Reklama

Příspěvky na bydlení

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.04.18 18:29
Příspěvky na bydleníí

Ahoj, potřebuji poradit. Chtěla bych zazadat o zpetne prispevky na bydleni. Jenze minulý měsíc jsem začala pracovat a tenhle budu mit vyplatu. Vypocitaji to z toho co budu vydelavat, nebo vrátí víc, protože jsem neměla příjem? Potřebovala bych samozřejmě víc. :(
Přítel byl po odstěhování prihlaseny jeste jakou dobu tady. Na druhe straně toho vyuzivali, a brali tak celkem slušné prispevky. Je to trestné? Nam se to diky romu posunolo a pripad se odlozil. Na socialce radila, abych je udala, ale bojim se ze by to neklaplo ;)

Reklama

Reakce:

rena621
Ukecaná baba ;) 1212 příspěvků 05.04.18 18:33

Ja nevim neporadim ale ted nedavno bylo v spravach ze opozdili prispevky i 3mesice. Mazec.

PaníBovaryová
Závislačka 3838 příspěvků 05.04.18 18:35

Kdo jsou oni, co toho využívali?? 8o
POkud měl přítel trvalé bydliště v posuzované čtvrtletí u tebe, musí se počítat i jeho příjem do Příspěvku na bydlení. Jinak ano, vyplácí se zpětně a podle příjmů v rozhodném období, ne příjmů, co máš aktuálně. Takže je jedno, že od tohoto měsíce pracuješ.

PaníBovaryová
Závislačka 3838 příspěvků 05.04.18 18:35
@rena621 píše:
Ja nevim neporadim ale ted nedavno bylo v spravach ze opozdili prispevky i 3mesice. Mazec.

neviděla jsem zprávy, ale úředníci nemají žádné sankce za to, když příspěvky nepošlou

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.04.18 18:40

@PaníBovaryová no právě rodina, kam se byvaly odstehoval. Jinak v tomto čtvrtletí uz neni. Ma s ni i mimco, takze mozma by z toho průser mit mohli, kdyz to radila i zenska na socce. Mozna rok brali příspěvky na bydleni, ktere jim vlastne nepatrili. Ted jsem potrebovala pomoct ja a jeho dve deti a nepomohl.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.04.18 18:49

Taky jsme žádali zpětně a chtěli po nás příjmy za rok 2015, takže 2 roky zpětně… nějak příspěvek uplně nechápu, ale pokud je prokazatelný, že ten příspěvek bývalý pobíral a neměl na něj nárok, tak ho bude muset vrátit…nevím, jestli je pobíral i za ty 3 měsíce, co budeš žádat zpětně, ale v takovém případě by ti ho podle mě dali až po tom, co on by ho vrátil, ale je to jen moje domněnka a taky pokud je to ten nesprávnej typ, tak se to může táhnout i roky, než to z něj dostanou :-/

PaníBovaryová
Závislačka 3838 příspěvků 05.04.18 18:51

Musela by brát hmotnou nouzi, aby z toho měla nějaké problémy. Příspěvek na bydlení jede čistě podle trvalého bydliště, takže když ho měl bývalý i jinde, ale reálně bydlel tam, je to jedno. U hmotné nouze je to už ale něco jiného.

PaníBovaryová
Závislačka 3838 příspěvků 05.04.18 18:55
@Anonymní píše:
Taky jsme žádali zpětně a chtěli po nás příjmy za rok 2015, takže 2 roky zpětně… nějak příspěvek uplně nechápu, ale pokud je prokazatelný, že ten příspěvek bývalý pobíral a neměl na něj nárok, tak ho bude muset vrátit…nevím, jestli je pobíral i za ty 3 měsíce, co budeš žádat zpětně, ale v takovém případě by ti ho podle mě dali až po tom, co on by ho vrátil, ale je to jen moje domněnka a taky pokud je to ten nesprávnej typ, tak se to může táhnout i roky, než to z něj dostanou :-/

podle mě ten příspěvek nepobíral bývalý přítel, ale rodina, co u ní bydlel. Ta to nenahlásila, že tam bydlí a zvýšil se jim příjem. Ale myslím si, že Příspěvek na bydlení to nebyl, pokud paní na ÚP řekla, ať ho udá, protože tam je rozhodující trvalý pobyt, ne reálné bydliště.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Nespinká? Vyzkoušejte rady ostatních maminek

Někdo má doma malého spáče, jiní rodiče bojují o každou minutu spánku. Pro... číst dále >

Rekonstrukce bytu: Na co si dát pozor?

Kupujete byt a potřebuje opravit? Anebo už nejste tolik spokojení s vlastním... číst dále >

Články z Expres.cz

Vztahová pomstička Nely Slovákové: Koupila jsem si nové auto a už mi ho nevezmeš!

Podnikatelka a blogerka si pořídila nový vůz, který pro naprostou většinu... číst dále >

Africký paradox: Čím víc kontinent bohatne, tím víc lidí míří do Evropy

Africké státy Gambie, Pobřeží slonoviny nebo Senegal nepatří mezi země... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Vlasty: Dceru stíhá jedno neštěstí za druhým, začala pít

S manželem máme dvě děti, dceru a syna. Zatímco syn je dítě štěstěny, dcera... číst dále >

Když dlouho necestuji, hýbu aspoň nábytkem, říká žena velvyslance Kmoníčka

Produkovala show na Broadwayi, v Česku řídila partu chlapů v dopravní firmě,... číst dále >

Reklama