Příspěvky na bydlení

Anonymní
5.4.18 18:29

Příspěvky na bydleníí

Ahoj, potřebuji poradit. Chtěla bych zazadat o zpetne prispevky na bydleni. Jenze minulý měsíc jsem začala pracovat a tenhle budu mit vyplatu. Vypocitaji to z toho co budu vydelavat, nebo vrátí víc, protože jsem neměla příjem? Potřebovala bych samozřejmě víc. :(
Přítel byl po odstěhování prihlaseny jeste jakou dobu tady. Na druhe straně toho vyuzivali, a brali tak celkem slušné prispevky. Je to trestné? Nam se to diky romu posunolo a pripad se odlozil. Na socialce radila, abych je udala, ale bojim se ze by to neklaplo ;)

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1677
5.4.18 18:33

Ja nevim neporadim ale ted nedavno bylo v spravach ze opozdili prispevky i 3mesice. Mazec.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7258
5.4.18 18:35

Kdo jsou oni, co toho využívali?? 8o
POkud měl přítel trvalé bydliště v posuzované čtvrtletí u tebe, musí se počítat i jeho příjem do Příspěvku na bydlení. Jinak ano, vyplácí se zpětně a podle příjmů v rozhodném období, ne příjmů, co máš aktuálně. Takže je jedno, že od tohoto měsíce pracuješ.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7258
5.4.18 18:35
@rena621 píše:
Ja nevim neporadim ale ted nedavno bylo v spravach ze opozdili prispevky i 3mesice. Mazec.

neviděla jsem zprávy, ale úředníci nemají žádné sankce za to, když příspěvky nepošlou

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.4.18 18:40

@PaníBovaryová no právě rodina, kam se byvaly odstehoval. Jinak v tomto čtvrtletí uz neni. Ma s ni i mimco, takze mozma by z toho průser mit mohli, kdyz to radila i zenska na socce. Mozna rok brali příspěvky na bydleni, ktere jim vlastne nepatrili. Ted jsem potrebovala pomoct ja a jeho dve deti a nepomohl.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
5.4.18 18:49

Taky jsme žádali zpětně a chtěli po nás příjmy za rok 2015, takže 2 roky zpětně… nějak příspěvek uplně nechápu, ale pokud je prokazatelný, že ten příspěvek bývalý pobíral a neměl na něj nárok, tak ho bude muset vrátit…nevím, jestli je pobíral i za ty 3 měsíce, co budeš žádat zpětně, ale v takovém případě by ti ho podle mě dali až po tom, co on by ho vrátil, ale je to jen moje domněnka a taky pokud je to ten nesprávnej typ, tak se to může táhnout i roky, než to z něj dostanou :-/

• Citovat
  • Nahlásit
7258
5.4.18 18:51

Musela by brát hmotnou nouzi, aby z toho měla nějaké problémy. Příspěvek na bydlení jede čistě podle trvalého bydliště, takže když ho měl bývalý i jinde, ale reálně bydlel tam, je to jedno. U hmotné nouze je to už ale něco jiného.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7258
5.4.18 18:55
@Anonymní píše:
Taky jsme žádali zpětně a chtěli po nás příjmy za rok 2015, takže 2 roky zpětně… nějak příspěvek uplně nechápu, ale pokud je prokazatelný, že ten příspěvek bývalý pobíral a neměl na něj nárok, tak ho bude muset vrátit…nevím, jestli je pobíral i za ty 3 měsíce, co budeš žádat zpětně, ale v takovém případě by ti ho podle mě dali až po tom, co on by ho vrátil, ale je to jen moje domněnka a taky pokud je to ten nesprávnej typ, tak se to může táhnout i roky, než to z něj dostanou :-/

podle mě ten příspěvek nepobíral bývalý přítel, ale rodina, co u ní bydlel. Ta to nenahlásila, že tam bydlí a zvýšil se jim příjem. Ale myslím si, že Příspěvek na bydlení to nebyl, pokud paní na ÚP řekla, ať ho udá, protože tam je rozhodující trvalý pobyt, ne reálné bydliště.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama