Problém s čištěním zubů

Anonymní
2.9.21 15:22

Problém s čištěním zubů

Dobrý den,
začínám být zoufalá z čištění zubů dvouleté dcery. Nikdy nebyla nějak extra čistící, ale zvládaly jsme, teď je po prodělané stomatitidě a při pohledu na kartáček nastává hysterický řev kdy sotva popadá dech. Zkoušeli jsme vše možné i nemožné, má nový kartáček, pastu. Každé čištění je záležitostí třičtvrtě hodiny,, přemlouvání'', která stejně skončí přidržením a alespoň malým vyčištěním za řevu na celou vesnici. Napadá ještě vyzkoušet koupit sonický kartáček, protože jí baví šudlat se v puse mým (nepoužívaným) obličejovým čističem na baterky. Samozřejmě jen dočasně k překlenutí tohohle blbého období a pak se vrátit k manuálnímu čištění nebo střídat to. Máte případně ještě nějaké typy jak přestat bojovat a čistit zuby v poklidu? Děkuji

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
24385
2.9.21 15:24

Kup ten elektrický, k některým je i aplikace do mobilu na čištění zubů, dětem se to líbí :) klidně ho nech na delší dobu, vždyť tím ničemu neublížíš :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11083
2.9.21 15:25

My jsme synovi koupili elektrický. Pro dospělé vhodný není, dětem prý neuškodí, to jsou slova našeho zubaře

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.9.21 15:31

@Kriss Tina
A jaký je prosím rozdíl mezi elektrickým a sonickým?

• Citovat
  • Nahlásit
24385
2.9.21 15:35
@Anonymní píše:
@Kriss Tina
A jaký je prosím rozdíl mezi elektrickým a sonickým?
Žádný, sonický kartáček je elektrický. Ještě mají rotační, ale ty nejsou tak šetrné, sonický je lepší.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.9.21 15:38

@Kriss Tina Já uvažovala nad tím Phillips sonicare

• Citovat
  • Nahlásit
1348
2.9.21 16:37

Po stomatitide jsme se vratili k silikonovemu kartacku na prst a po 14 dnech to bylo k tomu, ze jsme se vratili ke klasickemu kartacku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.9.21 18:09

@fíkofka I ten jsem zkoušela, bez úspěchu :(

• Citovat
  • Nahlásit
1348
2.9.21 18:36
@Anonymní píše:
@fíkofka I ten jsem zkoušela, bez úspěchu :(

Tak bych to nechala třeba na týden prostě být :nevim: Naše malá měla afty a opary snad až v žaludku. Bylo to příšerný, já sama na opary taky trpím, tak si dokážu představit, jak jí kartáček děsí. Dcera teda prakticky nejí sladké, pokud nepočítám ovoce a pije převážne vodu, tak si myslím, že se to týden nepos…
Ještě u nás dost dobře funguje to, že si čistí zuby sama (jasněže je nevyčistí, ale je ochotná si strčit kartáček do pusy) a já pak dočistím (zezačátku jsem fakt jen přejela po zoubkách a postupně pomalu přidávala + u nás je výhoda, že jí chutná pasta (Elmex pro děti) a zabírá písnička od Karol a Quido - Pan doktor zub. My jsme kvůli stomatitidě odkládaly po konzultaci i zubařku, protože absolutně odmítala i jíst (i když už měla pusu zahojenou) natož otevřít pusu aby se někdo jen kouknul a nedejbože ji tam sahal.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
121
5.9.21 12:19

Dítě si polož a zakloň mu hlavu a zuby jí čisti jakoby zezadu. Je to snesitelné i pro hodně problémové děti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.9.21 21:26

@Zephyre Jako že budu jakoby za ní?

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie