2,5 roční dítě se budí v noci s velkým pláčem

1
31.8.21 14:29

2,5 roční dítě se budí v noci s velkým pláčem

Zdrávím vás holky, prosím o radu. Můj 2,5 roční syn se v noci budí s velkým pláčem. Nejde ho ničím uklidnit, jen pláče a je ve vzteku. Někdy pomůže to, že mu pustím na mobilu pohádku, ale nechci aby každou noc se díval na pohádky, nevidím to jako řešení. Zkoušela jsem i důrazně říct aby spal, ale začal řvát ještě víc. Může mít 2,5 roční dítě třeba trauma nebo noční můry? S jeho otcem už nejsme rok spolu a je ve střídavé péči, mohlo i to mít nějaký vliv? Prosím poraďte mi jak byste situaci řešili? Děkuji :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
12793
31.8.21 14:53

Samozrejme nocni mury mit muze, durazne mu rict aby spal je fakt nanic…si predstav ze se vzbudis vydesena a nekdo na tebe tohle hukne, asi se podekujes za dobry napad a usnes, ne? :zed:
Stridavka muze mit vliv, vliv muze mit milion veci, kdo vi. Muzes vyzkouset nejake uklidnujici ritualy, ale pokud to jsou trrleba nocni besy (pozna se tak, ze je jakoby „mimo,“ ani neni naplno probuzeny), tak nepomuze vice-mene nic, nez cas. Nam na to pomahala i jen hudba, jestli chces vyzkouset vynechat video…a nebo proste vydrzet :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53
31.8.21 14:54

V tomhle věku to mívá spousta dětí.

On hlavně nejspíš vůbec není pořádně vzhůru. Je třeba ho probudit, zkuste jednotlivé smysly - tj. promluvit na něj, popř. mu zazpívat, rozsvítit, třeba mu přejet navlčenou rukou/ručníkem přes obličej (ale ne samozřejmě nějaký waterboarding), dát očichat nějakou kořenku/vůni atd.

Jakmile se opravdu probere, tak nejspíš za chvilku zas usne.

Je to v tu chvíli náročné a strašidelné, ale přejde to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2826
31.8.21 15:00

Asi na to muze mit vliv odlouceni rodicu, to nedokazu rict..,ale jak spi treba pres den? Nebrali jste nedavno dudlik, kojeni? muze mit hodne zazitku, moc tv, neco se mu zda…Dcera 25mesicu to ma ted obcas taky, v noci se vzbudi s uplne zoufalym placem..vzdycky chvili cekame, casto prestane sama a spi dal, nekdy k ni jdu, ale nemluvim na ni, zkusim pohladit..nekdy ji to vic navzteka, tak jsem jen u ni a cekam, urcite bych nic nepoustela…rano se tak budi snad kazdy den ted..hysterak, rev, musim pockat proste, az to prejde, vetsinou to rano prejde, kdyz vypije mleko

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat