Problém s taťkovou manželkou

Anonymní
2.1.20 16:54

Problém s tatkovou manželkou

Už od mala jsem si přála mladšího sourozence. Když taťkovabmanželka konečně otěhotněla byla jsem štěstím bez sebe. Jednoho dne mi však taťka zavolal že musel jet s Emou do nemocnice. Po asi týdnu mi napsal že Emě museli dítě vzít jinak by umřel ona i dítě :,(. do té doby na mě byla Ema docela hodná a milá ale teď už je na mě protivná a hnusná nevím co s tím mám moc ráda svého tátu. Ale jí ne. když bych chtěla jet za tátou musím ji vidět a to opravdu nechci. poraďte co mám dělat nemám odvahu jí to říct a táta s tím nic neudělá (už jsem to zkoušela)

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4018
2.1.20 17:06

Takže chápu správně, že tvoje macecha potratila… No děvče, nepřeji ti to nikdy, ale sama bys věděla jaká je to bolest, hlavně emocionální přijít o dítě. Moje teta přišla o syna v jeho 26ti letech, jedinacek, nedostala se z toho doteď, je to už 12 let. A stejně tak dlouho ji nikdo z nás neviděl, nechce nás vidět jak máme děti a ona už vlastně nikoho nemá… Takže měj pochopení, přišla o dítě a je rozhozena, bolí ji ta ztráta. V tobě vidí dítě, které ona nemá. Zkus si o tom promluvit s tátou, že chápeš, že macecha trpí a nechce se moc stýkat a zkuste najít nějaký kompromis, že se třeba dočasně s otcem budeš stýkat mimo jejich domov.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30456
2.1.20 17:08
@Anonymní píše:
Už od mala jsem si přála mladšího sourozence. Když taťkovabmanželka konečně otěhotněla byla jsem štěstím bez sebe. Jednoho dne mi však taťka zavolal že musel jet s Emou do nemocnice. Po asi týdnu mi napsal že Emě museli dítě vzít jinak by umřel ona i dítě :,(. do té doby na mě byla Ema docela hodná a milá ale teď už je na mě protivná a hnusná nevím co s tím mám moc ráda svého tátu. Ale jí ne. když bych chtěla jet za tátou musím ji vidět a to opravdu nechci. poraďte co mám dělat nemám odvahu jí to říct a táta s tím nic neudělá (už jsem to zkoušela)

Nech ji být, prožila něco ošklivého. Tak se sejdi jen s tátou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.1.20 17:23
@Martha03 píše:
Takže chápu správně, že tvoje macecha potratila… No děvče, nepřeji ti to nikdy, ale sama bys věděla jaká je to bolest, hlavně emocionální přijít o dítě. Moje teta přišla o syna v jeho 26ti letech, jedinacek, nedostala se z toho doteď, je to už 12 let. A stejně tak dlouho ji nikdo z nás neviděl, nechce nás vidět jak máme děti a ona už vlastně nikoho nemá… Takže měj pochopení, přišla o dítě a je rozhozena, bolí ji ta ztráta. V tobě vidí dítě, které ona nemá. Zkus si o tom promluvit s tátou, že chápeš, že macecha trpí a nechce se moc stýkat a zkuste najít nějaký kompromis, že se třeba dočasně s otcem budeš stýkat mimo jejich domov.

Je to už rok staré

• Citovat
  • Nahlásit
Lalelale
2.1.20 17:24

Omg to musí být troll :roll: Pokud ne, jsi sebestředný sobec, dej jí čas se s tím srovnat a doufej, že tebe podobná věc nepotká

• Citovat
  • Nahlásit
4018
2.1.20 17:26
@Anonymní píše:
Je to už rok staré

Jak jsem psala teta se s tím nevyrovnala ani za 12 let… Tohle je velice těžké a termín znovuobnovení žádný není, každá žena se s tím vyrovnává podle sebe a každé to trvá jinak dlouho. Nebuď sobecka a stykej se s otcem mimo jejich bydliště.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1433
2.1.20 17:35
@Anonymní píše:

A v jakem tydnu potratila a jak dlouho uz ta jeji averze vuci tobe trva?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1433
2.1.20 17:39

@Lalelale Promin, ale v mem okoli potratila kazda druha a znam i zeny, ktere porodily mrtve dite a nechovaj se k druhym hnusne. Ano, je to tezke, obzvlaste pokud to jiz nejde resit revizi a musis dite porodit - to bych neprala nikomu a obdiv tem, ktere to podstoupily, ale byt hnusna na nevlastni dceru dlouhodobe, to je uz otazka volby, ne smutku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1448
2.1.20 17:46
@Lalelale píše:
Omg to musí být troll :roll: Pokud ne, jsi sebestředný sobec, dej jí čas se s tím srovnat a doufej, že tebe podobná věc nepotká

je teda nevím, ale obviňovat dítě/pravda nevíme kolik je jí let/ ze sobectví za situace, kterou si nemůže dokázat ani zdaleka představit, to se mi zdá trochu moc.
Pokud tomu správně rozumím je to opravdu stále dítě, takže chápu, že ji trápí, když ji celkem blízká osoba začne nesnášet, přestože ona nic zlého neudělala. Vůbec nechci zlehčovat bolest a psychický stav otcovy ženy po té nešťastné události, ale nepřijde mi úplně fér očekávat od zakladatelky pochopení a postoj dospělé ženy…nevím no.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4018
2.1.20 17:48

@KaroliS no ale oni je hnusná a hnusná. Slečna toho mnoho nenapsala, nevíme jaký má vztah s otcem (jenž dle jejího popisu by to neřešil) jaký vztah měla s macechou a do jaké míry je její chování nyní hnusné. Ano je to rok, ale s některými to zamavá. Někdo prostě když vidí jiné děti tak stále truchlí, každý se s tím vyrovnává jinak. Nesoudila bych, když v podstatě nic nevíme. Možná ona slečna jde do puberty a tak si to až moc bere…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1433
2.1.20 18:14

@Martha03 Nojo, ale ja nic jineho krome toho co ctu nevim. Ty ano? Ja sama jsem potratila 2×, aktualne jsem tehotna s dvojcatky z nichz jedno uz nezije. A hrozi mi, ze prijdu i o to druhe. A to se me podarilo otehotnet az po trech letech a vzhledem k memu veku a anamneze to byl docela zazrak. Vim, co to je se trapit, ver mi… Ale abych byla kvuli tomu na nekoho, kdo neni muj pokrevni pribuzny neprijemna, to fakt ne. A kdyz uz se v nejakem blbem stavu, ktery mivam dost casto, jsem neprijemna, tak se vzdy omluvim. Ano, jsou to tezke zkusenosti, to nepopiram.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19752
2.1.20 18:30
@KaroliS píše:
@Lalelale Promin, ale v mem okoli potratila kazda druha a znam i zeny, ktere porodily mrtve dite a nechovaj se k druhym hnusne. Ano, je to tezke, obzvlaste pokud to jiz nejde resit revizi a musis dite porodit - to bych neprala nikomu a obdiv tem, ktere to podstoupily, ale byt hnusna na nevlastni dceru dlouhodobe, to je uz otazka volby, ne smutku.

A co když už děti mít nemůže? Ono se z pár informací nedá soudit. Jediná rozumná rada je, ať si o tom promluví zakladatelka s otcem, zjistí jak se věci mají a pak spolu najdou nějaké řešení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1433
2.1.20 18:42

@Janli Tak to jo. Ja reagovala na ten prispevek o puberte a sobectvi…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4018
2.1.20 20:08
@KaroliS píše:
@Janli Tak to jo. Ja reagovala na ten prispevek o puberte a sobectvi…

Nenapsala jsem to nijak urážlivě ani s pubertou ani se sobectvím. Ano je mladá, ale chce to trošku empatie… To, že ty se nějak chováš neznamená, že to tak berou všichni. Jak jsem psala nevíme pozadí a tak těžko říct.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.1.20 23:30

Lidi má vlastní dítě je na mne protivná jak p***l už si toho všimla i sestřenice s tetou které ji vidí jednou za rok taťka mě má moc moc rád ale ji miluje

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat