Pro očkující - očkování proti chřipce pro dítě

14241
19.10.11 08:48

Pro očkující- očkování proti chřipce pro dítě

Dobrý den zajímal by mě váš názor na očkování proti chřipce..
Dneska mi doktorka nabídla očkování proti chřipce s tím, že je to moje věc , že ji mám dát vědět. Je to obyčejná chřipka, ale sami víte, jak to s dětmi zamává třeba 39 antibiotika třeba 3 krát za zimu.
Nejsem rozhodnutá nevím. Na jednu stranu mi to přijde jako zbytečnost na druhou když vidím pak zbytečné braní antibiotik, tak přemýšlím..
malému jsou tři roky…
jak to vidíte. No a vím co neočkují, že to zavrhnou dopředu, takže prosím o názor těch co očkují, jstli by dali nedali..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

mag
11320
19.10.11 08:50

Nedala,navíc, chřipka je virové onemocnění, to se atb neléčí a na bakteriální nemoci očko nefunguje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3011
19.10.11 08:50

Nejsem proti očkování, ale proti chřipce děti neočkuji :nevim: , myslím, že když má dostat nějakou virózu, angínu, zánět středního ucha atd. tak stejně dostane a očkování tomu nezabrání, můj názor :wink:
A na chřipku se stejně ATB nedávají.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Mišuna
19.10.11 08:52

Nejsem neočkující rodič, jsem očkující skeptik. Ale chřipku bych nedala.

• Citovat
  • Upravit
14241
19.10.11 08:53

Doktorka mi dneska volala, že z Brna ji řekli, že máme dát očkovat chřipku pokud chcem, a pak povinné to těď neví, jako časem ne hned.
My jsmy chodily an imunologii, ale jako malý má už přes rok a něco dobrou imunitu, tam chodíme jenom tak na prohlídky..
takže to nabídla paní doktorka z infekčního, imunologie Brno pro děti 8-o :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14241
19.10.11 08:56

Právě, že jsem někde slyšela u dospělého teda, že očkovaný byl a stejně ji dostal ve větším, takže nevím, jestli je to pravda nebo ne..
Takže sama nevím. Je to před chvilkou volané, takže večer už budu mít jasno..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1498
19.10.11 09:01

Nejsem neočkující, očkování u nás normálně proběhla. Ale i když byl malý častěji nemocný, tak jsem ho proti chřipce očkovat nenechala. Někomu to neublíží, ale taky ani nepomůže. Babička po očkování měla těžký průběh chřipky a řekla, že už by se nikdy nenechala proti ní očkovat. My jsme zainvestovali do Aloe veta a pijeme to všichni. Je to přírodní přípravek a rozhodně je lepší, jak očkování. :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14241
19.10.11 09:04

Já jsem ji hned řekla, že spíš ne, ale takto když vidím i naše názory tak ne, ale docela mě ta nabídka zaskočila 8-o
Je pravda, že jsem neslyšela, že se djí i děti očkovat u dospělých to vím

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1304
19.10.11 09:04

Kvačku nejsem neočkující rodič ale očkující skeptik. Proti chřipce je to zbyteční, nebo aspoň mě to tak příjde. Je to obyčejné virové onemocnění, které se atb neléčí.
No a známej se nechal naočkovat proti chřipce a pak ji stejně chytil a byl úplně odepsanej. Ležel v horečkách a podle jeho manželky pomalu ani nevěděl o světě. Když se vyléčil, tak řekl, že to byla největší blbost jakou udělal a prý už nikdy více…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30594
19.10.11 09:05

Jsem očkující typ, ale proti chřipce se nenechám očkovat ani já, jako kardiak, každý rok mi to očkování nabízejí zdarma na zlatém podnose :mrgreen: Svoje děti očkovat nenechám, dětská dr. mi to taky nedoporučila..Děti chřipku zvládají líp než dospělí a očkování samotné může vyvolat ještě těžší průběh chřipky..

Můj táta se nechal nalákat na očkování, potom promarodil celou zimu..

Jo a chřipka je virová, ATB na ni nejsou :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7584
19.10.11 09:05

Neočkovala bych.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
692
19.10.11 09:13

Chodím s malým na infekční od narození. Chřipku očkujeme a přestože má špatnou obranyschopnost, zatím ji nikdy nedostal. Běžné virozy nás potkají, ale chřipku neměl. Navíc ted chodí do školky, tak je to podle mě i dr rozumné.

K ATB a chřipce: vzhledem k tomu, že chřipka vyvolává řadu komplikací, je poměrně časté, že děti na ATB skončí. Ne kvůli chřipce, která je virového původu, ale kvůli komplikacím při ní.
Takže očkování bych zvažovala idividuálně, nezavrhovala ale ani nepropagovala. Každá dětská dr by měla vědět, jak na tom dítě je, v jakém je kolektivu, jak reaguje na očkovací látky a podle toho se společně s rodiči domlouvat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8707
19.10.11 09:13

proti chřipce bych nenechla očkovat ani sebe natož dítě..reakce po očkování bývá fakt silná chřipka… viděla jsem reakce na dospělých když nás chtěli očkovat na prasečí ve špitálu dr i nekteré sestry se nechaly a reakce které měly bych u svého dítěte vidět nechtěla…šílené horečky bolesti kloubu zarudnutíé v místě vpichu…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3011
19.10.11 09:18

Mě docela šokujete, jaké reakce mohou být 8-o
Proč tedy pediatři nabízejí takové očkování, když může být potencionálně nebezpečné :?:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
692
19.10.11 09:21
marketm píše:
proti chřipce bych nenechla očkovat ani sebe natož dítě..reakce po očkování bývá fakt silná chřipka… viděla jsem reakce na dospělých když nás chtěli očkovat na prasečí ve špitálu dr i nekteré sestry se nechaly a reakce které měly bych u svého dítěte vidět nechtěla…šílené horečky bolesti kloubu zarudnutíé v místě vpichu…

nám taky doporučovali prasečí chřipku, ale podle naší infekční dr je to zbytečné, pokud někdo nemá poruchu imunity. Jinak u dětí, které musely být očkovány i proti prasečí chřipce, jsem nezažila žádnou komplikaci očkování. Horší pro nás bylo, když jsme přijímaly hodně špatné děti, které právě prasečí chřipkou onemocněly a skončily na ARO na dlouhodobé UPV. Je třeba vidět obě strany mince.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama