vyrvavaci metoda

74
23.9.07 12:52

vyrvavaci metoda

Ahoj maminy,
chtela jsem se informovat a precist si ruzne nazory a zkusenosti ohledne vyrvavaci metody. Nasemu synkovi je jedenact mesicu a jeho spani se stale jen zhorsuje. Tak jsme chteli s manzelem nastolit vyrvavaci metodu, ale stale o tom pochybujeme. Na jednu stranu jsme pro,ale je tam plno veci, ktere se nam nelibi. Proste mi prijde, ze to je tyrani ditete, kdyz se necha rvat az cloveka boli u srdce a ze to pak je jeste horsi, ze se tomu spanku pak brani jeste vice, kdyz s tim ma spojene takoveho zazitky. Na druhe strane mi znami rikaji, ze to trva jen tri dny a pak to ty deti akceptuji a spi, coz mi prijde nepredstavitelne, nechat ho rvat celou noc. On pak vsice usne,ale za hodinu to zacina nanovo. Jak to bylo u vas?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1235
23.9.07 13:26

Ahoj,
u nás tato metoda zabrala za dva dny a jsem ráda, že jsem se k tomu odhodlala. Od té doby máme klid. Bylo to v Matýskových deseti měsících.
Pokud Ti ale přijde, že je to týrání dětí, obávám se, že nebudeš mít srdce na to tam dítko nechat řvát a že to nezvládneš.
My jsme chodili po 3-3-5-5-7-7 minutách. První večer plakal 50minut, druhý 20 minut a třetí večer usnul sám téměř hned. Žádný celonoční pláč se nekonal, ale je fakt, že některé děti to takhle rychle nezvládnou.
M.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
236
23.9.07 13:49

Ahojky, podle mě vyřvací metoda funguje, jen u některých dětí.U těch urputně paličatejch asi moc ne. My ji zkoušely asi 3× a efekt 0!!!!!! Sice se uřvala, ale celou noc byla neklidná, budila se, ještě častěji než obvykle apod. A to jsme vydrželi tak kolem týdne až 2. A jak má potom člověk fungovat přes den, že? Teď jsem to zkoušela u odbourání nočního kojení, já vím ,někdo řekne proč ne dřív, ale vždy se prostě něco najde, nemoc, dovolená, apod. A taky si nechce nechat říct. Jo a co je snad ještě nejhorší? ž se vždy vzbudí celá rodina, manžel vstává v půl 5 a Matýsek zase do školy, takže i to vidím jako problém. Ale myslím si, že pokud nad tím vyřváním váháš, tak to asi dlouho nevydržíš a vyměkneš. Ale neboj, do puberty s nima chodit nebudeme. Tím se uklidňuju já. Drž se Majka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19249
23.9.07 13:57

Ahoj.
My jsme vyřvat nenechali.Neměla jsem to srdce,tak jsme raději „otročili“.To bylo synovi asi 5.měsíců.
Dcera s tím problém neměla.Byla do roku a půl u nás v ložnici.Aby nebudila brášku.Když jsme ji dali do velké postele,tak to bylo v klidu.Měla tam přece i bráchu. :wink:
Ale kamarádka nechávala syna vyřvat (od miminka) a on měl problémy s usínáním ještě asi kolem tří let.
Ale každé dítě je jiné.
Tak ať ti to nějak vyjde.Pa J.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
449
23.9.07 15:03

ahoj!

U nás bohužel 0 efekt! Praktikovala jsem několikrát,protože mám ještě jedno dítě kterému se musím věnovat. Bohužel s nulovým efektem :? Teď je manžel doma a u malého se střídáme,je to,ale děsná otročina. Když jsem sama položím malýho spát (ten řve i 2 hodiny v kuse) a věnuju se staršímu. Jakmile ho uložím většinou si malýho uřvance vezmu a ten okamžitě usíná v náručí vyčerpáním. :wink: Moc mi to tak nevyhovuje,bohužel to zatím jinak nejde.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1092
23.9.07 15:12

ahoj Nole, no tak jsem si precetla tvuj dotaz, a uz jen kdyz jsem ho precetla jsem si rikala, ze jsi jako ja :D :D vyrvavaci metoda asi super ale me se nelibi, bohuzel uz tohle z nas ty nase deticky hold citi, ja to zkousela nekolikrat, ale tolik kravalu jsem jeste nevidela, 4hod. jsem opravdu nevydrzela, ale me to tak nejak neprijde jako otroceni, delam to tak, ze ulozim a zkousim jako ze rikam broucku ja jdu uklidit ten neporadek jo, no kdyz je v poho tak jdu a uklidim a on usne, kdyz zacne natahovat, tak vezmu knizku, prectu pohadku a pak zustanu a ctu si svoji knizku a za chvilku maly spinka......................

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1092
23.9.07 15:30

jo jeste jsem te chtela povzbudit, nevim jestli mas jen jedno dite, ale me prijde ze to strasne utika :D :D tak si to uzivam, dyt jak dlouho budou chtit uspavat a cist pohadky od maminky no ne????????????? :D :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1092
23.9.07 15:40

joooo tak uz to Noel vidim mas dve tak to je asi trousku horsi ..............

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1652
23.9.07 20:53

Nole a co se zhoršuje? hůř usíná? nebo se v noci budí? nebo jak to má vypadat?

já teda o vyřvávací metodě nejsem vůbec přesvědčená - netroufla bych si na ni a prostě …ne… takže můžu ti akorát napsat, že pokud to cítíš, že ti to není blízké tak to nedělej…jen proto, že to dělali známí nebo některým připadne třebas váš uspávací rituál jako otročina… pokud nejsi sama přesvědčená, že to pomůže a že to děláš dobře, tak si myslím, že to nebude tak jednoduché..spíš naopak, aby to věc nezhoršilo. děti to rychle vycítí…nevím nejsem odborník, vím jen, že mě osobně vyřvávání nesedí.

Zdenik

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
74
23.9.07 21:47

nole

Diky holky za rady. No on mi doted usinal sam a v dobrem pripade se budil jen dvakrat na mlicko, ale posledni dva mesice se budi i desetkrat, jeci, nikdo nevi co chce, asi ani on sam a ted posledni dva dny uz ani usnout nechce sam. Ohledne spanku jsem precetla asi sto knih, nas starsi syn byl totiz nespavec od narozeni a upravilo se mu to teprve az ted ve dvou a pul letech. Takze mam mnoho zkusenosti, ale ani u nej jsem nemela to srdce ho nechat rvat. Jenze ted, kdyz mi krasne spi, tak jeci druhy a budi mi toho prvniho. Manzel pracuje jen nocni a ja obcas celou noc litam od jednoho k druhemu. A jedidny co si rikam a co me uklidnuje, je to, ze jeste tak rok a pak se snad vyspim. Jenze nekdy jsem fakt s nervama vyrizena a pak me napada uz jen to nechat vyrvat..... Dnes jsem to vydrzela asi pet minut a pak tam sla, pak dalsich pet minut a usnul vycerpanim, tak jsem zvedava, kdy se zase probudi. V noci uz to nevydrzim, to mi ho je lito. A pak babo rad. Asi si za to muzu sama, nevim,ale okolo vidim same spave, klidne deti… Snad se mi to oplati pozdeji v necem jinem…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25.9.07 19:54

Já jsem taky dlouho tvrdila, že tuto metodu nebudu praktikovat, ale nikdy neříkej nikdy.
Nakonec jsem praktikovala a do týdne Matýsek usínal naprosto sám. Důležité je přitom to abys byla o této metodě opravdu přesvědčená, jinak to z tebe to dítě prostě vycítí. U ns tedy zfungovala a jsem ráda, že jsem se k této metodě uchýlila. Ale musíš chtít ty sama. je to o tom, že nechodíš k dítěti proto, aby přestalo plakat, ale aby vědělo, že tu není samo. doporučuje se nevyndavat z postýlky, pouze ho položit pohladit, říci třeba doborou noc a odejít. Ale musím se přiznat, že ty první tři dny byli opravdu hrozný.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28414
25.9.07 20:32

Ahoj, u nás zabrala 100% v šesti měsících, do té doby jsem ho nosila aby usnul :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1102
10.10.07 12:55

Ahojky já jsme si tuhle metodu přispůsobila k obrazu svému. Nějaké vyřvávání je stejně k ničemu, tak jsme se to snažila „ukecat“.Taky dobře půsoil tatínek ten houknul ž se bude spinkat a ono se spinkalo.Teď máme střevní chřipku tak zese nespinkáme ale to je něco jiného.Doporučuju si metodu přispůsobit. A dřív jak od roku bych to stejně nedělala.Tak přeju hodně klidných nocí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
300
11.10.07 10:10

no presne jak pise lili2. ja to zkousela nekolikrat, ale kdyz mala ani po 2 hodinach neprestaka plakat, tak jsem se rozhodla ze uz nikdy vice.Je to tyrani!!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28414
11.10.07 11:31

:lol: Nepřeháněj, týrání to není :wink:
Pokud tuto metodu chce někdo vyzkoušet, musí to alespoň jednou/dvakrát vydržet a podle toho uvidí, jak to dítě snáší. Třeba náš zabral výborně, den ode dne fňukal míň (ani neplakal, že by se zalykal). No ale pokud bych viděla, že pláče víc, že z toho má záchvaty, je nepříčetný apod. tak bych taky přestala…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama