Přitahování do sedu

2263
26.9.07 11:34

přitahování do sedu

ahojte holky,
náš Jája má 4 měsíce a týden a zatím se nám nechce přitahovat do sedu. Koníčky pase krásně, taky se otáčí na bok. Dr. říkal, že by to už měl umět, ale že se nemusím znepokojovat. Vím, že to jistě dožene, hold je každé dítě jiné. Ale jen mě zajímá, kdy mi to mělo dítě zvládnout. jestli se to stalo i někomu jinému a taky jestli něco pomohlo. Nemá se to sice moc cvičit, ale já to občas zkusím, jakmile vidím, že hlavičku nezvedá, tak ho nechám být. Hodně ho dávám na bříško, aby záda posílil, tak uvidíme, jaký to bude mít účinek.

Díky Kati

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

4039
26.9.07 11:41

Kati, já si myslím, že přitahování do sedu je blbost generace našich matek. Do sedu se ti tímto stylem pro jeho tělíčko bezpečně přitáhne ve chvíli, kdy si podloží kolena sedne si sám z pozice koníčka, nevím, jak lépe to popsat, prostě z lezu.
Ve 4 měsících je ještě brzo, dej mu 2-3 měsíce a uvidíš, že to pak zvládne…
Hodně štěstí
NiKi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4419
26.9.07 11:43

Tak ve 4 měsících má ještě dost času na to, aby se přitáhl do sedu. Vždyť to je ještě miminko. Na to má fakt ještě čas. A s tím převalováním se na bok apod., tak buď naprosto v klidu. Kámošce se začal kluk převalovat až já nevím kdy. To už i Dr. začala plašit, že něco není ok, pak začal a pak šlo všechno hrozně rychle. Takže v klidu, ale ve čtyřech měsících má ještě spoustu času na všechno, obzvlášť na přitahování se do sedu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4419
26.9.07 11:45

A souhlas s Nikinou, je to degenerace našich rodičů. Dětem se tak akorát ničí záda. Jen ho nech, až sám bude chtít, pomůže si po svém :wink: .

Jen si zatím užívej tohoto krásnýho období, kdy děti jen leží. Počkej za rok, za dva, nebudeš vědět, kde ti hlava stojí :D . Hodně štěstí!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2263
26.9.07 11:52

Možná jsem to špatně popsala. :roll: Myslím, že když leží na zádech a já ho přitáhnu za ručičky, tak by měl držet hlavičku, neměla by mu padat. Můj dr. je v pohodě, říká, že je to vše O.K., já jen jsem zvědavá, jak to zvládají ostatní děti.

Jinak o sezení vím, že se to nemá, dokud dítě nesedí samo, kvůli páteři.

I tak holky moc díky! :) Kati

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2464
26.9.07 12:01

Kati,

jsme na tom úplně stejně. Včera nám byly čtyři měsíce a hlavička zatím taky padá. Vy jste napřed v přetáčení na bok. Tomík nedělá ani to. Myslím si, že to chce jen čas a kluci budou za chvilku dělat obojí.

Zatím je nám dobře v lehu na zádech nebo na bříšku, když ho tam otočím :-)

Chtěla jsem se tě zeptat, když máme ty naše roštáky tak kousek od sebe, otáčíte se už za zvukem? Tomík se lekne, když se ozve nějaký silný zvuk (poklička, něco upadne na zem apod.) ale když mu chrastím u ouška nebo pískám tak se za tím cíleně neotočí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4419
26.9.07 12:03

Kati v pohodě. Náš byl taky lenora líná, až se mu bude chtít, tak to udělá. Ale vím, že maminy pak znejistí, taky jsem taková byla. Všechno má svůj čas, jak říká naše Dr. Vždycky se musím smát, jak naše Dr. říká, že se na všechny ty tabulky mám vyprdnout, že prostě co dítě, to jedinec :P . A druhá místní Dr. všechno řeší a jede podle tabulek, jakmile se do toho nezapadá, je zle :roll: . Tak asi tak :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
139
26.9.07 12:04

Ahojky, tak u nás je to zase naopak. Adam krásně drží hlavu, když ho přitahuju do sedu, ale nechce pást koně… Vždycky si položí hlavu na stranu, když ho dám na bříško a hoví si :lol: Tak si z toho nic nedělej! Já taky doufám, že až bude chtít hlavu zvedne, snad nic nezanedbávám, když na břicho ho dávám.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2927
26.9.07 12:08

Ahojky, tak my měli 4 měsíce v pátek min.týden, na bříško se ze zad otáčí už jako profík, dokonce se otočí i víckrát za sebou (třeba na manželský posteli), ale hlavičku mu při přitáhnutí za ruce visí jako hadrový panence, dr. ale říkala, že má čas, že se to všechno srovná a že se to přitahování doma cvičit nemá, tak jsem v klidu. Připadá mi, že má spíš slabý ručky, protože když ho chytnu jakoby pod ramena, tak hlavičku zvedá..každý mimčo je jiný, tak věřím, že to kluci všechno doženou :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2073
26.9.07 13:57

Holky budte uplne v klidu,
tak nas Tomik sice pasl hribatky brzy a brzy drzel hlavicku, ale zase mu strasne dlouho trvalo nez se zacal plazit. To snad az kolem 9 mesice. No a pak to vzal strasne hopem - do tydne jiz klecel a dalsi tyden jiz sam stal.
Takze se niceho nebojte - kazde mimi je proste jine - nekdo neco dela driv a neco zase pozdeji.
Me se ted zase vsichni ptaji jeslti jiz umi udelat papa a paci paci a co jiz vsehcno rika - no a nedela nic i kdyz to kazdy den zkousim a mluvit se mu take nechce - i kdyz rozumi jiz hodne vecem :-) Ale neresim to az na to bude cas tak to udela sam :-)
Napriklad jsem ho proad ucila stavet kostky na sebe a on porad nic - jen je boural. No a je to tyden a najednou koukam on postavil na sebe 5 kostek a uplne sam :-)
A navic kluci jsou obecne o dost linejsi :-)
Verveve

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2263
26.9.07 14:43

Kačulka - to Jája se otáčí ihned. Když na něho zavolám, tak mě hned hledá. Stačí, když se jdu na něho podívat večer do postýlky jestli spí, vrzne parketa a hned se dívá ke dveřím, je to strašná potvůrka :D

Victoria - Adámek je ještě malinký. Jája taky nechtěl pást koníky, ležel, cucal si ručičku a byl spokojený. Pak najednou ze dne na den, bez příprav 8O pásl koníky a hlavu držel strašně dlouho.

Holky, je pravda , že všechny děti to doženou a časem se to srovná, taky jsem to někde četla.

Dr. mi říkal, že ať to vůbec neřeším, že je to jediná věc z mnoha, která má zvládat. Jinak je strašně šikovný, že všichni co ho vidí, tak mu tipují víc měsíců, nemyslím jen velikostí, ale tím co umí a jak se chová.

Kati

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2318
27.9.07 08:04

Ahoj,

rozhodně netrénovat přitahování. Výsledkem bude, že se to naučí a bude se pak přitahovat do sedu např. v kočáru a nakonec ho necháš sedět, i když na to ještě nebude mít (má si sednout sám z lezu ne s lehu).

L.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
255
5.5.08 17:22

ahoj holky,
sice uz je tato diskuze trosku starsi.. ale zkusim to, snad mi nekdo odpovi.
Mam chlapecka bez tydne 6 mesicu a porad jeste hlavicku pri pritazeni za rucicky nezveda a ma ji v zaklonu. Chodime na rehabilitace, protoze ma slabe zadove svalstvo, ale uz se to lepsi, uz se pretaci ze zad na brisko.. obracene sice ne.. ale prece jen. Fyzioterapeutka rekla, ze se to spravi, ale pul roku a on tu hlavicku neodlepi od podlozky.. :cry: Myslite, ze i v tech 6 mesicich vsechno dozene? Kdyby mel nekdo podobne zkusenosti prosim poradte jestli mam vyckat nebo zmenit fyzioterapeutku. dekuju

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
19.4.13 10:22

Ahoj holky,
syn 8,5 měsíce starý se stále nepřitahuje do sedu-když ho Dr vezme ruce, tak se akorát začne smát a hlavu úplně zaklání :( Když ho mám na klíně v pololehu, nebo v autosedačce, tak tam má tendence se posazovat. Podle Dr za to můžu já, že jsem to s ním netrénovala a poslala nás na neuro, tam jsem se setkala se stejným názorem-nesedí, protože to nezná. Všude čtu, že se posazovat nemá, že má dítě nejdříve lézt a teď se od všech doktorů dovídám, že to není pravda, že sezením se posilují zádové svaly a kvůli tomu, že je syn nemá posílené, tak ještě neleze. Takže teď jsem za úplnýho blbce i před přítelem, který se mě snažil obhajovat před všemi, kteří se mi smáli, že neposazuju. Nevím, jak ho to teď mám naučit-jestli na to není už pozdě :(

• Nahlásit
  • Citovat
2273
19.4.13 10:37

Ahojky, tak mě moje kamarádka, dětská fyzio říkala, že děti, které se neposazují takhle přitažením, jsou vlastně „chytré“ děti. Protože z lehu přímo nahoru do sedu to v tomhle věku nedělají. Musí přes bok, popř. z polohy na 4. A vubec si s toho nic nedělej. Malá má 8.5 měsíce a taky nesedí. A je v pořádku…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama