Oběť trestného činu podvodu

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
5
9.11.21 22:50

Oběť trestného činu podvodu

Zdravím
Stala jsem se obětí trestného činu podvodu :(
Kamarád mě oslovil že potřebuje půjčit peníze 50tis že se sestrou rozjíždí Hotel a vinárnu. A mohla bych dělat provozní. Jelikoz se známe uvěřila jsem mu. S podmínkou že to ale sepiseme. Souhlasil.
Peníze nechtěl na účet jelikož prý by mu šli vidět pohyby na účtu takže jsme si je předali osobně. Smlouvu měl udělat on ale neudělal takže jsem to v rychlosti tiskla já. Podepsal to.
Samozřejmě měl peníze vrátit do 14 dni a nevrátil :( samé výmluvy manželovi psal že mu to nemůže vrátit osobně jelikož se necítí dobře asi covid a že mu to pošle na účet zda teda je správný manžel mu potvrdil ano je jakmile dorazí peníze že mu napíše peníze ale nedošly
nakonec kamarád napsal že mu exekutor bez ohlášení vybrakoval byt že mu vše sebrali i z účtu a že se mu udělal dluh kde mu zbývá zaplatit 70tis
Není to ale pravda dluh už má z minulého roku za t mobile 20tis a půjčku 6tis asi nesplacel? A že tohle nestíhá platit a že si dá podat žádost na insolvenci.
Ve smlouvě udal špatnou adresu to jsem zjistila od jeho sestry že ten byt na té adrese už neexistuje že už kdysi byl prodán 8o a aktuální adresu mi nezdelila :( že s ním nechce nic mít společného. Postupem pár dní sem se dozvídala že si půjčoval i od jiných jeho známých a že je nevrací zpět ale s nima nemá smlouvy.
Kamarád teda napsal že ať se přidáme k insolvenci že už o to požádal a že ať zavoláme paní co to s ním řeší.
On naší smlouvu o půjčce nedoložil a chce to paní po mě. Onemocněla jsem takže jsem nikde nejela. O pár dní mu to Nakonec soud uznal tu insolvenci ale mě tam neudal.
Kamarádovi jsem podala doporučený dopis o navrácení peněz zpět. Peníze nemám :(
Teď si říkám to jako vážně? :nevim:
Kluk co pracuje dostane insolvenci na 32tis?
A já se mám přihlásit k tomu? K té insolvenci?
To už peníze neuvidím :(
Myslíte že je správný podat
Trestní oznámení za podvod a záměrnou krádež?
On prostě už věděl že má problémy i tak si našel oběť mě kde po mě chtěl půjčit 50tis a záměrně udal špatnou adresu a věděl že mi ty peníze už prostě nevrátí :(

Je vůbec nějaká šance dostat z něho peníze zpět? Nebo se smířit s tím že už sem o to přišla? :,(

Prostě mě okradl kamarád hrozný je mi zle od žaludku :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
22560
9.11.21 23:04

Podat TO můžeš, ale s prachama se rozluč. Fakt nevěřím tomu, že v dnešní době je ještě někdo tak nebetyčně hloupý :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
651
9.11.21 23:05

Takže si paní tu smlouvu nedodala?

Je to hrozný, ale je to zkušenost. 50 tis je hodně, ale není to zas tak strašný, aby ses kvůli tomu trápila třeba několik let po soudech. (Trestní oznámení)

Ale nenechala bych to vyhnít, zeptej se nějakého právníka, co by se dalo ještě dělat, jestli by se dalo ještě nějak do té insolvence přihlásit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5
9.11.21 23:13
@Modra1 píše:
Takže si paní tu smlouvu nedodala?

Je to hrozný, ale je to zkušenost. 50 tis je hodně, ale není to zas tak strašný, aby ses kvůli tomu trápila třeba několik let po soudech. (Trestní oznámení)

Ale nenechala bych to vyhnít, zeptej se nějakého právníka, co by se dalo ještě dělat, jestli by se dalo ještě nějak do té insolvence přihlásit.

Ještě je možnost se tam přihlásit co jsem tak četla na internetu ten jeho spis na rejstříku že do dvou měsíců se můžou hlásit :(
Ano věřila jsem bohužel špatnému kamarádovi až bych si nakopala do zadku
Spíš mě zaráží že takovým podvodníkům to projde a slušný člověk co pomůže půjčí tak ještě ostrouhá :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
651
9.11.21 23:16
@Kavkaraw píše:
Ještě je možnost se tam přihlásit co jsem tak četla na internetu ten jeho spis na rejstříku že do dvou měsíců se můžou hlásit :(
Spíš mě zaráží že takovým podvodníkům to projde a slušný člověk co pomůže půjčí tak ještě ostrouhá :,(

Tak honem hned zítra se přihlásit. Nějaké TO bych neřešila, zbytečně se tím zabývat. Přihlásit se u insolvence a doufat, že toho člověka už nikdy nepotkas.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5
9.11.21 23:20
@Modra1 píše:
Tak honem hned zítra se přihlásit. Nějaké TO bych neřešila, zbytečně se tím zabývat. Přihlásit se u insolvence a doufat, že toho člověka už nikdy nepotkas.

:( asi jo
Spíš by mě i zajímalo co oni na to řeknou u soudu že už při podpisu smlouvy o půjčení peněz lhal
Snad no asi možná naivně věřím že by mu to mohli pro podvod třeba stopnout.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
753
9.11.21 23:30

Tak ti řeknu vlastní zkušenost:

“Kamarád”, jelikož se zabýval rekonstrukcemi bytů nám měl pomoci s rekonstrukcí toho našeho. Byli jsme v obchodě, vybrali jsme podlahy, obklady a plno dalších věcí na kompletní rekonstrukci. Vše si napsal že materiál spočítá a dá vědět. Dostali jsme se na částku 70tis. Ok v pohodě, peníze jsme mu předali a měla začít rekonstrukce. První týden bylo vše ok, něco málo se udělalo a pak to začalo drhnout. Jednou měl materiál ve skladu ke kterému momentálně neměl přístup, pak si prej teda sehnal klíče a ten člověk co se má je zrovna mimo atd…táhlo se to několik měsíců. Podali jsme TO, policie to vyřešila, uznala to jako zpronevěru. Proběhl soud ke kterému nepřišel, soud mu uložil trest veřejně prospěšných prací. Tam kam chodil dělal vedoucího jeho kamarád takže mu psal že tam byl i když tam vlastně vůbec nechodil a ještě se nám tím chlubil a vysmíval. Pak začalo vyplouvat na povrch že má dluhy kam se podíváš a bude si na sebe brát insolvenci. Jelikož soud byl v rámci občanskoprávního jednání tak mu ani tohle nebránilo aby si insolvenci vzal. Měl tolik dluhů že na naši pohledávku nezůstalo ani 5kč. Insolvenci bude mít ještě asi 2 roky, brali si ji společně s jeho ženou která nikdy nepracovala. Pracovala pouze první 3 měsíce aby se neřeklo a aby jim to schválili a teď je opět na pracáku a pobírá dávky. Financuje je jeho matka která má v péči 3 děti od její dcery a pobírá na ně nemalé peníze. Žijí si všichni spokojeně v pronajatém rodinném domě 7+1 a mají se krásně. Tolik k našim zákonům, justici a insolvencím. Čím větší sfině tím se má lépe. :) S penězi se bohužel rozluč. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
18782
9.11.21 23:32

První chyba - lejt prachy do kámoše, kterej je zjevně podvodník.
Druhá chyba - sepisovat nějajou smlouvu a nevzít si k tomu právníka.
Třetí chyba - když už je jasné, že je to podvodní (a evidetnně měl povícero exekucí, když už rovnou jde do insolvence), tak si co? Zase nevzít právníka.

A teda proboha si přiznej, že těmhle věcem nerozumíš, prachy nepůjčuj a věci složitější než přihlášku do kroužku prostě konzultuj s právníky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3788
9.11.21 23:46
@Ou píše:
První chyba - lejt prachy do kámoše, kterej je zjevně podvodník.
Druhá chyba - sepisovat nějajou smlouvu a nevzít si k tomu právníka.
Třetí chyba - když už je jasné, že je to podvodní (a evidetnně měl povícero exekucí, když už rovnou jde do insolvence), tak si co? Zase nevzít právníka.A teda proboha si přiznej, že těmhle věcem nerozumíš, prachy nepůjčuj a věci složitější než přihlášku do kroužku prostě konzultuj s právníky.

a nějaký odkaz na knihu by nebyl? :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.11.21 06:32

Zkušenost z rodiny: pomohlo podat TO. Šlo o půjčku na domělou investici. 2 roky byla snaha dotyčného nahnat na splacení. Následně se dali 3 podvedení dohromady a podali TO pro podvod. Dokazovaly se hlavně sms a maily, kde dotyčný sliboval jak peníze vrátí a že už je poslal a bla bla bla. Dotyčný se zalekl a aby nebyl odsouzen tak všem 3 peníze vrátil i s úroky. Soud tedy přesto proběhl, byl uznán viným, ale protože vše splatil, omluvil se a dotyční s tím u soudu souhlasili, tak trest ani zápis do rejstříku nedostal. Ostatní chudáci co spadli do jeho insolvence v řádech milionů už své peníze asi neuvidí. Poslala bych mu předžalobní výZvu a pokud nezaplatí tak TO.

• Citovat
  • Nahlásit
1642
10.11.21 07:22

Trestní oznámení má smysl, protože náhrada škody z trestného činu v oddlužení nezaniká.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10924
10.11.21 07:46
@Kavkaraw píše:
Spíš mě zaráží že takovým podvodníkům to projde a slušný člověk co pomůže půjčí tak ještě ostrouhá :,(

Takže on má jen podaný návrh ne? Nemá insolvenci schválenou soudem ne? Jinak insolvenční rejstřík je veřejný, můžeš si jej vyhledat a přesně se dozvědět co potřebuješ.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5
10.11.21 09:41
@Cenarius píše:
Takže on má jen podaný návrh ne? Nemá insolvenci schválenou soudem ne? Jinak insolvenční rejstřík je veřejný, můžeš si jej vyhledat a přesně se dozvědět co potřebuješ.

Píšou tam že soud povoluje řešení úpadku oddluženim

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5
10.11.21 09:54
@Cenarius píše:

Všechno vidím že dluží 32 tis pracuje ma úplně jinou adresu než kterou udal mě do smlouvy když si půjčoval odemne peníze
A tu naši smlouvu do insolvence prostě nedal
Nepřiznal ji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat