Problém s denním spánkem

13
19.9.21 17:11

Problém s denním spánkem

Ahoj,
předem se omlouvám za sloh, ale potřebovala bych poradit…

Mám 10m holčičku, bojujeme s denním spánkem, hlavně s odpoledním.

Dokud byla v korbičce, tak venku na procházce usnula celkem v pohodě. Se spánkem doma to už bylo horší, ale usnula. Už si to přesně nepamatuju :roll:
Od té doby co jsme přešli na sporťák, tak mi při procházce neusne, nebo zcela výjimečně. Většinou kouká co se kolem děje, je děsně zvědavá.
Takže se jí snažím nechat spát doma.

Vstává kolem 6:30-7:00, pak spí většinou od 10 do 11:30. Po obědě se mi většinou zdá utlumená už kolem 14:00, ale ne a ne usnout, tak to většinou vzdám a jdeme ven, protože bych se spánku nedočkala a třeba bysme se nedostaly ven vůbec. :,(
Takže mi buď do večera neusne vůbec a pak je úplně k. o. a nebo usne až kolem 16:30, což je podle mě blbě, protože pak se vzbudí třeba za hodinu zblblá.
Navíc to odpolední usínání je většinou hodně náročný a pracný. Dnes například jsme byly venku od 13:30 do cca 15:00 a doma ne a ne usnout, jen křičela a křičela. Nepomáhalo nic jen chovat v náručí. Obvykle pomůže když ji mám u sebe v obýváku, dám jí do houpátka, ona se zklidní, usne a přendám do postýlky.
Usnula mi v náručí až kolem 16:30 úplně vyřízená.
Fígly jako lehnout si s ní nepomáhají, to se jen nabudí, začne lézt po posteli a blbnout.

Večer chodí spát kolem 19:30-20 a to většinou usne v pohodě po kojení. Začínám jí učit usínat sama v postýlce - nakojím, položím do postýlky a jsem s ní v ložnici. Sice chvíli ještě blbne - stojí v postýlce, háže dudlík na zem, ale pak se unaví, schoulí se a usne.

V noci se budí většinou 1× na kojení.

Když potřebuju do města ráno, tak mi venku neusne, usne až po příchodu domů a je schopná spát přes svůj obědový čas, takže tím pádem má oběd až potom, klidně kolem 13:00, někdy i kolem 14:00.

Jinak jí roste teprve první zub, takže možná to bude i tím.

Vůbec si nevím rady, co s ní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1873
19.9.21 17:13

A ona je nějak protivná když nemá ten odpolední spánek? Pokud ne, tak bych to asi neřešila a netrapila obě dvě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13
19.9.21 17:19
@Nicole 1234 píše:
A ona je nějak protivná když nemá ten odpolední spánek? Pokud ne, tak bych to asi neřešila a netrapila obě dvě.

No jak kdy, většinou jo. Když neusne odpoledne, tak ji raději vykoupám dřív (klidně už kolem 17), při koupání se trochu zklidní, potom nadává když ji vyndám a suším, při oblíkání… Jak je pak unavená, tak jí pak nejde lézt, podlamují se jí nožičky a vzteká se kvůli tomu a pláče.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13
19.9.21 17:25

Jako aby měla v 10m jen jeden denní spánek dlouhý 1,5-2 hod mi přijde dost málo. Navíc v tak blbý čas jako je od 10 do pul 12. To pak jede někdy nonstop až do večera a večer je úplně nanic.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13
19.9.21 17:28

Ted se vzbudila s krikem… kdyz usne po té 16:00 je to prostě už spatně

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1428
19.9.21 17:32

A co ji davat driv obed a spanek od 11:30?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11216
19.9.21 17:41

Mně u obou dětí v tomhle věku pomáhalo jen jediné. Lehnout si s nimi, přimáčknout k posteli, pevně držet a dělat mrtvou, dokud neusnuli. Jasně, oba se vztekali, ale usnuli. Časem se to uklidnilo. Je to blbé období, konečně se naučí pohybovat a dostat, kam chtějí a spánek je brzdí :mrgreen: Teď jsou malé dva, dneska sama přišla, že chce dělat hají u mámy a usnula během minuty vedle mě na sedačce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16556
19.9.21 18:45

Mam doma to samé a radu žádnou. Davno pred rokem jen jeden spanek, v roce a pul je problem i s tim. Zkoušim vsechny triky, rady, nekdy to klapne, častěji ne. Nekdy to v pohodě vydrží, casteji je protivná. Čekám, az vyroste.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13
19.9.21 18:51

Tak dnes po hodině křiku usnula po půl 5 a vzbudila se kolem 17:30.. tak jsem ji narychlo vykoupala, byla samozřejmě pak nepoužitelná :,( takže kaše k večeři nepřipadala v úvahu. Nakojila jsem ji a usnula mi v náručí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6166
19.9.21 19:35

Já bych ji posunula ten dopolední spánek a dala spát jakože už po obědě. Dcera tak začala před rokem spát jednou denně. Ono jak se ti vzbudí v 11:30, tak po 2,5 hodinách je jasné že neusne, to nemá potřebu. Posuň ji to. Nedávej spát v 10, ale tak 11-11:30. A večer případně dát spát o něco dříve, jak bude moc unavená. Ono si to sedne. Třeba 14 dní než to vychytáte, ale určitě bych to směřovala už na jeden spánek denně. Mi pak i dcera jak spala jednou denně tak spala dýl… dala i 2,5-3 hodiny… předtím taky dva spánky po 1-1,5hodině. Zkuste to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13
19.9.21 19:47
@Veru1987 píše:
Já bych ji posunula ten dopolední spánek a dala spát jakože už po obědě. Dcera tak začala před rokem spát jednou denně. Ono jak se ti vzbudí v 11:30, tak po 2,5 hodinách je jasné že neusne, to nemá potřebu. Posuň ji to. Nedávej spát v 10, ale tak 11-11:30. A večer případně dát spát o něco dříve, jak bude moc unavená. Ono si to sedne. Třeba 14 dní než to vychytáte, ale určitě bych to směřovala už na jeden spánek denně. Mi pak i dcera jak spala jednou denně tak spala dýl… dala i 2,5-3 hodiny… předtím taky dva spánky po 1-1,5hodině. Zkuste to.

zkusím.
ona ale opravdu vypadá odpoledne po obědě fakt že by si zdřímla, mne si oči..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6166
19.9.21 19:51
@annlinn píše:
zkusím.
ona ale opravdu vypadá odpoledne po obědě fakt že by si zdřímla, mne si oči..

uvidíte třeba pak pospí dýl jak půjde spát o něco pozdějí a bude odpol. v pohodě. Mě pak dcera před druhým rokem už přestala spát uplně přes den. Jak usla v poledne tak usínala večer kolem 22hodiny a to jsem odmítala… tak jsme rušili spánek. Tak týden dva to nebylo jednoduché, už v 17hodin byla fakt protivná, unavená… a spát chodila kolem půl sedmé uplně padala, ale sedlo si to. A bylo to fajn. Ráno vstávala kolem 8, takže naspáno měla dost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16556
19.9.21 19:58
@annlinn píše:
Tak dnes po hodině křiku usnula po půl 5 a vzbudila se kolem 17:30.. tak jsem ji narychlo vykoupala, byla samozřejmě pak nepoužitelná :,( takže kaše k večeři nepřipadala v úvahu. Nakojila jsem ji a usnula mi v náručí.

Hele, jediná útěcha je, ze spaní se furt mění a vyvíjí. Tím se utesuju ja, ze to neni nafurt… Tom neříkám nechat to byt, spis se tak nejak smirlive nastavit. Jinak teda obdivuju a závidím, ze nekdo úspěšně hýba diteti spanken. To u nas absolutně nefungovalo… Ale dcera to ma se spanim obecně hodně složité.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10221
19.9.21 21:10

Taky bych jí posunula ten dopolední spánek, aby se z toho stal jeden denní poobědový spánek. Protože jakmile jí uspáváš hodinu, tak je jasné, že je tam něco špatně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat