Problém s čelistí

58
16.12.20 13:29

Problém s čelistí

Dobrý den, od minulého týdne po zivnuti mi kruplo v čelisti a od té doby neotevru pořádně pusu. Už jsem s tím byla u doktora, dál mi prášky a řekl, že když to nepomůže po novém roce to mám řešit v Plzeňské nemocnici. Bojím se operace, protože nenapadá jiné řešení po lécích… Už delší dobu mi při zívání přeskakovalo v,,pantu" pak tam začalo krupat a posledně to dopadlo takhle. Setkal se s tím už někdo? Stalo se to někomu už?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
264
16.12.20 13:50

Ano, krupe mi v celistnim kloubu asi 10 let, posledni pulrok se mi 3× zasekl a nekolik dnu to bolelo a nesla mi pusa poradne otvirat, v zari me kloub vzdy vecer bolel a strilelo mi to do ucha, dosla jsem si na stomatochirurgii, kde mi udelali skusnou dlahu podle otisku zubu, po tydnu noseni bolesti zmizely, ted nosim jen na noc…taky me poucili o rezimovych opatrenich, jak otvirat pusu, jak posilovat zvykaci svaly…za me stabilazace stavu a funguju dal… ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
58
16.12.20 13:53

@Rebísek moc děkuji. Mě ta bolest vystreluje do spánku. A tu stomatologii mi doporučili pokud to nepřestane.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
834
16.12.20 14:40

Předpokládám, že jsi z Plzenskeho kraje. Já chodím v MUDr. Zemenovi v Plzni nebo je prý dobrý i MUDr. Machoň. Ten také ordinuje i v Plzni. Doporučení mi napsala zubařka nebo tam zkus zavolat. Lokálně si, na doporučení Dr., mažu kloub Flector mastí a cvičím cviky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
58
16.12.20 15:02

@Ju21na jsem z Karlovarského kraje. Zkusím a uvidím po tom novém roce ale jsem ráda že jsou ještě jiné cesty než operace. Dekuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ta.Se
16.12.20 22:54

Zakladatelko, loupe mi v obou čelistních kloubech asi dvacet let 🙃. Začalo to po fixních rovnátkách. Kontultovala jsem to na stomatochirurgii v Praze na Karláku, na operaci to u mě není.
Nosím na noc dl :D ahu kvůli bruxismu, posiluji žvýkací svaly, nejím velká sousta, omezuji hodně tvrdé potraviny… Naučila jsem se se svým stavem žít. Okolí to na mě nepoznalo, i když mám pocit, že to loupání musí být u jídla slyšet :D. Držím palce :srdce:.

• Citovat
  • Nahlásit
834
17.12.20 08:47
@N.n.k píše:
@Ju21na jsem z Karlovarského kraje. Zkusím a uvidím po tom novém roce ale jsem ráda že jsou ještě jiné cesty než operace. Dekuji

Ještě jsem se doslechla, že na operaci lidé většinou jdou až tehdy, když už ani nemohou jíst.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1064
17.12.20 19:52

To přesně měl ted´můj 13 letý syn, stěžoval si snad 14 dní, že nem, ůže pořádně otevřít pusu na rohlík, říkala jsem to naší zubařce, ale ta mu pusu prohlédla a že nic nevidí a že to přejde. :nevim: Mně ho bylo líto a už jsem přemýšlela, kam dál se obrátit - ORL…? Ale ono mu to tak nějak odeznívá samo. Naštěstí. Každopádně jsem ráda, že jsem se tu něco dočetla, kdyby zase něco. P. S. Taky jsem z Karl. kraje

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
58
18.12.20 08:55

@Taktinevím tak to mě mrzí že už chudák takhle v tomhle věku. No já taky nevěděla kam se pořádně obrátit zda zubař nebo ORL. A babička mi doporučila ORL. Tak když to odeznívá tak bych to asi zatím nechala pokud nemá bolesti. Mě to právě vystrelovalo do spánku ta bolest. Ještě to trvá ale už taky lepší. Držím vám palce 😊

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1064
18.12.20 11:29
@N.n.k píše:
@Taktinevím tak to mě mrzí že už chudák takhle v tomhle věku. No já taky nevěděla kam se pořádně obrátit zda zubař nebo ORL. A babička mi doporučila ORL. Tak když to odeznívá tak bych to asi zatím nechala pokud nemá bolesti. Mě to právě vystrelovalo do spánku ta bolest. Ještě to trvá ale už taky lepší. Držím vám palce 😊

No překvapilo mě to, mě se taky už kolikrát stalo, že jsem třeba nějak moc otevřela pusu při zívání až mi tam křuplo, je to hnusný, ale za chvíli to bylo pryč, on si stěžoval docela dlouho. To neznám. Taky jsem z něj z chudáka byla nešt´astná. Hlavně jsem myslela, že mu ta naše zubní udělá aspoň rtg, má ho přímo v ordinaci a trvá to pár vteřin. Neudělala. Každopádně jsme štastní, že je to na dobré cestě, a případně prostě polezu s ním kamkoli. Díky za hezký slova, ahoj :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
58
18.12.20 11:47

@Taktinevím taky se mi to táhlo dlouho. Nejdříve jako kdyby se to vyhodilo a zase nahodilou, pak to přešlo do křupani a nakonec tohle… Vím co to je za bolest takže mi ho je fakt lito.. no RTG mi taky neudělal a taky mě to překvapilo, když mi řekl, že pokud nezaberou prášky tak po novém roce to mám řešit v Plzni. Jinak jestli mohu doporučit tak mě bylo doporučeno na pár týdnů vynechat oříšky, topinky a takové věci abych moc nežvýkala. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
834
18.12.20 11:49
@Taktinevím
@Taktinevím píše:
To přesně měl ted´můj 13 letý syn, stěžoval si snad 14 dní, že nem, ůže pořádně otevřít pusu na rohlík, říkala jsem to naší zubařce, ale ta mu pusu prohlédla a že nic nevidí a že to přejde. :nevim: Mně ho bylo líto a už jsem přemýšlela, kam dál se obrátit - ORL…? Ale ono mu to tak nějak odeznívá samo. Naštěstí. Každopádně jsem ráda, že jsem se tu něco dočetla, kdyby zase něco. P. S. Taky jsem z Karl. kraje

Tohle jsem měla v pubertě. Zubařka mi doporučila rozpustit acylpyrin ve vodě a vypít. Tehdy mi to fakt pomáhalo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
107
18.12.20 11:49

Hledejte kloubní poradnu pro čelistní kloub. Bývají dlouhé čekačky, ale vyplatí se to. Řeknou vám z jakého důvodu ty potíže jsou a čeho se vyvarovat a co třeba cvičit. Vrací se to, tak je lepší vědět jak tomu předcházet.
Měl by to doporučit zubař. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
58
18.12.20 11:54

@Okta asi setím zabývá i ta Stomatologie ne? Když jsem dostala doporučení od ORL. 😊

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1064
18.12.20 12:23
@Ju21na píše:
@TaktinevímTohle jsem měla v pubertě. Zubařka mi doporučila rozpustit acylpyrin ve vodě a vypít. Tehdy mi to fakt pomáhalo.

Aha. Já teda prášky až v poslední řadě, jak u mně, tak u děcek. Ale zase ten acylpyrin není asi žádná síla. Díky ;-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat