Problém s rouškou - bolí mě z ní hlava

21.9.20 21:49

Problem s rouskou

Ahoj, mam velke bolesti hlavy z jednorazove rousky. Mate to nektera take? Co vam pomohlo?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Ou
14339
21.9.20 21:51

Nenosit jednorázové roušky, ale z nějakého jiného materiálu a nebo jiné ochranné pomůcky- třeba štít. Respirátor ti úplně nepomůže, tam je dýchání ještě obtíženěší.

jinak papírové mi smrdí a bavlněné mi na jaře dost zhoršovaly alergii, přes léto jsem si ze zbytků silně tkaného hedvábí ušila hedvábnou a je to výrazně lepší - tím že to jsou tenší a pevnější vlánka, než bavlna, tak to něak funguje lépe.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4283
21.9.20 21:53

Tak vyzkousej jinou, ne?… Já mám chronickou rýmu, i bez rousky se mi dýchá blbě A nejvíc se mi osvědčila jednovrstva z plátna. Ty jednorázový mi nevyhovují, nejsou tak prodysny a krom toho, že se v nich hůř dýchá, tak se pod ní i potím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
445
21.9.20 22:01

Mně třeba vadí ty gumičky za uši, z těch mě taky bolí hlava. Musím používat ty vázací.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
977
21.9.20 22:14
@Kolicek95 píše:
Mně třeba vadí ty gumičky za uši, z těch mě taky bolí hlava. Musím používat ty vázací.

Přesně tak i u mě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24672
21.9.20 22:41
@Ou píše:
Nenosit jednorázové roušky, ale z nějakého jiného materiálu a nebo jiné ochranné pomůcky- třeba štít. Respirátor ti úplně nepomůže, tam je dýchání ještě obtíženěší.jinak papírové mi smrdí a bavlněné mi na jaře dost zhoršovaly alergii, přes léto jsem si ze zbytků silně tkaného hedvábí ušila hedvábnou a je to výrazně lepší - tím že to jsou tenší a pevnější vlánka, než bavlna, tak to něak funguje lépe.

víš, že už jsem nad tou hedvábnou taky uvažovala? Je to výrazný rozdíl v prodyšnosti oproti běžné bavlně/plátnu? Jen se musím pousmát, když si lidi šili roušky v počátku korony a řešil se počet ochranných vrstev. Čím víc, tím lépe :palec: Akorát pak zjistili, že covid možná neprojde, ale oni se udusí. :pankac:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24672
21.9.20 22:42
@Kolicek95 píše:

u nás v galanterkách se prodává taková jemná tenká pružná jakoby nitka…Musím říct, že nikde netáhne, pocitově je to fajn.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
14339
21.9.20 22:48

@pe-terka hele v tom vedru velkej a fakt mě to ke kašli dráždí mnohem méně, což přičítám tomu, že to vlákno je tenčí a pevnější a tak vdechuju méně mikročástic, než z bavlny a nebo papíru.

Ale je to fakt silné hedvábí - krep, pokud by to někdo šil z ponge, tak to nebude fungovat na zachycení kapének.

Asi by fungoval i nějaký jemnější len, ale ten jsem neměla a nejsem si jistá tím, jestli by se z něj „prášilo“ méně, než z bavlny.

Viskozu a nebo jiná umělá vlákna jsem zamítla, že když už mikročástice, tak raději přírodní, ale je to spíš pocit, bez podložení.

teď si tím taky úplně jistá nesem, protože mám jen jednu vrstvu - přes léto to bylo jedno, protože pravděpodobnost přenosu byla mizerná, ale jak se ochladí a exponeciála se rozjede ještě víc, tak budu muset dořešit pár dilemat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24672
21.9.20 22:58
@Ou píše:
@pe-terka hele v tom vedru velkej a fakt mě to ke kašli dráždí mnohem méně, což přičítám tomu, že to vlákno je tenčí a pevnější a tak vdechuju méně mikročástic, než z bavlny a nebo papíru.

Ale je to fakt silné hedvábí - krep, pokud by to někdo šil z ponge, tak to nebude fungovat na zachycení kapének.

Viskozu a nebo jiná umělá vlákna jsem zamítla, že když už mikročástice, tak raději přírodní, ale je to spíš pocit, bez podložení.

teď si tím taky úplně jistá nesem, protože mám jen jednu vrstvu - přes léto to bylo jedno, protože pravděpodobnost přenosu byla mizerná, ale jak se ochladí a exponeciála se rozjede ještě víc, tak budu muset dořešit pár dilemat.

vidíš, tak já dilemata nemám. Mám celoroční sklon k ucpávání nosu (možná nějaký projev alergie, netuším). Takže moje moto je - hlavně se nepřidusit :lol:
Myslíš, že budeš na zimu přidávat vrstvy? No, zas budeš mít roušku částečně i místo šály, to se taky počítá :mrgreen: :palec: :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1744
21.9.20 23:25
@pe-terka píše:
víš, že už jsem nad tou hedvábnou taky uvažovala? Je to výrazný rozdíl v prodyšnosti oproti běžné bavlně/plátnu? Jen se musím pousmát, když si lidi šili roušky v počátku korony a řešil se počet ochranných vrstev. Čím víc, tím lépe :palec: Akorát pak zjistili, že covid možná neprojde, ale oni se udusí. :pankac:

Nosim uz jen hedvabne a i cpu dalsim, vsichni jsme radi ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1013
21.9.20 23:41

Jo. Bolí mě hlava. Nosím ji 12 hodin 3-5× týdně v práci, i s cestou do a z práce :nevim: Lepší to je s bavlněnou, doma vyrobenou, rouškou. :roll: Ale co nadělám, nosit ji musím a naštěstí si můžeme v práci odbehnout vždy na pár minut a dýchat bez roušky. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8825
21.9.20 23:43

Dneska jsem narazila na reklamu na „hledí“, mohlo by to být dobré, ale zkušenost s tím nemám:
https://neoprotectfrance.fr/cs/

A nebo tyhle šátky Respilon - drahé, ale prý výborné.
https://shop.respilon.cz/r-shield/

Bolesti hlavy můžou být z nedostatku kyslíku, z gumiček, asi z něčeho, co je v těch jednorázových…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8870
22.9.20 06:08

Zkus nanoroušku ;-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1041
22.9.20 07:27

Jak udržujete ty hedvábné?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5154
22.9.20 13:20
@magratka píše:
Jak udržujete ty hedvábné?

Já myslím že stejně jako bavlněné… Já svou bavlněnou od března už 2× pral… Jednou v pračce a jednou ručně… 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama