Příznaky deprese?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.05.19 21:19
Příznaky deprese?

Pěkný večer přeji,

v poslední době mám špatný pocit sama ze sebe. Čím dál častěji odmítám program s přáteli ať už je to posezení v restauraci, herní večer či cokoli jiného. Mám ráda svůj úzký okruh lidí a ty ostatní jsem do této doby nějakým způsobem tolerovala, nyní na to nemám sílu (poslouchat různé chlubili mě nebaví). Přítel na tyto věci řekne, vykašli se na ně, ale jak? Ráno vstávám unavená, začátkem týdne po ránu naštvaná, přitom mám práci po které jsem snila. Vracím se domu zralá na to si jít lehnout a tak to většinou dopadá - sedím u TV a sleduji pořady. 2× týdně se donutím jít cvičit, kde mě vystresuje má postava a o víkendech jen vařím, uklízím,…znám své dny přesně jak půjdou. Když mě chce přítel vytáhnout na výlet, tak nemám chuť plánovat kam pojedeme, kam se podíváme a to mne přitom dříve bavilo. Nyní budeme stavět baráček. Na to jsem se také vždycky těšila, ze začátku jsem do toho byla zapálená a pak, když jsem zjistila, že na tyhle úřední věci jsem prakticky sama, jelikož přítel pracuje ve městě, kde není KN, stavební úřad aj., takže to nemůže vyřídit, radost mě přešla. Opět jsem z toho byla akorát vyčerpaná. Musím říct, že přítel by si zasloužil svatozář, jelikož v posledních dnech chodí po „společných“ (než jsme se poznali pouze jeho kamarádech) sám. Já mívám špatné nálady a jsem dost unavená. Například minulou sobotu jsem prospala prakticky celou a stále jsem byla unavená. V týdnu naspím 7 - 8 hodin a ráno jsem stejně jako spráskaný pes. Se změnou k těmto věcem jsem začala nadměrně konzumovat sladké, resp. čokoládu, takže kila lezou pěkně nahoru. Nevím, co se děje, nevím, jak to ovlivnit, ale chtěla bych mít zase radost z maličkostí, chodit s přítelem do společnosti, vykašlat se na chlubílky, ale nevím, jak to zařídit, jediné co vím je, že přítel mít dlouho pevné nervy nebude. Občas mě popadne nálada vypadnout někam, kde budu úplně sama, bez telefonu, lidí, starostí. Nemáte někdo podobné starosti, zkušenosti? Díky za radu a omlouvám se za anonym, ale není to věc ke chlubení.

Reakce:
Ou
Kelišová 7386 příspěvků 10.05.19 21:33

Tady je oficiální orientační škála - zkus si to vyplnit, https://www.youtube.com/watch?…

Ale obávám se, že tušíš správně a bude to chtít začít minimálně s psychoterapií a možná i léky. Rozhodně před tím, než se upíšete na hypotéku či se rovnou pustíte do rekonstrukce. To je vždycky strašlivá darda na výdrž, komunikaci a ponorku. A s křehkým psychickým stavem to prostě není dobrá kombinace.

Než se odhodláš vstoupit do psychoterapie, pořiď si alepsoň tuhle knížku. I když to co ti je bude nějaká mírnější depresivní porucha, ne plně rozvinutá deprese, je dost praktické rozumět tomu jak to funguje a praktikovat tam doporučené věci, jak se zase srovnat.
 https://www.kosmas.cz/…dat-depresi/#…

a tohle je taky fajn

https://www.kosmas.cz/…i-a-deprese/

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.05.19 21:37

Mně se tohle stalo z chronického stresu ( nejhorší rok v mém zivotě) a z potlačování svých potřeb, ac jsem si ty potreby neuvědomovala. Nemám deprese, ale neni to jak píšete, radost z maličkostí. Nyní jsem nad sebou začala přemýšlet a pomalu začínám věci měnit. Jde to pomalu, ale jde to.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.05.19 22:06
@Anonymní píše:
Mně se tohle stalo z chronického stresu ( nejhorší rok v mém zivotě) a z potlačování svých potřeb, ac jsem si ty potreby neuvědomovala. Nemám deprese, ale neni to jak píšete, radost z maličkostí. Nyní jsem nad sebou začala přemýšlet a pomalu začínám věci měnit. Jde to pomalu, ale jde to.

I já žiji v domnění, že deprese jsou spíše stavy, kdy se člověk ponižuje, nevěří si atp., bohužel co jiného by to mohlo být nevím. Jak se Vám daří věci měnit? Jdete si po svém ať to stojí, co to stojí? @Ou první odkaz bude zřejmě mylný… A děkuji za tip

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.05.19 22:16
@Anonymní píše:
I já žiji v domnění, že deprese jsou spíše stavy, kdy se člověk ponižuje, nevěří si atp., bohužel co jiného by to mohlo být nevím. Jak se Vám daří věci měnit? Jdete si po svém ať to stojí, co to stojí? @Ou první odkaz bude zřejmě mylný… A děkuji za tip

Pomohlo mi to probrat s kamaradkama a s psychoterapeutem -kam jsem šla puvodne s necim jinym. Kamarád chodi k psychoterapeutovi jen tak, pro to, ze sw chce rozvíjet k lepšímu. Nema žádný zasadni problem. Tak me to motivovalo, že clovek má vzdycky co zlepšovat. A hlavne ten clovek vas vidi nezaujate. Nicmene kamaradky jsou nej. Poskladala jsem si to všechno co rikali dohromady a premyslela nekolik dni a hodila jsem si na papir, co chci zmenit. Došla jsem k tomu, ze presto, že mám milion volneho casu, nedokazu opravdu odpocivat- takzvaně vypnout. A taky jsem prisla na to, ze nema cenu se babrat v minulosti a probirat vsechny ty hruzy, co me potkaly. Chce to se zamerit na to pozitivni. Opet jsem si vypsala, co vsechno mi dela dobre. Zakazala jsem se koukat na smutne filmy. Uprednostnuji komedie a neco, kde se nebojím, to stejne knihy. Vidam se s prateli, kteri me maji radi a je mi s nimi fajn. Nesla bych nekam s nekym, kdo mi akorat zkazi naladu. Zacala jsem cvičit dechova cvičení na posílení středu, navstěvuji fyzioterapeutku. Atd. Atd. Proste se snažím naladit zase na tu pozitivní vlnu. Obcas prijde zase stres, ale uz se učím relaxovat. Nechala jsem udelat terasu k domu, kde je soukromi a mam tam strom a uzasne pohodlne lehatko. Taky jsem zacala jezdit na inline bruslích a poslouchat veseloz hudbu. Je toho víc a vymýšlím dal a rozpomínam se, co jsem dříve mela jako relax a uvolnění.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.05.19 22:20
@Anonymní píše:
Pomohlo mi to probrat s kamaradkama a s psychoterapeutem -kam jsem šla puvodne s necim jinym. Kamarád chodi k psychoterapeutovi jen tak, pro to, ze sw chce rozvíjet k lepšímu. Nema žádný zasadni problem. Tak me to motivovalo, že clovek má vzdycky co zlepšovat. A hlavne ten clovek vas vidi nezaujate. Nicmene kamaradky jsou nej. Poskladala jsem si to všechno co rikali dohromady a premyslela nekolik dni a hodila jsem si na papir, co chci zmenit. Došla jsem k tomu, ze presto, že mám milion volneho casu, nedokazu opravdu odpocivat- takzvaně vypnout. A taky jsem prisla na to, ze nema cenu se babrat v minulosti a probirat vsechny ty hruzy, co me potkaly. Chce to se zamerit na to pozitivni. Opet jsem si vypsala, co vsechno mi dela dobre. Zakazala jsem se koukat na smutne filmy. Uprednostnuji komedie a neco, kde se nebojím, to stejne knihy. Vidam se s prateli, kteri me maji radi a je mi s nimi fajn. Nesla bych nekam s nekym, kdo mi akorat zkazi naladu. Zacala jsem cvičit dechova cvičení na posílení středu, navstěvuji fyzioterapeutku. Atd. Atd. Proste se snažím naladit zase na tu pozitivní vlnu. Obcas prijde zase stres, ale uz se učím relaxovat. Nechala jsem udelat terasu k domu, kde je soukromi a mam tam strom a uzasne pohodlne lehatko. Taky jsem zacala jezdit na inline bruslích a poslouchat veseloz hudbu. Je toho víc a vymýšlím dal a rozpomínam se, co jsem dříve mela jako relax a uvolnění.

Děkuji za odpověď, dost mi pomohla :-)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.05.19 22:29

Jo a další věc co musim změnit je odpojit se od mobilu :lol: Nekde jsem cetla, že kdyz to má clověk pořád zapnutý a pořád je na příjmu, že vlastně nějaká část mozku je furt jak to říct, ONLINE :lol: Tak si musím rozmyslet, jak to bude, že treba od 21h do 23h, kdy jdu spat uz budu mít mobil vypnuty. Nevím…to jeste musím promyslet. A přes den bude furt na jednom míste. Nebudu si ho přenášet furt sem tam. Clovek pak zjistí, že je na fb i na záchodě :zed:. Takže mam ukol od zítra. Prý zavedení noveho chování do zivota trvá 90 dní, nez si na to mozek zvykne a přijme to jako stadard. Uvidíme, jak to půjde.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.05.19 22:56
@Anonymní píše:
Jo a další věc co musim změnit je odpojit se od mobilu :lol: Nekde jsem cetla, že kdyz to má clověk pořád zapnutý a pořád je na příjmu, že vlastně nějaká část mozku je furt jak to říct, ONLINE :lol: Tak si musím rozmyslet, jak to bude, že treba od 21h do 23h, kdy jdu spat uz budu mít mobil vypnuty. Nevím…to jeste musím promyslet. A přes den bude furt na jednom míste. Nebudu si ho přenášet furt sem tam. Clovek pak zjistí, že je na fb i na záchodě :zed:. Takže mam ukol od zítra. Prý zavedení noveho chování do zivota trvá 90 dní, nez si na to mozek zvykne a přijme to jako stadard. Uvidíme, jak to půjde.

Také trávím dost času na mobilu, ono se to nezdá, ale čas pak strašně utíká. Kolikrát jsem si říkala, že bych se vrátila do doby, kdy pc a mobily nebyly. Bohužel dneska používám telefon jako pc, budík, věc pro veškerou komunikaci,… Už jsem zvažovala zrušení sociálních sítí, ale v dnešní době bude člověk opravdu za blba, protože tam se řeší skoro všechno… A přeji hodně štěstí! :four_leaf_clover:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.05.19 23:12
@Anonymní píše:
Také trávím dost času na mobilu, ono se to nezdá, ale čas pak strašně utíká. Kolikrát jsem si říkala, že bych se vrátila do doby, kdy pc a mobily nebyly. Bohužel dneska používám telefon jako pc, budík, věc pro veškerou komunikaci,… Už jsem zvažovala zrušení sociálních sítí, ale v dnešní době bude člověk opravdu za blba, protože tam se řeší skoro všechno… A přeji hodně štěstí! :four_leaf_clover:

Vám take! At jsme vnitřně spokojené :kytka:

Váš příspěvek
Reklama