Reklama

Problém se spánkem na rodičovské

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Taurielka
Kecalka 140 příspěvků 26.02.18 14:28
Problém se spánkem na rodičovské

Prosím o radu maminky. Co se mi narodilo miminko, tak mám problém se spánkem. Malému už je 9 měsíců a já celou dobu nespím víc jak 4h denně. Budí se jen 1× za noc, ale já už po nočním kojení nemůžu prostě usnout. Trvá mi to hrozně dlouho než usnu (klidně 3h) a když začnu konečně klimbat, tak už prcek vstává. Přes den se snažím si lehnout, ale je to to samé. Než vůbec usnu, malej je vzhůru. V noci jsem s ním zkoušela spát, ale to jsem nespala absolutně vůbec. Jsem už tak to strašně vyčerpaná. Odnáší to už náš vztah s manželem. Večer totiž tak padám na pusu, že na žádný miliskovani, natož sex, není vůbec chuť. Zažily jste něco podobného? Nemáte nějakou radu co s tím? A to jsme chtěli v roce se snažit o druhé? Nedovedu si to představit. Vím, že nějaké maminky vstávají třeba i 6× za noc. To si vůbec nedovedu představit. Nevím to dělají. Asi nemají problém znovu usnout. :nevim:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

modrasek13
Ukecaná baba ;) 1031 příspěvků 26.02.18 14:36

No já trpím nespavostí uz cca 4 roky. A ted cekame druhe a já konecne po letech spim, jak zabita. Jinak, co s tím delat, to neporadim. Ja medikamenty neuzivala a bylinky mi nepomohly. A prostě jsem si zvykla, ze i když beham maratony, staram se o rodinu, tak vic jak 3 hodky nedam :P.

pannda
Kelišová 6470 příspěvků 31 inzerátů 26.02.18 14:38

Někdo to tak má, mám kamarádku, co takto špatně spí vlastně od nepaměti. Napíše mi třeba ve tři v noci mail, že žehlí, a nemůže spát..
Zkus přírodní věci, od meduňky počínaje až třeba po preparáty z lékárny.. nemáte třeba před domem světelný smog? tzn. silné lampy, které i přes žaluzie prosvítají…Třeba by pomohla přímá tma..

cverunka
Ukecaná baba ;) 2487 příspěvků 26.02.18 14:39

Mám 7 měsíční dceru a budí se i 15× za noc. Zvykla jsem si, nic jiného mi nezbývá. :?

axelina
Ukecaná baba ;) 1880 příspěvků 3 inzeráty 26.02.18 14:41

@Taurielka Ahojky taky nemužu usnout…se synem tohle obdob

axelina

axelina

axelina

axelina
Ukecaná baba ;) 1880 příspěvků 3 inzeráty 26.02.18 14:46

Ahoj, mám taky problemy s usnutím. se synem to trvalo 2 roky. Pak jak jsem měla hlídaní a začla sportovat a být aktivnější se to jakžtakž srovnalo. Ted mam 10 mesicu mimčo a spím tak maximalne hodinu dve v kuse… pak jsou to takový ty 20 min utržky jelikož malá vstává tak po hodině… Přes den nemám čas si lehnout protože máme hodne aktivit se synem a brigádu.. no prostě se nedá nic dělat vypadám jak zombie, samá vráska, kruhy pod očima :-) sportovat ted vubec nechodím a sex taky docela nic moc ale ono se to zas srovná. takže vydržat pionier bude líp :-D jsem sama překvapená co je organismus schopen vydržet..někdy se zadaří že spim třeba i 2-3 hodiny v kuse a to beru jako desný terno :-D

chaela
Ukecaná baba ;) 1094 příspěvků 26.02.18 14:48

Ahoj, řekla bych, že spíš trpíš dostatkem spánku :) Až ti bude mimino vstávat co hodinu celou noc, tak věř, že usneš během vteřiny i ve stoje.

Ne, nechci si z tebe dělat srandu, ale mám opravdu tu zkušenost, že když se kluci budili často, usnula jsem kdykoliv a kdekoliv. Jak se budit přestali a spali několik hodin v kuse, pár nocí jsem prospala a pak nic. Nebyla jsem zvyklá na tolik spánku a budila jsem se nebo nemohla usnout. Pak jsem si postupně zvykla na to, že spí hezky a když se zas začli budit, byla jsem hotová. Řekla bych, že je to normální. Dětem se ten spánek mění jak ponožky, ale dospělým to trvá dýl.

astoret
Zasloužilá kecalka 999 příspěvků 26.02.18 14:48

Mam 2 letou a cca ored oar mesici uz kobecne zacla trochu spat, ale furt se budi 2-3* do te doby i 6× a vice ci se vzbudila a pul noci vzhuru..2 roky hsem se nevyspala a ted kdyz trochu muzu mi to taky nejde, mam to narusene :(

Taurielka
Kecalka 140 příspěvků 26.02.18 14:49

@cverunka to musí být moc náročné. Máte pravdu, člověku nic jiného nezbývá :(

prcekniky
Závislačka 3342 příspěvků 26.02.18 14:53

@Taurielka Tak moje mladší dcerka se budila průměrně 4× za noc. Když byla po očkování nebo jí prostě nebylo dobře, tak častěji. U nás ale pomohlo společné spaní. Když se vzbudila, dala jsem jí prso a spaly jsme dál. Dlouhodobě spát 4 hod. denně není možné. Což takhle aspoň o víkendu nebo i v týdnu odpoledne (nevím, jak tatínek pracuje), předat prcka tatínkovi, ať ho,,vyvenčí´´ a dospat se?

Taurielka
Kecalka 140 příspěvků 26.02.18 14:55

@chaela že bych byla vlastně přespaná?? :D :D před 3 měsíci jsem měla období, že jsem 14 nespala a bylo to tedy ještě horší, jak jsem byla přetažená tak to prostě nešlo. Je ale pravda, že to nějak přešlo.

Dneska mi malej spinká 2h dopoledne a teď odpo už taky 2h a já cucim do zdi a nemůžu usnout. Takovej nevyužitej čas :cert:

Taurielka
Kecalka 140 příspěvků 26.02.18 14:59

@prcekniky tatínek pomáhá seč může, ale já i když padám na pusu tak prostě neusnu. Za celých 9 měsíců se mi přes den nepodařilo usnout. Večer po uspani usinam okamžitě, ale po prvním probuzení už neusnu (i když spím třeba jen 2h)

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Justin Bieber vypadá jako Macaulay Culkin, když byl na drogách

Kanadský zpěvák, který je momentálně na výletě v Londýně se svojí snoubenkou... číst dále >

„Bohoušek si občas něco dal!“ Je za smrtí sbormistra Kulínského pervitin?

Pražští kriminalisté stále pracují na objasnění náhlé smrti bývalého... číst dále >

Články z Ona Dnes

Máma neví, že mě baví zabíjení, řekla dvanáctiletá dcera ve Výměně manželek

Mia žije s přítelem a dvěma dětmi v Kladně. I když je jí teprve 25 let, o... číst dále >

Doktorka mi řekla, ať „to“ dám radši pryč, řekla matka zdravé holčičky

Některá maminka porod císařským řezem nechce, ale stejně to tak nakonec... číst dále >

Reklama