyvolávaná s tím, že jsem byla uzavřená až do poslední chvíle, než jsem začala tlačit :roll: Fakt už si nevím rady, máte to tak taky některá třeba? Mám fakt plašit? Bohužel ani nemám odvoz na pohotovost a sanitu mi neposlou dokud nebudu mít fakt stahy pravidelný :,(

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Tarjei
Závislačka 3943 příspěvků 02.09.18 21:06

Dej si teplou vanu, jestli jsou to poslicci,,prejdou. Jestli porod,,rozjede se.

Taciras
Extra třída :D 10947 příspěvků 02.09.18 21:28

Tak kdybych já na něco takovýho čekala, tak by z toho byl domácí porod. Píchlo mě v břiše a vlhký kalhotky (jen kapka), zpětně bych řekla, že praskla plodovka a malá si to zašpuntovala hlavičkou, ale tehdy mi to jako nic zajímavýho nepřišlo, říkala jsem si, že asi zátka. Kontrakce žádný, manžel vyšiloval, že jedem hned na kontrolu, no ještě, že tak. Měla jsem cestou 2× tvrdnutí břicha, ale tam už se mi chtělo na wc, tak mě hnali nejdřív na vyšetření doktorem, že monitor až potom. Za 20 minut hotovo. Zpětně si pamatuju kontrakci jednu bolavou (takže nějak nevím, k čemu bych měla počítat pravidelnost, ačkoli, když je jedna, tak nemůže být nepravidelná, no ne?), kdy jsem se zeptala, zda by mi přece jen nedali něco malýho na bolest „paralen nebo tak“ :mrgreen: a PA mi na to odpověděla „vždyť už je venku hlavička“ :lol: . Pokud se ti něco nezdá, udělej si vejlet ;)

Ginuš
Hvězda diskuse 37855 příspěvků 02.09.18 21:31

ahoj, vzala bych si klidně taxíka a na pohotovosti řekla, že jsem měla bolesti. Lepší ject zbytečně než si něco vyčítat. Mě praskla voda v 36+6 a kontrakce jsem měla až za pár hodin, sice pravidelné, ale k ničemu.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.09.18 21:40

Díky ženy :) Zatím zkusím tu vanu a uvidíme :) :think:

Martina84
Ukecaná baba ;) 1997 příspěvků 02.09.18 21:52

Já bych neplašila. To, co popisuješ jsem měla na konci obou těhotenství. Prostě se blíží porod, ale nemusíš rodit hned. Dej si vanu, ta to rozsekne;)

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.09.18 07:02

@Martina84 Děkuji :oops: Vana naštěstí pomohla ;) Já bych taky neplašila, ale docela mě vystrašila PA na ozvách v poradně, když jsem přišla, prohlásila, ať to čekám každým dnem, že jsem příšerně oteklá atd :zed: Můžu se zeptat, za jak dlouho jsi rodila, od doby co začaly poslíčky? :)

Martina84
Ukecaná baba ;) 1997 příspěvků 03.09.18 12:22

No ja jsem mela poslicky od 30tt (tvrdnuti bricha) a postupne se pridavalo vse ostatni… Takovym proroctvim, ze bude zena rodit kazdou chvili atd se jen smeju, protoze to nikdo nemuze vedet. Tyden pred terminem mi dr rikal, ze je vse nachystane a porodim do par dni. Prenasela jsem 11 dni. Takze klidek a ta tepla vana, sprcha je doprej ukazatel. Proste dokud nejsou pravidelny kontrakce po 5 minutach nebo neodtece voda, krvaceni, nejela bych. Preju porod bez problemu a zdrave miminko :kytka:

Lea L
Kecalka 322 příspěvků 03.09.18 12:30

Zeny a ty poslicci..jak jste je citily? Ja jsem prvorodicka a u spousty pocitu nevim, jestli je to to ono :oops: me tvrdne parkrat za den, nekdy nekolikrat za hodinu a pak nic, vrchni cast bricha..ale az trochu bolestive..a uz 2 dni me pobolivaji cela zada. Vim, ze porod to neni..ale ti poslicci? Nebo se mala jen natahuje? :oops:

andrijka
Povídálka 17 příspěvků 10.09.18 12:43
@Lea L
@Lea L píše:
Zeny a ty poslicci..jak jste je citily? Ja jsem prvorodicka a u spousty pocitu nevim, jestli je to to ono :oops: me tvrdne parkrat za den, nekdy nekolikrat za hodinu a pak nic, vrchni cast bricha..ale az trochu bolestive..a uz 2 dni me pobolivaji cela zada. Vim, ze porod to neni..ale ti poslicci? Nebo se mala jen natahuje? :oops:

Ahoj, moji poslicci jsou dost podobni: tvrdnuti a bolest bricha, musim si vzdycky lehnout a odpocivat, pichani v podbrisku jako pred/pri MS, pri chuzi musim zastavit. V 26TT jsem na to dostala magnezium, jakmile vysadim, je to zpet. Ted jsem 36TT.

Lea L
Kecalka 322 příspěvků 10.09.18 13:45

@andrijka dekuji.. citim se jak blbka obcas.. jak to prozivam poprvy tak furt neco nevim :mrgreen:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.09.18 13:59

@Lea L Mám úplně to stejný, už pár dní :oops: A neboj, já to právě nepoznám ani teď u toho druhého těhotenství :think: S malou jsem ani poslíčky neměla a narodila se mi až 41+7tt, po vyvolání :mrgreen: S chlapečkem si teď to těhotenství fakt užívám, od včerejška mám zase poslíčky a už už jsem si myslela, že pojedu do porodnice a v 9 večer to přestalo a od 5i od rána znovu :think:

Lea L
Kecalka 322 příspěvků 10.09.18 14:10
@Anonymní píše:
@Lea L Mám úplně to stejný, už pár dní :oops: A neboj, já to právě nepoznám ani teď u toho druhého těhotenství :think: S malou jsem ani poslíčky neměla a narodila se mi až 41+7tt, po vyvolání :mrgreen: S chlapečkem si teď to těhotenství fakt užívám, od včerejška mám zase poslíčky a už už jsem si myslela, že pojedu do porodnice a v 9 večer to přestalo a od 5i od rána znovu :think:

Me vcera vydesila mama.. pry..jo ahaaa tak to byly poslicci..tak ty sem trochu mela. Ale pak pravy kontrakce nic,az rovnou po 3 minutach a hned otevrena na 10 prstu (pak to teda dopadlo cisarem, pac sem se sprajcla :nevim: )..tak doufam, ze se to nededi..s takovou bych to nestihla do porodnice :mrgreen: :mrgreen:

andrijka
Povídálka 17 příspěvků 10.09.18 17:25

@Lea L Nemáš vůbec zač, já jsem taky těhotná poprvé a kolikrát pěkně vyjukaná :lol: Hlavně ať to všechno dobře dopadne. Kdybys měla pochybnosti, zavolej svému dr., on/a nebo sestra ti určitě rádi i po telefonu poradí. ;)

andrijka
Povídálka 17 příspěvků 10.09.18 17:27
@Lea L píše:
Me vcera vydesila mama.. pry..jo ahaaa tak to byly poslicci..tak ty sem trochu mela. Ale pak pravy kontrakce nic,az rovnou po 3 minutach a hned otevrena na 10 prstu (pak to teda dopadlo cisarem, pac sem se sprajcla :nevim: )..tak doufam, ze se to nededi..s takovou bych to nestihla do porodnice :mrgreen: :mrgreen:

Mimochodem, vůbec to nemusíš mít stejné jako tvoje mamka, nenech se nikým děsit. Každá jsme jiná, každé tělo je jiné. Hlavně nestresuj, pěkně klid, ono to bude všechno v pohodě, uvidíš. :oops:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

V rodině Štikových jsou na nože, matka a dcera se nesnášejí kvůli kočce

Na konci září si Ornella Koktová posteskla, že její matka Monika Štiková... číst dále >

Britové mají nový idol. Proč Harry s Meghan nahradili Williama a Kate?

Od svatby prince Harryho a Meghan Markle neřeší Britové nic jiného než tuhle... číst dále >

Články z Ona Dnes

KVÍZ: Vyznáte se ve zdravém stravování?

Češi stále tloustnou, a to i přesto, že je v obchodech dostatek zdravých... číst dále >

Kvůli extrémní chuti k jídlu váží roční holčička čtyřiadvacet kilo

Chahat Kumarová z Indie váží v pouhých šestnácti měsících neuvěřitelných... číst dále >