Probémy s jídlem u tříletého

71
18.2.16 13:48

Probémy s jídlem u tříletého

Pěkný den přeju všem.:-)Syn bude mít v dubnu 3 roky, má skoro metr a necelých 14 kg, je to hubeňour. Nechce ochutnat nic novýho, pořád musím přemýšlet co uvařit aby to ten kluk jedl. Do jeho jídelníčku patří: přesnídávka s piškotama, choceňský jogurt s piškotama nebo Olmíci, banán a obědy tak nějak vcelku vše. Už dlouhodobě odmítá jakékoli pečivo a jídla by nejradši aby byly kašovitý konzistence nebo omáčky, nejí ovoce ani zeleninu, pije jen pomerančovou šťávu. Dnes sem třeba dělala šunkafleky,2× si dal do pusy a vyplivnul to a že to nechce, přitom hlad měl. Teď mi tu chodí že chce banán, že oběd ne, banán mu samozřejmě nedám. Občas nad tím mávnu rukou ať si nejí a někdy mě to neskutečně vytáčí. Kdyby aspoň nebyl takovej hubeňour, do všech kalhot mu musím přidávat gumu, jinak by z něj padaly. :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1814
18.2.16 13:54
Kdyby toho můj 3,5 letý syn jedl tolik, co tvůj, tak skákám radostí. Radu nemám, jen pochopení. Vím, že je to často o nervy. Drž se.
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.2.16 13:55

Máme podobný problém, malá 3 roky nechce zase jíst maso. Taky je to boj, ve školce jí normálně, ale doma nic moc. Dělala bych zahuštěné polévky, vývary, luštěninové polévky, to u nás frčí. Myslím, že něco teplého do břicha by měl mít a třeba mu to pojede :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13317
18.2.16 13:58

Hodne maminek si pochvaluje sirup tusim multisanostol. Jsou to vitaminy a pry je tam i podpora chuti k jidlu…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
71
18.2.16 13:58

O nervy to je no. Máme k němu skoro čtyřměsíční dcerku, za chvíli budu řešit příkrmy a k tomu neustále jen boj s jídlem u syna.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
71
18.2.16 14:01

Kdy on mi odmítá i veškerý sirupy, on prostě nesnese cokoli novýho. On třeba měl rád kinder čokoládu, ale čokoláu z kinder vajíčka nesní, ač je to to samý, ale vypadá jinak tak ji jíst nebude.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.2.16 14:04

A co ty polévky??

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3607

@ňou no tak metr a 14 kilo je ještě dobrý, syn bude mít v dubnu taky 3 roky, měří 96 cm a váží 11,5 kilo! Nejí moc mléčné výrobky, maso, zeleninu. Na snídani si dá malinkou hrstičku cereálií, kupuju mu ovesný polštářky bez náplně, takové ty duté, nebo corn flakes od alnatury a k tomu si dává banán a jablko. To je za dpoledne vše, oběd vynechává. Každý den mu dávám oběd a každý den ho vyhazuju. Odpoledne si dá třeba musli tyčinku, když jdeme do města, dá si houstičku a večer sní třeba i 6 plátků šunky a k tomu třeba kousek papriky, ale jinak k tomu nic. Občas si dá bramborovou kaši, suchou rýži, těstoviny. Tak jednou za měsíc mi udělá radost a sní něco z toho s omáčkou nebo tofu, doma do něho maso nedostanu a toto sní bez řečí a pomlaskává si. Celý den popíjí zředěný jablečný mošt, buď mu ho míchám s vodou nebo bylinkovým čajem. Jogurt do něho nedostanu, sýr taky ne. Do jídla ho už nenutím, pokud nechce, nejí. Jinak syn chodí 2× týdně do jeslí a tam obědvá, většinou sní polévku, ale jsou dny, kdy se jí ani nedotkne, z druhého jí pouze přílohu, sem tam se stane, že si dá omáčku, ale maso tam taky nejí, takže u něho nefunguje ani to, že papají ostatní děti. Ovšem když tam mají buchtu, tak to si dá, jen je pak nacpaný cukrem a je naspeedovaný až do noci!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
71
@Elen8 píše:
Hodne maminek si pochvaluje sirup tusim multisanostol. Jsou to vitaminy a pry je tam i podpora chuti k jidlu…

Když on mi odmítá i veškerý sirupy, on prostě nesnese cokoli novýho. On třeba měl rád kinder čokoládu, ale čokoláu z kinder vajíčka nesní, ač je to to samý, ale vypadá jinak tak ji jíst nebude.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
450
18.2.16 14:05

To znám, dcera 3 roky je to samé. Chleba a rohlík do ní dostanu jen minimálně, zeleninu vůbec, maso mi ze všeho systematicky vybírá. Kdyby bylo po jejím, tak je celý den na jogurtech a je spokojená.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3607
18.2.16 14:06
@fialka27 píše:
Máme podobný problém, malá 3 roky nechce zase jíst maso. Taky je to boj, ve školce jí normálně, ale doma nic moc. Dělala bych zahuštěné polévky, vývary, luštěninové polévky, to u nás frčí. Myslím, že něco teplého do břicha by měl mít a třeba mu to pojede :)

To taky říkám, že aspoň něco teplého do bříška. Syn mi doma sní jen vývar, musí být vlažný a musí v něm být jen nudle, žádná zelenina, žádné maso, jinak je problém, sekne se a už dál nebaští.

Jinak syn do roku jedl celkem normálně, pak se cosi stalo a konec, přestal jíst a táhne se to už hodně dlouho. Sem tam překvapí, ale většinou je to mizerný.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
71
18.2.16 14:07

Maso taky moc nechce, vyjímečně si dá, ale třeba sekanou miluje. Většinou když polívku dělám tak ji nechce a jak ji v tejdnu neudělám tak by si dal.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2730
18.2.16 14:15

To je jak u blbečků na dvořečku co :-D u nás je to samé, termix v kelímku sní, termix v pytlíčku nesní? :zed: Co to má jako být? Chjo… taky mě to vytáčí :-D Zeleninu, ovoce nejí. Miluje knedlíky, těstoviny, brambory či kaši. Neštěstí je když udělám nudle se zeleninou, rizoto, zapečené těstoviny… vše vyplyvává. Najde i kousky 1×1 mm a to už fakt s manželem kroutíme hlavou. :cert: Když krmíme u pohádky, tak zbaští i kukuřici :-D Dcerce je 3,5 roku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
358
18.2.16 14:20

@ňou pises o me dceri!!!
3 roky, 94cm, 12kg, nerada cokoliv jineho, sunkofleky nikdy ani neochutnala, testoviny jen s omackou, presnidavky a jogurty sni jen bez kousků, zeleninu a ovoce jen mixovanou. Do Vanoc nic, ted od Vanoc konecne ji nakrajeny banan, jabko, hrusku, ale to jen diky skolce, tam to ji vsichni, tak musela asi taky, diky za ty ucitelky tam :srdce:
Nikdy nemela jahodu, meloun…
Zeleninu vcelku zadnou, ale kremovou polivku jakoukoliv. Delam dynovou, spenatovou, hraskovou, brokolicovou, mrkvovou, celerovou, fenyklovou…
Jak miminku :cert:
Ale uklidnuju se, ze ma aspon 100% zeleniny :lol:
Teprv nedavno vzala na milost polivkovy vyvary.

Ale ja jinak nepovoluju, zadne sladkosti, piskoty dostava az posledni pulrok a jen nekdy.
Pije vodu, neslazene caje a pomerancovou stavu.
Ji jen bile jogurty.
Pecivo teda miluje, s pomazankovym maslem, s gervais nebo lucinou, ale sunku a syr ji musim do rohliku schovavat a krmit musim ja, aby to nevykuchala.

Takze! Ted jsem objednala krabickovou dietu, protoze varit extra pro decko, extra pro me - vecnou dietarku a extra pro manzela, ktery ma zas naopak nejradsi smazeny prasarny a polotovary, na to uz kaslu!
Decko kupodivu ji, i kdyz jsou sceny a zkousi to, ale vcera jsem ju uplatila a za kazdy sousto masa s bramborama dostala na stridacku kukuricnou krupku nebo piskot (ten mini z Lidlu :P ).
Manzel ma zdravou veceri a pres den at se cpe nekde hamburgrama, jeho boj :nevim:
A ja netravim dny jen u sporaku ;)

Uz to neresim!!! Ono se to vsechno spravi. Trapila jsem se tim dost a vida, uz vzala na milost i tu hrusku.
To prijde :kytka:

Add obleceni - do vsech legin ji musim navlikat gumu a sehnat na ni kalhotky, to je boj!
Vsechny trika na ni visi, ale mensi velikost ma vzdycky kratkou :cert:

Příspěvek upraven 18.02.16 v 14:27

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2198
18.2.16 14:22

Zdravím, já tedy nemám nejedlíka, kluk sní všechno, ale nijak velké porce. Má 3 roky a 7 měsíců, 112 cm a asi 18,5 kilo. Taky hubeňour, protože je docela svalouš. Ráno vypije hrnek kakaa a po chvíli si dá něco na snídani, ale nic moc velkého, taky třeba 2 kolečka šunky, kousíček rohlíku (ale třeba fakt 1× kousne), nakrájí si okurku a tu teda sní celou…pak má oběd, ale jí jen jeden chod, buď polívku, nebo druhé. Málokdy obojí. Nemá rád omáčky, jen rajskou. Odpoledne třeba ovoce, přesnídávku, jogurt, termix. Na večeři kousek pečiva s marmeládou, toast, nebo to, co bylo na oběd a končíme kakaem. Mně to přijde málo, ale on to tak prostě má :nevim:. Tak třeba to kakao by si tvůj kluk nedal a k tomu třeba kousek pečiva? Jinak já bych teda ten banán dala, kdyby nesnědl oběd. Je to nevýchovné a kdesi cosi, ale kolem jídla doma nedělám teror. Ony ty děcka někdy ví líp, co a kolik jim dělá dobře. Třeba syn skoro nejí pečivo a já mu ho nenutím. Nemá vyloženě potíže s trávení ale nějaké zdravotní problémy měl, chodíme na gastro, alergii na lepek sice nemá, ale já si říkám, že asi tak nějak nejlíp ví, co mu sedí…Něco jiného samozřejmě je, pokud děcko fakt vymýšlí bejkárny, loudí sladké místo normálního jídla atp…ale já razím heslo, že čím míň se kolem toho dělá, tím je to lepší. Chceš banán, tak si ho dej, třeba ho to navnadí na něco další, jak se říká „s jídlem roste chuť“…Sladkosti bych samozřejmě místo normálního jídla nedala…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama