Reklama

Problém s páteří v těhoteství

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Brzina
Povídálka 42 příspěvků 20.08.18 12:44
Problém s páteří v těhoteství

Dobrý den :)
Chtěla jsem se zeptat, zda je tu nějaká mamina, která má problémy s páteří a jak na tom byla během těhotenství a zda porod proběhl přirozeně, či císařským řezem?… Jsem v 15 týdnu a tak prozatím problémy nepociťuji, ale chtěla bych vědět co mohu případně očekávat. Jsem po těžkém úraze páteře kdy jsem měla rozdrcené obratle.
Děkuji za odpovědi :)

Reklama

Reakce:

lolink
Zasloužilá kecalka 902 příspěvků 20.08.18 13:20

Jake? Ja pet z toho tri bederni, dva hrudni (L1, 2,3, th11, 12). Porod cisarem. Porodnik tohle riskovat nechtel. U prvniho porodu jsem se od anesteziologa nechala ukecat do spinalu. Nikdy vic. Vlitlo mi to nahoru, ochrnula jsem od krku dolu a mela problemy s dychanim. Nyni se necham uspat. Problem se zady jsem pocitovala zacatkem tehu, tak do pulky, prekvapive. Blokace bederni patere. A po porodu. To jsem se obcas nemohla zvednout od prebalovaku.

Kornel
Závislačka 3972 příspěvků 20.08.18 13:20
@Brzina píše:
Dobrý den :)
Chtěla jsem se zeptat, zda je tu nějaká mamina, která má problémy s páteří a jak na tom byla během těhotenství a zda porod proběhl přirozeně, či císařským řezem?… Jsem v 15 týdnu a tak prozatím problémy nepociťuji, ale chtěla bych vědět co mohu případně očekávat. Jsem po těžkém úraze páteře kdy jsem měla rozdrcené obratle.
Děkuji za odpovědi :)

Ahojky, no to te uz ted lituju,hodne odpocivej, ja jsem takove problemy nemela pouue vysunutou plotenku pri druhem tehotenstvi a trpela jsem jako kun, moc mi pomohlo zatejpovani ale to bylo vse co pro me mohl primar udelat…porod v pohode a po porodu taky v pohode! Moc drzim palce a preju at to zvladnes a ny ty tejpy se poptej :*

Kornel
Závislačka 3972 příspěvků 20.08.18 13:23
@lolink píše:
Jake? Ja pet z toho tri bederni, dva hrudni (L1, 2,3, th11, 12). Porod cisarem. Porodnik tohle riskovat nechtel. U prvniho porodu jsem se od anesteziologa nechala ukecat do spinalu. Nikdy vic. Vlitlo mi to nahoru, ochrnula jsem od krku dolu a mela problemy s dychanim. Nyni se necham uspat. Problem se zady jsem pocitovala zacatkem tehu, tak do pulky, prekvapive. Blokace bederni patere. A po porodu. To jsem se obcas nemohla zvednout od prebalovaku.

Panečku to muselo byt hrozne :roll:

lolink
Zasloužilá kecalka 902 příspěvků 20.08.18 13:29

@Kornel hrozny bylo, ze jsem vubec nevedela, ze se tohleuze stat. Myslim s tim spinalem. Byla jsem hrozne vydesena, ze budu ochrnuta navzdy :mrgreen:. Anesteziolog prisel v dobe kontrakci a sel proti porodnikovi. Porodnik doporucil uspani. @Brzina Jinak ohledne porodu. Zalezi na tom, kde jsi to mela. Ja je mela rozdrcene a mam to proste jinak poskladane. Takze fakt Doporucuju zvazit zpusob porodu a hlavne anestezii. Ono se to picha prave do tech „mych“ mist. Takze pokud jsi na tom stejne, tak to nepodcen. Ono to pak muze zhorsil i stav patere po porodu. Mne se stavalo, ze mi jakoby uplne odpadly svaly. Jak kdybych je mela umrtveny nebo jak to popsat…

Brzina
Povídálka 42 příspěvků 20.08.18 13:58

@lolink já měla rozdrcený 3 bederní obratel a mám udělanou fúzi a štepem spojené obratle dohromady :( kovy mám teda venku, ale když mě záda chytnou tak to stojí za to… zatím mě záda nebolí, ale bolí mě kostrč, kterou jsem měla také zlomenou a zůstala mi zahnutá … Přirozeného porodu se právě bojím, ale nevím zda moje záda jsou důvodem k císařskému řezu.

Brzina
Povídálka 42 příspěvků 20.08.18 14:27

@lolink mám právě strach aby se mi to těhotenstvím nezhoršilo, jak se pak budu starat o miminko když mi nebudou záda fungovat jak mají… navíc když mě chytnou záda tak jsem na tramalu, takže sedím dne kdy to zase přijde…

@Kornel děkuji za typ, optám se na to :)

lolink
Zasloužilá kecalka 902 příspěvků 20.08.18 15:28

@Brzina ja se toho bala taky. Zkus tehotenske cviceni zad. Najdes na youtube. A posiluj. Mne pak pomohla i joga. Na kapackach jsem skoncila jen jednou a to uz jsem nekojila. Zada se mi docela i srovnala, ale to pripusiji castemu cviceni ze strachu…

andyV
Ukecaná baba ;) 1577 příspěvků 21.08.18 08:17

Já jsem po zlomenině bederního obratle, momentálně nějaký 26 tt a ťuk ťuk zatím to jde, ale já pilně rehabilitovala a chodím od té doby každý měsíc k fyzioterapeutce, takže jsem pod dohledem a doma jsem pilně cvičila a cvičím a je to hodně znát. Teď přes léto bylo znát i plavání. První porod jsem měla císařem, tak těžko říct, jak to bude hned dr.to zatím nějak neřešila.

Brzina
Povídálka 42 příspěvků 21.08.18 11:30

@andyV Já také chodila pravidelně rehabilitovat, pilates, plavání - které mi nakonec úplně zakázali. Celých 6 let, obstřiky páteře atd. … Takže o záda se značně starám, spíš mě zajímá ten stav během těhu a porod :) … každý má ten problém jiný, takže chápu, že je to individuální, ale chci se na to trošku připravit. První tři měsíce jsem měla veškerý pohyb zakázaný, takže pomalu zase najíždím na to své… :)

@lolink cvičení už mám domluvené od září :) Jógu blbě snáším, ale pilates mi dělá dobře :)

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Dejte pokutu všem, nebo si na vás došlápneme! Kristelová s Řepkou vyhrožují úřadu.

Rádi prohlašují, že jim jsou výpady vůči jejich vztahu lhostejné. Ve... číst dále >

Nejhlubší dno, ultralevice zneuctila mši: Ovčáček se pustil do mluvčího z UK

Aktivistka Aneta Petani protestem proti představitelům církve spustila... číst dále >

Články z Ona Dnes

Po kritice ve StarDance se mi nechtělo na trénink, říká Veronika Arichteva

Život herečky Veroniky Arichtevy momentálně ovládly tréninky na StarDance.... číst dále >

Kvůli extrémní chuti k jídlu váží roční holčička čtyřiadvacet kilo

Chahat Kumarová z Indie váží v pouhých šestnácti měsících neuvěřitelných... číst dále >