Psychologická poradna pro snažící se, těhotné i maminky
Mgr. Lucie Machová
@věčně nasraná píše:
Mohu tě ujistit, že ti s klidem řeknu, že bych něco nejedla i když jsem to neochutnala. Nejedla jsem a nemám v plánu ani ochutnávat tlačenku, mořské plody plesnivé sýry, tatarák,.. Našlo by se toho určitě více. Prostě mi dělá problém některé věci strčit do pusy, takže si nehodlám ubližovat. Je dost dobrých věcí, které jím a s tím si v pohodě vystačím.
Ale taková tlačenka, ta je moc fajn.
Je tatarák a nebo sýry, přitom jsem myslel, že to nikdy neochutnám.
@Danikoof píše: .. nemůžeme potřebovat nemůžeme srovnávat.Tak to těžko soudit, život je jen jeden a nikdy nevíš. Jídlo je v jistém smyslu palivo, ale můžeš si vybrat, co si dáš. A udělat si ten život hezký. Ale pokud člověk v něco věří a nějak si tím omezuje život je to jeho volba. Někdo věří v Boha a tím si doplňuje svoje vnitřní radosti života. Někdo vyhledává cestování, jiný třeba jídlo a další třeba experimentuje v oblasti sexu. Každému to jeho a ne soudit. Předpokládám podle toho tvého příspěvků, že jsi věřící. Ale druhý člověk zase třeba ne. Člověk to musí brát s nadhledem, když něco vyhovuje tobě, neznamená to však, že to bude vyhovovat druhým. A i naopak když něco nevyhovuje tobě druhým může. Nejíš maso, tvůj boj, nepiješ alkohol, tvoje volba, ale tím nechci říct, že je to dobře, nebo špatně, ale že každý si vybral nějakou cestu a tou jde. Občas někam z té cesty, uhne případně se otočí a vrátí. Ale stejně dříve, nebo později ta cesta skončí a je otázka, co člověk na té svojí cestě životem uvidí, koho potká co pozná.
Celkem mě fascinuje, co jsou dnešní holky ochotny podstoupit, aby si kluka udržely. Co po tobě bude chtít příště? Zkus mu na oplátku navrhnout dalšího chlapa do trojky, že tě to vzrušuje.:-)
@TataOndra píše:
No upřímně mě moc nepřekvapuje množství negativních reakcí. Je určitě pravda, že hodně mužů je ovlivněno, ať pornem, nebo třeba kamarády. Ale hned bych nikoho nezatracoval, že je úchyl. A to ať ženu, nebo muže. Jak můžu říct že bych něco nejedl, když jsem to neochutnal. Jak někdo může říct, že někdo je vůl, že chodí do posilovny a nebo třeba trénuje na maraton když to sám nezkusil. Možná je to blbé přirovnání, ale mě to přijde to zatracovat blbý. Já sám hodně věcí nejím, do posilovny nechodím, na maraton netrénuji. Ale když jsem to nezkusil a vím, že třeba ani nezkusím, můžu tím o hodně přicházet ale nevím to, když jsem to nezkusil. Rozhodně by stálo si o tom pobavit i když třeba se záporným výsledkem. To je můj osobní názor.
No, jo chlap. A co takhle zkusit to naopak, dalšího chlapa?
@ZuzaM píše:Vždyť jo, jen ať to navrhne, život je o diskuzi a když nebude chtít, má alespoň argument proč ne. Jen mě zaráží, kolik lidí si myslí, že je to o nějakém zoufalství, že chce něco jiného zkusit. Třeba to chce zkusit, protože sama chce, ne jen že je zoufalka. To jsou věci, které zná lidstvo po tisíce let.
Celkem mě fascinuje, co jsou dnešní holky ochotny podstoupit, aby si kluka udržely. Co po tobě bude chtít příště? Zkus mu na oplátku navrhnout dalšího chlapa do trojky, že tě to vzrušuje.:-)
@ZuzaM píše:
No, jo chlap. A co takhle zkusit to naopak, dalšího chlapa?
Když by to mojí partnerce udělalo radost, tak proč ne. Je to jen o diskuzi a o tom udělat si život hezký.
@TataOndra píše:
Vždyť jo, jen ať to navrhne, život je o diskuzi a když nebude chtít, má alespoň argument proč ne. Jen mě zaráží, kolik lidí si myslí, že je to o nějakém zoufalství, že chce něco jiného zkusit. Třeba to chce zkusit, protože sama chce, ne jen že je zoufalka. To jsou věci, které zná lidstvo po tisíce let.
O zoufalství je přistoupit na něco, co se nám nechce.
@ZuzaM píše:
O zoufalství je přistoupit na něco, co se nám nechce.
No vždyť to celou dobu píšu. Když nechceš, tak to nedělej, ale zoufalství je, se o tom nepobavit a rovnou něco zavrhnout, případně to nezkusit. Rozhodně by ale nikdo neměl nikoho do ničeho nutit. Ale zároveň ten druhý, by to neměl hned odsoudit.
Já osobně bych nebyl proti zkusit cokoliv nového, když to není něco trestného, nebo zdravý nebezpečného. Ale je to o diskuzi a když by o to partnerka stála, tak proč ne. A nemyslím si, že jsem zoufalec.
@TataOndra píše:
Já bych to viděl tak, že ideální dokonalej chlap prostě není neexistuje. Každý z nás mužů, máme nějaký ten minus, na cestě k dokonalosti. Ať už je to prase v hygieně, nebo nedbá na svůj vzhled, případně to s tím sledováním vzhledu naopak moc přehání. Pak tu máme slabochy, násosky, mamánky, lenochy, lháře. Když nepatří ani do jedné z těchto skupin, nemusí mít rád děti, zvířata, starost o dům, zahradu správu vašich plechových miláčků. Další možnosti se hodí k tomuto tématu a na některé odpovědi. Je špatný v sexu, nechce sex, chce ho až moc, chce divné sexuální polohy, praktiky, zajímá ho pornografie, chce se na to klukat semnou. Pokud dosud stále ještě nenašel nějaký ten minus co by seděl můžeme ještě pokračovat. Má malej dům, velkej dům, mizernou práci, v práci je pořád, má málo peněz, má jich až moc (velice nebezpečné!!!) chodí do bordelu, má milenku a zlatý hřeb, má úplně příšernou matku. Pokud ani teď, jste na svého přítele, partnera, manžela nenašla žádný minus, tak velice gratuluji a tomu jednomu ze 100 000 se omlouvám. Ale vězte že ani s vámi ženami to není žádný med. Tak jeden takový hezký den. Chlap ráno vstane, udělá ženě snídani připraví děti do školy, ještě dá nádobí do myčky a zapne. Jde do práce, cestou z práce nakoupí, udělá večeři. V mezičase poseká trávník, zalije kytky stihne vyměnit pneumatiky na autě, přece jen už to bylo načase, když zima je pryč. Dodělá večeři, dá prádlo do pračky, s manželkou si pustí v telce Ulici když ona to tak hrozně miluje, uklidí nádobí od večeře, vyndá čisté z myčky špinavé tam dá. Poté dětem podepíše úkoly, donutí je si připravit na druhý den, zažene je do koupelny a večerka do 9 nebo uvidíte. Poté se vrátí k manželce, vždyť je tak akorát čas si pustit další super seriál v TV ordinace v růžové zahradě. Během 10 reklam stihne manželce udělat masáž, nalakuje jí nehty, sám po skončení ordinace ještě umyje kuchyňskou linku, navštíví koupelnu a poté se ve 22:45 dostává konečně ke své skvělé, již hluboce chrápající manželce do postele, se skvělím pocitem, jakou skvělou manželku to má. No řekněte holky není to pohádka
ne to teda není to je noční můra Samozřejmě je to nadsázka a je v tom hodně ironie. Ale pokud opravdu někde takovej chlap je, je mi ho opravdu líto. Vždycky to chce nějakou rovnováhu a zdravý úsudek. Ne chlap opravdu nemusí být úchyl, když doma ženě něco takového navrhne. Prostě si dodal odvahu, kterou 70%procent chlapů nikdy mít nebude a chtěl si o tom jen promluvit. Hodně věcí může být i naopak. Uvědomit si, kolik toho muž dělá pro ženu a kolik žena pro muže. Každý má nějaké sny, nebo fantazie a nemusí to být jen o sexu. Prostě to chce jen rovnováhu. A pak budou oba dva spokojení. A třeba se opravdu přiblíží té dokonalosti. A teď, abych šel ještě upéct ten chleba, ať jsem připraven, až mě budete kamenovat.
Myslela jsem, že popisuješ svůj den. Říkala jsem si, čtivě psaný příspěvek, pisatel si myslí, že je dokonalý manžel, ale je to vůl těžce pod pantoflem. ![]()
@Pajka2020 píše:
Myslela jsem, že popisuješ svůj den. Říkala jsem si, čtivě psaný příspěvek, pisatel si myslí, že je dokonalý manžel, ale je to vůl těžce pod pantoflem.
Nenene já mám super partnerku
když můžu pomoct pomůžu, ale abych dělal vše, tak to rozhodně ne. Tohle byl jen můj osobní pohled na vás ženy jak si představujete podle zdejších komentářů ideálního partnera (otroka)
@TataOndra píše:
Nenene já mám super partnerkukdyž můžu pomoct pomůžu, ale abych dělal vše, tak to rozhodně ne. Tohle byl jen můj osobní pohled na vás ženy jak si představujete podle zdejších komentářů ideálního partnera (otroka)
Dobře napsáno,,jenom jeden dovětek,,,už tady byl zmíněn. Když tohle vše uděláš tak zase budeš podpantoflák,,,holt si nevybereš a zase špatně. Jak se má mladý muž v tom ženském světě orientovat. My starší už tak nějako umíme kličkovat. ![]()
@smířený píše:
Dobře napsáno,,jenom jeden dovětek,,,už tady byl zmíněn. Když tohle vše uděláš tak zase budeš podpantoflák,,,holt si nevybereš a zase špatně. Jak se má mladý muž v tom ženském světě orientovat. My starší už tak nějako umíme kličkovat.
Jo to jsi 100% tefil nikdy nemůžeš být dokonalej, ať děláš cokoliv.
@TataOndra Jo a taky pozor na výroky typu " jsem asi přibrala,,nezdá se ti" z toho ten kluk nemůže vyjít s čistým štítem
To už chce silnou vůli odolat. ![]()