Příznaky PCO

9541
1.2.07 09:48

Příznaky PCO

Ahoj, mám už delší dobu problém s hormony( vysoký testosteron, snížené estrogeny a k tomu i sníženou fci štítné žlázy) Nedavno se lékař zmínil (imunolog) že by se nohlo jednat o PCO..Byla jsem už předtím na gynekologii, protože mě už dlouho od půlky menses bolí břicho. U dělala sono(bylo to 2 dny po zkončení menses) a vaječníky byly dobré- i docela malé(asi) Jak se u vás PCO projevovalo a zjistilo? Měla jste také některá jen problémy s hormony a špiněnim a jinak vaječníky dobré? Nebo se spíše o PCO nejedná?Děkuju za jakoukoliv radu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

967
1.2.07 10:41

Místo zralého folíku mám víc drobných, nemám ovulaci ms skoro také ne.Vždy funguji jen chvilku po vysazení HAK. Jedině tak otěhotním. Stítnou žlázu mám ok, hormony nezjišťovány

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8
29.1.11 17:38

Ahoj, mam PCO, 27 rokov. Moje prejavy:zvysene ochlpenie, akne, zvacsene vajecniky,chybajuca ovulacia(netvori sajeden dominantny folikul ale viacero malych, z nich mozu vznikat cysty),2× mi praskla cysta, rozhadzane hormony (muzske mam zvysene), naladovost, podrazdenost, bolestiva menstruacia (nastastie len prvy den), bolesti v podbrusku pri pohlavnom styku,niekedy aj len tak. Medzi dalsie priznaky patri, ktore ja nastastie nemam: nadvaha (rezistencia na inzulin)a nepravidelna menstruacia.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8
29.1.11 17:43

Lekarka mi to zistila len min. rok, kedze sa mi nedarilo otehotniet, mam 27 rokov, ale vsetky tieto prejavy mam uz od prvej menstruacie, spociatku som dokonca aj menstruaciu dostavala tak raz za stvrt roka, teraz to spravil pravidelny sex, dstavam to kazdych cca 32 dni. Ale tie ostatne priznaky su neprijemne a navyse frustrujuce, ze nemozem otehotniet. V strede cyklu som krvacala raz a to mi praskla cysta, ta zvykne prasknut v strede cyklu. Doktorka mi robila hormonalny profil a rok mi sleduje ovulaciu, mala som ju 2× do roka. Ale ani vtedy sa mi nepodarilo otehotniet, lebo vajecniky mozem mat celkovo zhrubnute a

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8
29.1.11 17:45

a spermie maju problem preniknut do vajicka. Teraz uzivam gynex, zatial len prvy tyzden. Napisem ako zaucinkoval.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18551
29.1.11 19:43

Ahoj, u mě se PCO diagnostikovalo až v CAR - moje gynekoložka byla husa, která je nepoznala. Jinak…mám nadváhu, což je pro PCo časté, jinak jsem nemenstruovala, a lékařka v CAR je diagnostikovala hned při prvním UZ.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2786
11.8.12 10:43

Ahojky, asi mam taky pco, chci se zeptat u toho jsou zvetsene oba vajecniky nebo muze byt jen jeden? a pry je taky zvysena hladina LH hormonu, zkouseli ste jestli mate ovu testy pozitivni od zacatku cyklu? ja ze ze zacatku nemam jen druhou carku strasne slabouckou, ale tento mesic asi od 40DC silna a 45 sem byla na agolutinu a carka je porad silna :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1766
11.8.12 11:21
@Cracky píše:
Ahojky, asi mam taky pco, chci se zeptat u toho jsou zvetsene oba vajecniky nebo muze byt jen jeden? a pry je taky zvysena hladina LH hormonu, zkouseli ste jestli mate ovu testy pozitivni od zacatku cyklu? ja ze ze zacatku nemam jen druhou carku strasne slabouckou, ale tento mesic asi od 40DC silna a 45 sem byla na agolutinu a carka je porad silna :think:

ahoj, taky mám PCO, a ovu testy mi vždy ukazovaly ovulaci, ale žádná nebyla :pocitac:, takže já na tyto testy nevěřím. Při PCO jsem neměla bez agolutinu MS, a cykly třeba i 90 dní, takže zákonitě bez ovulace :zed: :zed:.. O zvětšených vaječnících mi žádný doktor neřekl… Mne pomohla až skarifikace vaječníků při laparce :mavam: a druhý cyklus jsem otěhotněla, před tím 1 a 1/2 roku nic :pocitac: :zed:.. Hnali mne ihned do IVF, ale já trvala na operaci a vyplatilo se mi to :hug: :hug:
Držím palce

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2786
11.8.12 14:58

@lucije28 takze si mela pozitivni ovulacni test cely cyklus? ja mam jit na laparku pristi mesic, ale radsi bych kdyby to ted vyslo a ja na ni nemusela :( ale doktor mi rikal, ze me taky ceka ivf, ale ze jeste zkusime tu laparku, tak snad to kdyztak zabere, ale mam z toho strach :( jak dlouho si pak byla na neschopence? ja v praci nosim tezke veci, takze asi to par tydnu bude co? :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1766
11.8.12 21:31

@Cracky no, já si ty OVU testy kupovala ze začátku a už je to fakt dlouho a už si přesně nepamatuji, jak často jsem to sledovala (v tom danným měsíci), takže tohle ti nepovím, ale nechápala jsem, proč jsou pozitivní, když žádná OVU u mne neprobíhala :nevim:
Obávám se, že když máš tak dlouhé cykly, že ovu nebude a laparku podstoupíš.. a hned na IVF nemusíš přece, ne? To uvidíš po operaci. Mne doktor řekl po operaci, že mám téměř velikánskou šanci na přirozené otěhotnění do 1/2 roku, pak když se to nezadaří, mám podstoupit IVF, ale tam jsem už naštěstí nedošla :pankac:
Já dělám v kanclu, tedy dělala, a já si vzala dovolenou týden a pak hned šup do práce, ale nic jsem netahala, takže v tvým případě bude neschopenka asi potřeba.. v ne jsem měla nástup, v po mne operovali a ve čt jsem šla domů, pohodička :P, porod byl horší :D :P :mrgreen:
Musíš se domluvit s doktorem, jak dlouho bys měla být doma..
Po operaci jsem měla cyklus ihned 30 dní a přišla MS, a druhý cyklus už nedorazila a byla jsem těhu…
Držím palce.. Kdybys ještě něco potřebovala vědět, napiš :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
12.8.12 07:30

Ahoj, já měla PCO a ovulační testy jsem naopak nikdy pozitivní neměla :mrgreen: A to ani při ovulaci potvrzené ultrazvukem.
Na ivf hned nemusíš… stačí IUI se stimulací. Já poprvé otěhotněla po IUI (s Puregonem), podruhý přirozeně :think: Na laparce jsem nikdy nebyla. Jak je to s velikostí vaječníků netuším.
Podle dr. Řežábka (odborník na neplodnost) je prognóza u PCO velmi dobrá, nakonec otěhotní většina… tak neboj.

• Nahlásit
  • Citovat
2786
12.8.12 10:32

@lucije28 dekuju za odpoved :kytka: ja z te laparky mam nejvetsi hruzu z klistyru, jinak se ani moc nebojim :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama