Problém? - insolvence

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
4
16.11.21 11:39

Problém? - insolvence

Dobrý den, řeším s dluhovým poradcem insolvenci. Poradil mi, než budu podávat žádost, tak nemám nikomu nic platit a že se mi to pak jen pricte do insolvence. Jenže jsem si nechal u jednoho věřitele prodloužit splatnost po jeho naléhání a nyní mi jde o to, zda mi muže soud zamítnout insolvenci z důvodu že jsem “upřednostnil” jednoho věřitele a nechal si půjčku prodloužit. Konečná Splátka úvěru mi pořád zůstala stejná. Děkuji moc za pomoc!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
23474
16.11.21 11:46

A proč se ptáš tady? Na to máš svýho insolvenčního správce, tak zvedni telefon a řeš to s ním…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10804
16.11.21 11:48

@Radimixx přestat platit máš jak podas návrh, do té doby normálně musíš platit všechno. A prodloužení splácení apod. Nikdo řešit nebude, jelikož přihlašují celou pohledávku bez ohledu na to jak dlouho bys to normálně platil. Ale over si to pak u svého IS.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4
16.11.21 11:52

@Cenarius děkuji! :) takže když teď platit nebudu, tak se mi to jen potom započte to “neplacení”? Protože kdybych to měl všechno platit tak jsem na 1.500,– na měsíc už.. proto jsem se chtěl znovu postavit na nohy a resit to.. dekuju moc!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
700
16.11.21 12:09

@Radimixx Mě by zajímalo, jak velkou máš insolvenci, plat a kolik jsi schopný splácet? Taky na co sis půjčil… to jsou takové otázky, na které lidi moc nechtějí odpovídat. Chápu, že to nespadá pod téma úplně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10804
16.11.21 15:13
@Malineka píše:
@Radimixx Mě by zajímalo, jak velkou máš insolvenci, plat a kolik jsi schopný splácet? Taky na co sis půjčil… to jsou takové otázky, na které lidi moc nechtějí odpovídat. Chápu, že to nespadá pod téma úplně.
Tak tohle není vůbec podstatný. To nikoho nezajímá. A insolvenci nemá ještě ani podanou, natož schválenou. :D
@Radimixx píše:
@Cenarius děkuji! :) takže když teď platit nebudu, tak se mi to jen potom započte to “neplacení”? Protože kdybych to měl všechno platit tak jsem na 1.500,– na měsíc už.. proto jsem se chtěl znovu postavit na nohy a resit to.. dekuju moc!

Když nebudeš platit, tak máš klasické problémy z toho a penále navíc, které si do IS věřitelé přihlásí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2790
18.11.21 12:38

Tak pro žádost o insolvenci jsou dluhy po splatnosti snad podmínkou, ne? čili opravdu neplať. Ano, věřitelé tě budou urgovat, ale když jim řekneš, že nemáš a řešíš insolvenci, ať si to hlídají, tak „dají pokoj“. Sice si přihlásí do insolvence svoje dluhy i s penále, ale vzhledem k tomu, že insolvencí se splatí tak cca třetina celkového dluhu, tak věřitelé budou rádi, že dostanou alespoň tu dlužnou částku. Insolvence je prostě velká sprosťárna.

@Radimixx píše:
Dobrý den, řeším s dluhovým poradcem insolvenci. Poradil mi, než budu podávat žádost, tak nemám nikomu nic platit a že se mi to pak jen pricte do insolvence. Jenže jsem si nechal u jednoho věřitele prodloužit splatnost po jeho naléhání a nyní mi jde o to, zda mi muže soud zamítnout insolvenci z důvodu že jsem “upřednostnil” jednoho věřitele a nechal si půjčku prodloužit. Konečná Splátka úvěru mi pořád zůstala stejná. Děkuji moc za pomoc!
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat