Přisátí na bradavce

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
1
10.11.21 10:59

Přisátí na bradavce

Dobrý den,
vím, že podobných diskuzí je zde spousta, přečetla jsem toho už mnoho. Přesto se chci zeptat konkrétně na svůj případ.

Miminko 5 týdnů, narozen o 14 dní dříve, porodní váha 2700g.

Od začátku problém s kojením-on u toho spal, já jsem tápala v technice-na obou prsou ragady. Pak když se to zastabilizovalo=nebolelo tak moc, přestal přibírat a trochu bojkotoval kojení (mohl to být 3tydenni spurt, což jsem se bohužel dočetla později), ale doktor me trochu vyděsil, že málo přibral tak jsem začala dokrmovat UM - flaškou. Moje chyba nechala jsem se dotlačit okolím „babičky, maminky a tetičky přece taky dokrmovaly z flašky a normálně kojily“. A teď máme samozřejmě problém.. dokrmuju asi týden 2× denně-vypije asi 60ml a začal problém s přisáváním. Je jen na bradavce, neotevře pořádně pusu, tím pádem ani tolik nevysaje, na prsu je asi co hodinu, mě to čím dál víc bolí a nakonec mi stejně jeho pláč rve srdce, když hlavně ráno po tom, co ho od 2 mám neustále (neefektivně) na prsu, a flašku mu zase dám…

Je z toho cesta ven, abych plně kojila? Jak mu otevřít víc pusu? Jakou zvolit polohu? Dnes ráno jsem zkoušela savčí polohu a někdy se i tak přisaje špatně..

Mléko mi teče i samo, hlavně když začnu kojit, tak druhé prso teče hodně. Když jsou prsa plná, tak ještě něco vytáhne, ale jak se má začít snažit, tak se začne vztekat, odpojovat…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
26362
10.11.21 11:03

Zavolej si laktační poradkyni, ukáže vám správnou polohu a techniku a přisátí. Láhev bych zahodila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12020
10.11.21 11:15
@Kriss Tina píše:
Zavolej si laktační poradkyni, ukáže vám správnou polohu a techniku a přisátí. Láhev bych zahodila.

Naprostý souhlas.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
737
10.11.21 11:24

Souhlas s ostatními. Než prijde laktační koukni na mamila.sk

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2305
10.11.21 12:23

Určitě bych konzultovala s laktační. Ač je sama nesnáším, možná bych zkusila kloboučky - Tobě budou šetřit bradavku, dítko se bude líp přisávat. A až zvládnete techniku, třeba se podaří kloboučky odbourat a budete kojit normálně na bradavku. Ale určitě bych si pozvala laktační poradkyni :-). Držím palce!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25225
10.11.21 12:54

Pusu mu můžeš víc otevřít prostě rukou- :roll: prstama mu zatlačit na bradicku, aby ji otevřel dokořán a druhou rukou si přidržíš prs, a vlastně mu ho do pusy nacpeš. Ono to zní trochu divoce, laktační by ti poradila. Je prostě potřeba, aby mimčo vzalo do pusinky co největší část dvorce, pak se krásně přisaje. Nemáš v okolí kámošku, co už je zkušená máma? Já to jedny kamarádce takhle vysvětlovala po telefonu, nevěděla kudy do toho. Sem to nevydržela, přijela za ní na návštěvu, ukázala naživo a za minutu bylo vyřešeno :jazyk: :mrgreen: pak kojila další dva roky a velebila mě všude 😁 😁 😂

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15984
14.11.21 00:28

Jakmile se prisaje blbe, hned vypacit, odpojit a znovu.
Flasku vyhod a pozvi si dobrou laktacni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat