Reklama

Nezkušená - zkušenosti po porodu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

muertik
Povídálka 19 příspěvků 04.09.18 22:13
Nezkušená

Ahoj holky, jsem ve 14tým týdnu těhotenství a napadlo mě, založit téma na zkušenosti po porodu. Vy, které už to máte za sebou, byli by jste ochotné napsat zkusenosti co se týče miminka? :andel: Např. : Prý se nemá miminku prát oblečení v aviváži.
Myslím, že je to důležité, ale třeba já tohle vůbec nevěděla. Kdyby jste věděli o něčem podobném, určitě budu ráda za každou radu :palec:

Reklama

Reakce:

Kriss Tina
Kelišová 5019 příspěvků 04.09.18 22:22

@muertik na spoustu věcí si přijdeš sama metodou pokus omyl ;) mě teď nic nenapadá, klidně piš konkrétní otázky když tě něco napadne. S tou aviváží by se nemělo no, ale jsou i takové co jsou určené pro nejmenší, stejný to máš s práškem na praní, taky je pro miminka jiný než pro dospělé.

muertik
Povídálka 19 příspěvků 04.09.18 22:26

@Kriss Tina momentálně mě na tohle žádná otázka nenapadá. Ale když už, tak by mě zajímalo, co je pravdy na tom, že v těhu se nesmí nosit tanga, jinak pri porodu bude nějaký problém s konečníkem,vis o tom neco? :think:

Kriss Tina
Kelišová 5019 příspěvků 04.09.18 22:29

@muertik můžou se nosit, tam bude problém třeba v tom že se v těhotenství často dělají hemeroidy a v kombinaci s nima tanga nebudou nic moc :think: ale nikdo ti je nezakáže, prostě nos co je ti pohodlné

hapolda
Zasloužilá kecalka 976 příspěvků 04.09.18 22:32

Ty jo, takhle z fleku me vubec nic nenapada :lol: O tangach nic nevim, mozna proto ze je od puberty nenosim :lol: ja myslim ze na spoustu veci prijdes casem sama. Na netu je toho psano mooooc :mrgreen: a avivaz neni dobra ani pro dospely, nazozpak pro mimco. Dostala jsem jednu jako darek a nedavno ji skoro celou vyhodila :oops:

muertik
Povídálka 19 příspěvků 04.09.18 22:33

@Kriss Tina jo aha, tak děkuju ;)

Apaji
Kelišová 5378 příspěvků 04.09.18 22:50

Tak já ocenila rady babiček - ale opravdu. První prádlo a po porodu jsem prala v dětském prášku, potom v obyčejném, ale dala jsem na pračce máchání navíc. Já jsem ujetá na aviváž, takže jsem používala aviváž „Batole“ - ALE: nikdo z naší rodiny není na nic alergický, nemá ekzém, astma, potravinové alergie apod.

V době porodu jsem byla necelé 2 měsíce po operaci mozku, babičky a manžel fungovali místo mě.

Pamatuju si, když jsem jednou vyjížděla s kočárem, dcera řvala na celé kolo (byla kočárkové mimino, vyjela jsem po krmení a hned spala) a najednou taková alotria 8o . No řvala na celou ulici a zrovna přicházela odněkud tchyně a hned se ptala, co se děje (věděla, že dcera je v kočárku úplně spokojená), já na to, že nevím, že je nakrmená, napitá, přebalená, odříhnutá, že nechápu…A tchyně (brrr, je to hodná ženská, takže slovo „tchyně“ používám jen jako oficiální pojmenování, jinak ji mám ráda) zkušeně obhlédla situaci, posoudila zkušeným okem, chvíli zapřemýšlela a hmátla jí rukou pod záda - no, byl to zkrabatělý pokrčený kabátek, který dceru na zádech tlačil. Urovnala to a za minutu dcera spokojeně spala.

To jsou takové střípky a více méně jsem dala na rady mé a manželovy mamky - ony ovšem dodržovaly jídelníček doby, kdy se dcera narodila a ptaly se, zda už mohou dát to a to. Takže pokud máš rozumné mamky, doporučuju jejich rady a zkušenosti využít.

Ivčis
Závislačka 3744 příspěvků 05.09.18 08:46

Tak ja bych ještě dodala ze je dobre když miminko spí tak normalne fungovat. Proste žádné ticho pšššt atak. Nejlepší je klasicky hluk domácnosti třeba si pustit písničky. Pak se tak často nebudí a nemusíš všechno nechávat az se vyspinka.

Denisa76
Vesmírná mluvilka 33683 příspěvků 05.09.18 08:49

@Ivčis souhlasím :kytka:

Froseth
Kecalka 378 příspěvků 05.09.18 09:47

Ráda od Ivčis je dobrá, určitě pak budeš vděčná, že si můžeš uvařit, nebo pouklízet, když bude mimino spát :palec:

Ještě co mě tak napadá, tak nekupovat žádné průmyslové mycí prostředky a tělová mléka, je to zbytečná chemie, která zatěžuje pokožku miminka. Bohatě si vystačíš s vodou a třeba slunečnicovým olejem z lékárny na promazání.

A až se mimčo narodí, tak zkoušet dávat po chvilkách na podložku břicho. My malého moc na břicho nedávali, protože se mu v té poloze nelíbilo, a pak začal pozdě pást koníky a přetáčet se.

Jo a vyprdnout se na tu masáž, že musíš být dokonalá matka. Není ostuda požádat o pomoc tatínka, babičky, nebo jiné členy rodiny, aby došli prcka pohlídat a ty ses mohla vyspat, nebo si jen tak hodit nohy nahoru a odpočinout si :)

muertik
Povídálka 19 příspěvků 09.09.18 23:41

Všem moc děkuju :potlesk:

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Nejslavnější „ubeři“ v Česku: Koho z řad hvězd jako taxikáře můžete potkat i vy?

Exekuce, trestní stíhání nebo dokonce pobyt ve vězení. To jsou hlavní důvody,... číst dále >

Socha Špinarové vznikla bez výběrového řízení. Proč její autor tvrdí opak?

Slavnostní odhalení bronzové sochy Věry Špinarové vyvolalo pořádný rozruch, a... číst dále >

Články z Ona Dnes

OBRAZEM: Třiašedesátiletá žena chtěla vypadat na pětadvacet. Povedlo se?

Manželka ruského moderátora Gauguina Solnceva by mohla být jeho matkou. Dělí... číst dále >

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >