Problém s tlakovým hrncem

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

kastneli
Povídálka 15 příspěvků 4 inzeráty 11.02.17 14:16
Problém s tlakovým hrncem

Můžete mi, prosím, poradit. K Vánocům jsme si koupili tlakový hrnec. První vaření bylo super a od těch dalších mi při vypouštění páry z ventilu i z podpoklice uniká i jídlo… například dneska jsem doslova vytopila kuchyň vývarem :roll: fakt nevím, co dělám špatně (plním max do 2/3) a nikde na intranetu jsem nenašla podobný problém. Je možné, že máme jen vadný kousek?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Katcha
Ukecaná baba ;) 2247 příspěvků 11.02.17 14:30

Máš správně nasazené těsnění kolem poklice? Čisté suché ventily? Mám tedy už letitý model tak nevím jak vypadají nové. Na tom mém je zevnitř přes ventil taková krytka našroubovaná tak to musím vyčistit a vysušit. A taky mi blbě těsní, když nemám pořádně suchý okraj hrnce a poklici. Když dělám např. plátky masa, nejdřív restuju a přidávám postupně ingredience. Před zavřením musím papírovou utěrkou pořádně otřít do sucha okraj hrnce a rychle zavřít.
Snad to bude maličkost a vyřešíš to. Bez papiňáku se neobejdu ;)

kastneli
Povídálka 15 příspěvků 4 inzeráty 11.02.17 14:38

Právě, že máme takový bez těsnění-to víko se vkládá do hrnce a pak se pákou přitiskne… podle vzhledu je to tak jednoduché, že na tom nejde co zkazit, ale očividně jde… Tlakáč jsem nikdy nechtěla, bojím se ho… ale manžel mě přesvědčil, že mi to ušetří čas… tak po dnešní polévce jsem hodinu uklízela celou kuchyň… :roll: :roll: :roll:

peta81
Ukecaná baba ;) 2099 příspěvků 11.02.17 14:46

@kastneli taky mi to parkrat uteklo :roll: bud jsem proste sama svou blbosti spatne nasadili poklicku, pak to netesnilo. anebo jsem mela zevnitr ucpane ty dirky, musela jsem to omyt a prostouchnout paratkem.
a ja bez papinaku tez nemuzu byt, jinak uz snad ani neuvarim :lol:

ilonka12
Ukecaná baba ;) 1120 příspěvků 11.02.17 14:49

A otvíráš až tam není tlak?

peta81
Ukecaná baba ;) 2099 příspěvků 11.02.17 14:53
@kastneli píše:
Právě, že máme takový bez těsnění-to víko se vkládá do hrnce a pak se pákou přitiskne… podle vzhledu je to tak jednoduché, že na tom nejde co zkazit, ale očividně jde… Tlakáč jsem nikdy nechtěla, bojím se ho… ale manžel mě přesvědčil, že mi to ušetří čas… tak po dnešní polévce jsem hodinu uklízela celou kuchyň… :roll: :roll: :roll:

uplne stejne jako u nas :D ja se ho taky bala a manzel hucel, jak je super. pak jsme ho jednou koupili, ze zacatku ja tam nandala jidlo, pripravila a volala manzela at to zavre. ja se klidila z dosahu a pri tom syceni jsem ho porad po ocku hlidala z bezpecne vzdalenosti jestli nam tam nevybuchne. ted uz ho mam tak 5 let a za tu dobu jsem s nim mela mozna pet karambolu. chce se to jen s nim naucit. uz se ho nebojim! :mrgreen:

tartaletka
Ukecaná baba ;) 1076 příspěvků 11.02.17 15:03

Pokud upoustis hned, tak musis pomalu, ne otevrit cely ventil, ten hrnec je natlakovany, takze je jasne, ze to vystrikne. Nejidealnejsi je otevirat, az se sam odtlakuje, případně tlak snizis strcenim pod studenou vodu

kastneli
Povídálka 15 příspěvků 4 inzeráty 11.02.17 15:09

Je tam právě taková páčka na upouštění páry, která se má před otevřením zvednout, tím se pára vypustí a pak hrnec otevře… a já zvednu páčku a začne mi jídlo stříkat všude :think:
Jinak máme tento https://eshop.tescoma.cz/…magnum-7-0-l

peta81
Ukecaná baba ;) 2099 příspěvků 11.02.17 15:14

Strc ho cely do drezu a pust na nej studenou vodu. za chvilicku se upusti ten tlak a pak muzes. jinak to ani nedelam. nebo kdyz je hodne casu, vypnu plotynku a necham to dojit a otviram az treba za pul hodiny nebo dele.

-Evka-
Závislačka 3697 příspěvků 11.02.17 15:20

Nechej ho vychladnout a pak nebude přetlakovaný a při vypouštění páry prskat.
Máme podobný a jednou či dvakrát mi prskal při vaření, kdy byla buď špatně usazená poklice nebo přilepená nečistota na okraji poklice.

nozu
Extra třída :D 11687 příspěvků 11.02.17 15:24

Určitě ho musíš nechat vychladnout.pak to bude OK.

kastneli
Povídálka 15 příspěvků 4 inzeráty 11.02.17 15:28

A jak to děláte, když je třeba přidávat jídlo postupně? Např. mrkev po nějaké době vaření masa, když se to pokaždé musí nechat vychladnout?
Jinak, děkuji moc za rady :) a ještě ho, tedy, neodepíšu a dám mu šanci :D

peta81
Ukecaná baba ;) 2099 příspěvků 11.02.17 15:38

Zchladis rychle poklici tou studenou vodou, otevres, prihodis co potrebujes a zase zavres. obsah je porad varici, takze se to hned natlakuje nanovo a jede se dal. je to rychlovka. neboj se toho ;)

Katcha
Ukecaná baba ;) 2247 příspěvků 11.02.17 15:48

Urcite nechat zchladit pred oteviranim. Stahnu z horke plotynky a za chvilku je po tlaku. Nebo opatrne nadzvedavam packu dlouhou vareckou, aby para utikala pomalu a neprskal obsah.
Papinak mam 15 let a respekt z nej porad :oops: Ale uz jen predtim nez zacne varit, jakmile si pravidelne odfukuje, neodhanim ani deti z kuchyne :mrgreen:

kastneli
Povídálka 15 příspěvků 4 inzeráty 14.02.17 15:07

Tak ještě jednou všem děkuji za komentářa rady. Dnes jsem dala hrnci ještě jednu šanci a dle rady počkala nějaký čas před otevíráním a při upouštění páry si už jen tak „odfouknul“ a nikde nic neprskalo :) Oběd se povedl na 1 a všichni jsme spokojení. Tak asi ještě jednou zkusíme ten vývar :) Díky, díky

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Seriál o motorickém vývoji: Co se děje ve třetím roce?

Děti ve třetím roce života své okolí baví rozpustilostí. Rády tančí, zpívají... číst dále >

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Články z Expres.cz

Tichá válka mezi Plíškovou a Borhyovou? Snaží se navzájem trumfnout?

Zuří mezi Lucií Borhyovou a Karolínou Plíškovou nevyslovená válka? Vypadá to... číst dále >

Malý blondýn s černou botou: Má Juncker během konference každou botu jinou?

Na tiskovou konferenci v belgickém Bruselu, kde vystoupil předseda Evropské... číst dále >

Články z Ona Dnes

Dcera má Patauův syndrom. I když měla zemřít brzy po porodu, je tu s námi

Když jsem počtvrté otěhotněla, bylo mi 39 let. Dítě už jsme neplánovali.... číst dále >

Když táta zemřel, neměl ani šedesát kilo, vzpomíná dcera Michala Tučného

Táta Michaely Tučné je dodnes ikonou české country music. Báječná ženská,... číst dále >