Problém se spánkem na rodičovské

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Taurielka
Kecalka 140 příspěvků 26.02.18 14:28
Problém se spánkem na rodičovské

Prosím o radu maminky. Co se mi narodilo miminko, tak mám problém se spánkem. Malému už je 9 měsíců a já celou dobu nespím víc jak 4h denně. Budí se jen 1× za noc, ale já už po nočním kojení nemůžu prostě usnout. Trvá mi to hrozně dlouho než usnu (klidně 3h) a když začnu konečně klimbat, tak už prcek vstává. Přes den se snažím si lehnout, ale je to to samé. Než vůbec usnu, malej je vzhůru. V noci jsem s ním zkoušela spát, ale to jsem nespala absolutně vůbec. Jsem už tak to strašně vyčerpaná. Odnáší to už náš vztah s manželem. Večer totiž tak padám na pusu, že na žádný miliskovani, natož sex, není vůbec chuť. Zažily jste něco podobného? Nemáte nějakou radu co s tím? A to jsme chtěli v roce se snažit o druhé? Nedovedu si to představit. Vím, že nějaké maminky vstávají třeba i 6× za noc. To si vůbec nedovedu představit. Nevím to dělají. Asi nemají problém znovu usnout. :nevim:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

modrasek13
Ukecaná baba ;) 1035 příspěvků 26.02.18 14:36

No já trpím nespavostí uz cca 4 roky. A ted cekame druhe a já konecne po letech spim, jak zabita. Jinak, co s tím delat, to neporadim. Ja medikamenty neuzivala a bylinky mi nepomohly. A prostě jsem si zvykla, ze i když beham maratony, staram se o rodinu, tak vic jak 3 hodky nedam :P.

pannda
Kelišová 6588 příspěvků 35 inzerátů 26.02.18 14:38

Někdo to tak má, mám kamarádku, co takto špatně spí vlastně od nepaměti. Napíše mi třeba ve tři v noci mail, že žehlí, a nemůže spát..
Zkus přírodní věci, od meduňky počínaje až třeba po preparáty z lékárny.. nemáte třeba před domem světelný smog? tzn. silné lampy, které i přes žaluzie prosvítají…Třeba by pomohla přímá tma..

cverunka
Závislačka 2607 příspěvků 26.02.18 14:39

Mám 7 měsíční dceru a budí se i 15× za noc. Zvykla jsem si, nic jiného mi nezbývá. :?

axelina
Ukecaná baba ;) 2020 příspěvků 3 inzeráty 26.02.18 14:41

@Taurielka Ahojky taky nemužu usnout…se synem tohle obdob

axelina

axelina

axelina

axelina
Ukecaná baba ;) 2020 příspěvků 3 inzeráty 26.02.18 14:46

Ahoj, mám taky problemy s usnutím. se synem to trvalo 2 roky. Pak jak jsem měla hlídaní a začla sportovat a být aktivnější se to jakžtakž srovnalo. Ted mam 10 mesicu mimčo a spím tak maximalne hodinu dve v kuse… pak jsou to takový ty 20 min utržky jelikož malá vstává tak po hodině… Přes den nemám čas si lehnout protože máme hodne aktivit se synem a brigádu.. no prostě se nedá nic dělat vypadám jak zombie, samá vráska, kruhy pod očima :-) sportovat ted vubec nechodím a sex taky docela nic moc ale ono se to zas srovná. takže vydržat pionier bude líp :-D jsem sama překvapená co je organismus schopen vydržet..někdy se zadaří že spim třeba i 2-3 hodiny v kuse a to beru jako desný terno :-D

chaela
Ukecaná baba ;) 1291 příspěvků 2 inzeráty 26.02.18 14:48

Ahoj, řekla bych, že spíš trpíš dostatkem spánku :) Až ti bude mimino vstávat co hodinu celou noc, tak věř, že usneš během vteřiny i ve stoje.

Ne, nechci si z tebe dělat srandu, ale mám opravdu tu zkušenost, že když se kluci budili často, usnula jsem kdykoliv a kdekoliv. Jak se budit přestali a spali několik hodin v kuse, pár nocí jsem prospala a pak nic. Nebyla jsem zvyklá na tolik spánku a budila jsem se nebo nemohla usnout. Pak jsem si postupně zvykla na to, že spí hezky a když se zas začli budit, byla jsem hotová. Řekla bych, že je to normální. Dětem se ten spánek mění jak ponožky, ale dospělým to trvá dýl.

astoret
Ukecaná baba ;) 1029 příspěvků 26.02.18 14:48

Mam 2 letou a cca ored oar mesici uz kobecne zacla trochu spat, ale furt se budi 2-3* do te doby i 6× a vice ci se vzbudila a pul noci vzhuru..2 roky hsem se nevyspala a ted kdyz trochu muzu mi to taky nejde, mam to narusene :(

Taurielka
Kecalka 140 příspěvků 26.02.18 14:49

@cverunka to musí být moc náročné. Máte pravdu, člověku nic jiného nezbývá :(

prcekniky
Závislačka 3359 příspěvků 26.02.18 14:53

@Taurielka Tak moje mladší dcerka se budila průměrně 4× za noc. Když byla po očkování nebo jí prostě nebylo dobře, tak častěji. U nás ale pomohlo společné spaní. Když se vzbudila, dala jsem jí prso a spaly jsme dál. Dlouhodobě spát 4 hod. denně není možné. Což takhle aspoň o víkendu nebo i v týdnu odpoledne (nevím, jak tatínek pracuje), předat prcka tatínkovi, ať ho,,vyvenčí´´ a dospat se?

Taurielka
Kecalka 140 příspěvků 26.02.18 14:55

@chaela že bych byla vlastně přespaná?? :D :D před 3 měsíci jsem měla období, že jsem 14 nespala a bylo to tedy ještě horší, jak jsem byla přetažená tak to prostě nešlo. Je ale pravda, že to nějak přešlo.

Dneska mi malej spinká 2h dopoledne a teď odpo už taky 2h a já cucim do zdi a nemůžu usnout. Takovej nevyužitej čas :cert:

Taurielka
Kecalka 140 příspěvků 26.02.18 14:59

@prcekniky tatínek pomáhá seč může, ale já i když padám na pusu tak prostě neusnu. Za celých 9 měsíců se mi přes den nepodařilo usnout. Večer po uspani usinam okamžitě, ale po prvním probuzení už neusnu (i když spím třeba jen 2h)

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Okamurův hřích: „Spojil ses s nimi, už tě nebudeme volit,“ píší mu naštvaní voliči

Jeho voliči ho poslouchají na slovo a ve všem s ním souhlasí, teď se ale i ti... číst dále >

Babiš ml. a jeho schizofrenie: 6 lidí, kterým tato porucha ničí nebo ničila život

Zjistěte si, co je to schizofrenie, kterou má můj syn, řekl ve středu před... číst dále >

Články z Ona Dnes

Život první dámy Zemanové: otec v uranovém lágru, její dceři hrozil únos

Ze všech polistopadových prvních dam je Ivana Zemanová ta nejméně viditelná.... číst dále >

O 10 let mladší: Přece nesklouznu zpátky, kdy jsem byla vyžraná kisna

Drahomíra a Tomáš jsou kamarádi, kteří postrádají sebevědomí. Oba mají za... číst dále >