Rozvod – kdy to přestane bolet?

Anonymní
17.5.20 06:38

Rozvod-kdy to přestane bolet?

Už je to měsíc co mi manžel po 22 letech společného života suše oznamil, že je se mnou nespokojený a že chce odejít. Prý už to tak cítil půl roku ale myslel si že to přejde. Do toho se mu asi před třema měsíci zapletla do cesty bludička a on se zamiloval (mj o 10 let mladší, se 3detmi, právě se rozvádejici, s tim ze deti necha manželovi…).
Snažím se si vse srovnat v hlave, resime rozvod dohodou, snad mu verim ze nas (me a nase dve deti) nebude chtit ošulit.
Je toho hodně co mam v hlave. Mammstrsch, nevim co bude, je mi 40, to uz zivot konci? Proc jemu zacina? Nikdy jsme se nehadali a do posledni chvile pred “odchdem” nic nenasvedcovslo tomu, ze je nespokojeny.
Uz jsem byla u psycholozky, nechci brat prasky na nervy, a ta mi vysvetlila, ze muz je clovek s nulovou empatii, nikdo ho nenaucil vztahove odpovednost (oba jsme z rozvedenych rodin, ja fakt verila ze nam to vyjde naporad), a ze to nikdy nebyl partner pro zivot.
Vsichni me vlastne uklidnuji, ze bde vse v pohode, ze mi zacina novy zivot bez pana nervozniho, ze se me i detem ulevi… ja chci verit, ze je to pravda. Ale kdy to vsechno preboli? Kdy prestanu citi ke cloveku, ktery mi tak strasne ublizil lasku… jsem jak kdyby me nekdo osvobodil z kobky a ja misto abych si uzivala svobody, tak se chci do kobky vratit…

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
10141
17.5.20 07:20

Když si začneš vážit sama sebe.
Pokud budeš mít dostatek finančních prostředků, zjistíš, že pokud ten chlap po boku není kvalitní, tak je bez něj mnohem lépe.
Ale chce to netřít bídu s nouzí. Z mého pohledu ti doporučuji, aby měl určen co nejširší styk s dětmi. Abys veškeré povinnosti nemusela mít na krku jen ty.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34816
17.5.20 07:20
@Anonymní píše:
Už je to měsíc co mi manžel po 22 letech společného života suše oznamil, že je se mnou nespokojený a že chce odejít. Prý už to tak cítil půl roku ale myslel si že to přejde. Do toho se mu asi před třema měsíci zapletla do cesty bludička a on se zamiloval (mj o 10 let mladší, se 3detmi, právě se rozvádejici, s tim ze deti necha manželovi…).
Snažím se si vse srovnat v hlave, resime rozvod dohodou, snad mu verim ze nas (me a nase dve deti) nebude chtit ošulit.
Je toho hodně co mam v hlave. Mammstrsch, nevim co bude, je mi 40, to uz zivot konci? Proc jemu zacina? Nikdy jsme se nehadali a do posledni chvile pred “odchdem” nic nenasvedcovslo tomu, ze je nespokojeny.
Uz jsem byla u psycholozky, nechci brat prasky na nervy, a ta mi vysvetlila, ze muz je clovek s nulovou empatii, nikdo ho nenaucil vztahove odpovednost (oba jsme z rozvedenych rodin, ja fakt verila ze nam to vyjde naporad), a ze to nikdy nebyl partner pro zivot.
Vsichni me vlastne uklidnuji, ze bde vse v pohode, ze mi zacina novy zivot bez pana nervozniho, ze se me i detem ulevi… ja chci verit, ze je to pravda. Ale kdy to vsechno preboli? Kdy prestanu citi ke cloveku, ktery mi tak strasne ublizil lasku… jsem jak kdyby me nekdo osvobodil z kobky a ja misto abych si uzivala svobody, tak se chci do kobky vratit…

Byla jsi s ním 22 let. Minimálně rok nebo dva to může trvat. Musíš projít všemi fázemi. Začíná ti nový život. Jemu taky. Ale to neznamená, že s bludičkou on vydrží tak dlouho jako s tebou. Třeba ho po pár letech posle k vodě, ať bude lechce pelichat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.5.20 07:31

Jsem na tom stejně, jako blesk z čistého nebe. Ještě na Vánoce mě miloval a najednou tam prý láska není a táhne ho to k milence z února. Já jsem tedy v péči psychiatra a beru antidepresiva. Nevím, jak moc fungují. Taky ho miluju, nejde to tak rychle, nepomáhá nic. Bolí to tak, že se někdy nemůžu ani nadechnout. Bojím se, že to nikdy nepřejde, že mě srazil na zem tak, že už se nedokážu zvednout. Psychiatr říká, že to nepřejde jen tak, že to bude trvat měsíce. Nevím, jak tohle vydržím. Jsme ve vašem věku, taky mám pocit, že život skončil, je to už dva měsíce a já se nevzpamatovala ještě ani trochu. Je mi to moc líto :hug: vím, co cítíš a vím, že všechny rady, co udělat, aby to přešlo, jsou k ničemu. Možná pomůže čas a ta bolest se otupí. :hug: :hug: :hug:

• Citovat
  • Nahlásit
6730
17.5.20 07:34

Ty už máš velké děti? Dořeš bydlení a finance. Bolet to bude dlouho a boží mlýny nemelou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3894
17.5.20 07:52

Moje mamka prosla tim samým. Chce to minimálně půl roku a nejlépe návštěvy psychologa. Vyhledávat vše pozitivní (filmy, lidi, prostředí) A nejvíc asi pomůže sport. Jistojistě to bude dobrý, dokonce lepší. Ale chce to čas.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.5.20 07:53
@Anonymní píše:
Jsem na tom stejně, jako blesk z čistého nebe. Ještě na Vánoce mě miloval a najednou tam prý láska není a táhne ho to k milence z února. Já jsem tedy v péči psychiatra a beru antidepresiva. Nevím, jak moc fungují. Taky ho miluju, nejde to tak rychle, nepomáhá nic. Bolí to tak, že se někdy nemůžu ani nadechnout. Bojím se, že to nikdy nepřejde, že mě srazil na zem tak, že už se nedokážu zvednout. Psychiatr říká, že to nepřejde jen tak, že to bude trvat měsíce. Nevím, jak tohle vydržím. Jsme ve vašem věku, taky mám pocit, že život skončil, je to už dva měsíce a já se nevzpamatovala ještě ani trochu. Je mi to moc líto :hug: vím, co cítíš a vím, že všechny rady, co udělat, aby to přešlo, jsou k ničemu. Možná pomůže čas a ta bolest se otupí. :hug: :hug: :hug:

Tak to je síla… Rikala jsem si proc se to stalo me… ale ono koukam ti chlapi jsou jak pres kopirak. Paraziti!
Ja brala 3 tydny xanax. Psycholozkami poradila zajit si do lekarny pro nejaka prirodni sń´antidepresiva at pry nezacnu zavislacit. Nakoupila jsem si na poporuceni lekarnice 3 adobry… otupi to…
Prosim a uz resite rozvod? Bojim se toho ze budeme muset k soudu, myslela jsem ze kdyz je to dohodou ze to bude klidne…

• Citovat
  • Nahlásit
33984
17.5.20 08:17
@Anonymní píše:

To tak bejva, že když potkají bludičku, uvědomí si, že jsou vsntelstvi vlastně „už roky“ nešťastní.

Kolik je dětem?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1903
17.5.20 08:28

Ahoj, moc mě mrzí, co se Ti stalo :( I můj exmanžel začal být „nešťastný“, když se na obzoru objevila jiná. My jsme spolu ale byli jen 8 let, když jsme se rozvedli, bylo mi 27.
Co Ti mám říct, bude to ještě trvat… my jsme měli opravdu i rozkol v zájmech, trávili jsme spolu málo času a asi bychom se stejně rozešli, ale i tak jsem si na něj ještě strašně dlouho každý den vzpomněla… a ta jeho zrada mi strašně ublížila, jak se vše snažil hodit na mě, že je to moje chyba, že jsem pro nás nedělala dost, a přitom on zahýbal, jiné sliboval svatbu, plánoval s ní dítě v době, kdy jsme se ani my nechránili - a já nic nepoznala, opravdu jsem se snažila, přemýšela, co udělat jinak…
Dnes už je to přes dva roky a už to je za mnou, vzpomenu si na něj už málo, vztek a bolest už tam není, ale jizva už zůstane nafurt… navíc zkušenost z dalšího vztahu mám opět špatnou, takže chlapům aktuálně nevěřím a snad nejvíc v životě mám pocit, že jim absolutně nerozumím, že jsou snad z jiné planety. Chtěla bych Tě nějak povzbudit, ale pravda je, že to je prostě těžký :( drž se

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
PaníKadrnožková
17.5.20 08:33

Zeny, pozor na penize. Sentimentalita stranou! Muzsky uvazujou jinak. Jakmile vas prestanou milovat, tak jste pro ne v lepsim pripade obchodni partner, v horsim soupeř, kszdopadne budou hrabat pod sebe. Snad teda z pocitu viny pojedou na půl :nevim: kazdopadne brecte, ale zajistete si spravedlive peníze sobe (ze SJM) a pro deti. Zkusila jsem dohodu i soud a vyslo to nastejno, pres soud o malinko líp.

Jinak ja pul roku myslela, ze umru, hodne povolilo do 3 let. Ted je to 5 let a kolikrat si na nej ani nevzpomenu. Ale my meli maleho chlapecka, soudili se o stridavku a on se doted chova jako p.cus, KDYKOLI muze, naskodi nebo zkomplikuje všechno, takze ta rana se nechtela dlouho hojit.

Drzim palce, je to hrozne, ale vetsine zenskych, ktere znam, se po rozvodu ulevi. A vetsina dojde k presvedceni, ze jim je talhle lip, vrchni poradce a prudic odesel a je klid. Zpravidla se to tak vynori, jakmile si zena prestane vycitst, ze selhala, kdyz neudrzela rodinu a ze rozvedena neznamena stigma, tj neposlouchat stepfordske panicky ;)

• Citovat
  • Nahlásit
19
17.5.20 08:34

@Bábrdl
15 a 17. Jsou uzasni. Drzi na me a s tatou by nesli. Pry se jim bez nej ted lepe dycha

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27209
17.5.20 08:56
@JT79 píše:
@Bábrdl
15 a 17. Jsou uzasni. Drzi na me a s tatou by nesli. Pry se jim bez nej ted lepe dycha

Ty už jsi tady psala viď, jak manžel je despota a mrzout a děti jsou vlastně radši. Neboj, to bude dobré. A nejsi zas tak stará, hodně ženských má třeba ve 42 ještě mimino :mrgreen: a k soudu kvůli rozvodu musíte, ale dá se to předem dohodnout aby ti bylo krátké když se spolu domluvíte na dětech a majetku. Ono to taky nebude hned. Běž k právníkovi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19
17.5.20 09:08

@pikola
Ano, uz jsem psala, ze byl jak Kodet z Pelíšků… ald místo aby se mi ulevilo je to horsi a horsi…
Pravnika uz msm, jen to sepsat
Ted prisel s vlnou “kamarad”, ktery lituje toho co se stalo ale jinak uz to dal nejde… Pry budu vzdycky zena cislo 1, a pro deti v ramci moznosti udela cokoli. Na nic Pry nechvata. porad dokola opakuje ze se to neda vratit, ze je mu to lito.
O nove pani mi rekl ani za nim bude jednou za 14 dnu jezdit. Rozvadi se a bude bydlet o par baraku dal od deti aby s nima mohla pomahat. Pry i jeji mamzel uz nekoho ma a mozna az si tam novou pani nastehuje tak bude vse jinak. No a mozna se jim to spolu omrzi a nebudou spolu… ted je to ale o tom ze si rozumi s ni vic nez se mnou. Myslel ze ho to prejde ale nepreslo. Taky rekl ze si mysli ze deti to uz chapou a ted to musim pochopit ja…
Parazit
A me hlava nebere proc se kvuli nemu trapim…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34816
17.5.20 09:11
@JT79 píše:
@pikola
Ano, uz jsem psala, ze byl jak Kodet z Pelíšků… ald místo aby se mi ulevilo je to horsi a horsi…
Ted prisel s vlnou “kamarad”, ktery lituje toho co se stalo ale jinak uz to dal nejde… Pry budu vzdycky zena cislo 1, a pro deti v ramci moznosti udela cokoli. Na nic Pry nechvata. porad dokola opakuje ze se to neda vratit, ze je mu to lito.
O nove pani mi rekl ani za nim bude jednou za 14 dnu jezdit. Rozvadi se a bude bydlet o par baraku dal od deti aby s nima mohla pomahat. Pry i jeji mamzel uz nekoho ma a mozna az si tam novou pani nastehuje tak bude vse jinak. No a mozna se jim to spolu omrzi a nebudou spolu… ted je to ale o tom ze si rozumi s ni vic nez se mnou. Myslel ze ho to prejde ale nepreslo. Taky rekl ze si mysli ze deti to uz chapou a ted to musim pochopit ja…
Parazit

Jako Kodet? Toho „vyléčila“ až smrt ženy. Buď ráda, že jsi se ho zbavila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
PaníKadrnožková
17.5.20 09:16
@JT79 píše:
@pikola
Parazit

Co to je za pindy? A proc to poslouchas?

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat