Reklama

Přitahuji blechy

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

ivanapesk
Povídálka 49 příspěvků 21.01.17 09:58
Přitahuji blechy

Už jsem naprosto zoufalá, máme doma kočku, která je odblešená, doma jsem taky odblešovala přípravky, ale bohužel už je to poněkolikáte, co jsem si všimla např. ve vlaku, v kině, že po mně leze blecha. Jsem věčně od nich pokousaná, už nevím, co mám dělat. Může to mít negativní dopady na moje zdraví? Bojím se, abych třeba neměla i zablešené vlasy od nich.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62453 příspěvků 3 inzeráty 21.01.17 10:00

@ivanapesk Vlasy si umyj protibleším šamponem pro psy, je účinější než kočičí… A jinak jim prostě chutnáš, zkusila bych předávkování vitamínem B, ten mnoha těmto potvorám nechutná a člověk jim pak smrdí.

Billi
Nadpozemská drbna 25807 příspěvků 21.01.17 10:14

Stejný problém mají moje děti. Preventivně je zakapavam Tea tree olejem a dobrý.

Myssicka 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.01.17 10:51

Kocka chodi ven? Jak je to dlouho, co jsi ji odblesila a jak? Protoze pokud ji odblesujes jen sampony, tak to je asi malo. Blechy sice potom doma mohou nejakou dobu prezit v povleceni napr., stejne jako vsi, ale to neni moc pravdepodobne. Ja kdyz jsem si prinesla kote, tak se sice porad drbalo, ale nevsimla jsem si ani jedne blechy. Zato po odbleseni u veterinare tim olejickem za krk, to z ni padalo, ze bych to mohla prodavat na kila do blesiho cirkusu. Od te doby byl ale pokoj, uz je to 8 let. Ale moje kocka ven nechodi vubec.

Ou
Závislačka 4980 příspěvků 21.01.17 11:01

@ivanapesk jiné problémy než štípance z toho mít nebudete. Ale evidentně se vám nepodařilo zbavit se původních blech.

Bohužel v současnosti jsou blechy na většinu přípravků, zejména na ty co se kapou za krk odolné. Jediné, co funguje jsou tablety - prodá vám je veterinář, nejsou volně prodejné. Výhodou je, že fungují měsíc, takž zamezí i další generaci blech se vylíhnou. Protože na vás a na kočce jsou až dospělé blechy, larvy na hostiteli nežijí, odpadnou z něj a naskočí až zase jako dospělí jedinci. Takže někde v klidu přečkají odčervování a koupání.

No takže je potřeba koupit zásoby přípravku biokill a opravdu důkladně vysajte úplně všechny povrchy a škvíry. A pak biokillem vytřete všechny povrchy, vyprat alespoň na 60°C všechny textilie, na kterých případně kočka lehává a biokillem důkladně postříkat i koberce. Důkladně je třeba vysát i matrace, chrániče matrací a případný vnitřek postele.

Pokud tkaniny a koberec jsou přenositelné, tak pokud by předpovídali chladnější noc než -10°C, tak by mohlo zabrat nechat je 24 hodin vymrznout.

Po zbavení se blech pro kočku pořiďte protibleší obojek - ten blechy nezahubí, ale bude je odpuzovat, takže jimi nebude trpět a často to pomáhá i proti klíšťatům.

Příspěvek upraven 21.01.17 v 11:02

ivanapesk
Povídálka 49 příspěvků 21.01.17 11:01

@Myssicka ven chodí, tabletou od veterináře, ty pipetky nikdy nepomáhaly stejně jako šampony.

Ou
Závislačka 4980 příspěvků 21.01.17 11:03

@ivanapesk no to vůbec raději ani neříkejte, že ty mrchy jsou odolné i na tablety.

ivanapesk
Povídálka 49 příspěvků 21.01.17 11:04

@Ou už mi přijde i že na to, když kocoura prohlídnu má v srsti takový černý máčky, myslim, že jsou to stádia blech

Ou
Závislačka 4980 příspěvků 21.01.17 11:07

@ivanapesk takový ty černý drobky nejsou stáda blech, to jsou jejich výměšky, podle kterých se přítomnost blech pozná, i když zrovna žádnou nevidíte skákat.

jinak při velkém zamoření bytu se nejspší vyplatí nechat to na firmě. Ohledně případného prípravku na kocoura se ještě poraďte s veterinářem, že teda tablety nezabraly - mám pocit, že loni na jaře někdo říkal, že se do prodeje chystá nějaká nová látka, na kterou by nemusely být odolné.

Myssicka 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.01.17 11:12
@ivanapesk píše:
@Myssicka ven chodí, tabletou od veterináře, ty pipetky nikdy nepomáhaly stejně jako šampony.

8o tak vidim, ze dneska uz jsou ty blechy pekne odolne. Tehdy to stacilo

Billi
Nadpozemská drbna 25807 příspěvků 21.01.17 11:40

Asi záleží na tom jaké pipetky. Nám teď ty poslední pomohly. Jako bonus jsme měli blechy i doma a není to žádný problém mít blechy v baráku. Staci opravdu málo a namnoží se. Odblesovali jsme 3 měsíce, než jsme se dostali do fáze klidu. Ale i tak stačí, aby se moje děti přiblížily k cizí kočce a jsou postipane. Bylo to i v době, kdy jsme vlastní zvířata nemeli.

Halka
Ukecaná baba ;) 1760 příspěvků 21.01.17 11:45

Naše kočka má obojek a blechy snad nenosí nebo o nich nevím :-)

Ou
Závislačka 4980 příspěvků 21.01.17 11:54

@Halka obojky jsou dobré - ale musí se nasadit ve fázi, kdy v bytě ani na kočce nejsou žádné blechy ;-)

Halka
Ukecaná baba ;) 1760 příspěvků 21.01.17 12:04

Aha, to asi jo.

Ráchelia
Zasloužilá kecalka 971 příspěvků 21.01.17 12:15

@ivanapesk Tak to máme stejný problém. Já projdu kolem sousedovic psa a na noze si chytnu blechu. Na rohožce nám spává JEJICH kočka, já projdu domů a na noze opět blecha. Lezou jen na mně. Asi mám nejlepší krev :-) Nikdo z ostatních členů toto nemá,,doma nemáme žádné zvíře (zablešené).

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Zablokovaný Facebook? Chtějí mi zavřít pusu, je to jako za nacistů, říká Klaus ml.

Chystá zákon o svobodě slova na internetu, kvůli cenzuře se v neděli veřejně... číst dále >

Postrach škol Táta parťák chce, aby si děti dělaly, co chtěly. Budeme negramoti?

Bloger, který je známý pod přezdívkou Táta parťák a který svou pravou... číst dále >

Články z Ona Dnes

Co s vámi udělala? řvala po Výměně Kristýna na své děti a opustila je

O své minulosti Kristýna (23) z Výměny manželek mluvila málo. A když už, tak... číst dále >

Přehlídka prádla podle Rihanny? Nálepky na bradavky i těhotné modelky

Pětinásobná držitelka Grammy, zpěvačka, herečka a módní návrhářka Rihanna se... číst dále >

Reklama