Problém se stolicí u dětí

83
16.3.11 08:15

problém se stolicí u dětí

Ahoj holky mám problém u svého dvouletého syna,je naprosto zdraví jen na stolici mi chdí jednou za čtyři dny a přitom jí ovoce jogurty a vše ostatní. Má s tím někdo zkušenost? díky zarady a názory.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2480
16.3.11 08:41

Ahoj!

Mám…

Syn chodil dlouho jen jednou týdně a byl problém i s tím, že se kakat bál (tužší velké bobky). Teď (5 let) už chodí aspoň 2× a bez problému. Ale pak toho je teda požehnaně. :roll:

Nic speciálního ti neporadím. Dobrý jsou prý vločky, to říká můj muž (já je nerada) a taky ananas (ten taky nerada :-) ).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
andela
16.3.11 08:49

jestli mu to kadění nedělá problémy (nemá tvrdýho bobka, bolesti a pod) tak je to v pohodě. Má dobré spalování a všechno asi zůročí že ven jde minimum ;). Pokud by měl problémy, bolestivé kakání, krev na papíru pak bych to řešila.

náš malej jeden čas kadění spíš zadržoval bo si fakt natrhl prťku, takže pak bylo každý další kadění docela horor, než se zas srovnal a chodil podle potřeby a nezadržoval to.
Ale to bys na malém poznala že třebakakání zadržuje :).

• Citovat
  • Nahlásit
1086
16.3.11 08:52

Co takhle zkusit ochucený kefír? U nás to zabralo a taky mu to chutná! :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
197
16.3.11 09:09

ahoj, jak už jsem tu psala v jiné diskusi, já nedám dopustit na Emulips.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16.3.11 11:11

Starší byla taky nekakáč, spíš ji to bolelo :-? takže chodila klidně jednou za týden. MUDra na to nic neříkala a časem se to zpravilo (teď jsou jí 4 a chodí dá se říct obden) .
Asi bych sledovala jestli ho to nebolí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
83
17.3.11 12:08

ahojky moc díky za rady řekla bych že malej má z kakání strach pokaždé když to na něj přijde začne pobíhat po pokoji se sevřeným zadkem a normálně to zadrží ještě klidně dva dny a to je pak velký tvrdý H..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
hatamata
7.3.12 13:56

A nenite to tedy jiz na psychologa? My s tim bojujeme uz rok, moje MUDr. taky mlci a ja uz to nechci nechat byt jen tak. Uz mu budou ctyri roky a bojujeme porad. Nemate s tim nekdo zkusenost?

• Citovat
  • Nahlásit
548
8.3.12 09:11
hatamata píše:
A nenite to tedy jiz na psychologa? My s tim bojujeme uz rok, moje MUDr. taky mlci a ja uz to nechci nechat byt jen tak. Uz mu budou ctyri roky a bojujeme porad. Nemate s tim nekdo zkusenost?

Je možný, že je to opravdu nějaký psychický problém, taky jsme stím měly problém. Syn 4 roky chodil jednou za čtyři dny a to pak teda stálo zato, plakal, že ho to bolí, měl tam i trošku krev :,( . Už jsem si nevěděla rady, ale pak mi kámoška poradila si s malým prostě sednout a vysvětlit mu co a jak, proč se chodí, že se to nesmí zadržovat a od tý doby chodí každý den. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Rendulfek
30.12.12 17:18

Zdravim, mame taky problem s kadenim i kdyz bych asi nerekla problem.Ale mala 22 mesicu chodi tak jednou za 2-3 dny, sedi tlaci tlaci ale nerve u toho nic.na bolesti briska si nestezuje teda pokud nejde velkej PRD :D ji hodne a pije tak primerene…taky dost beha :) uz jsem koupila i cipky ale nevim zda ji je mam davat, driv nebyl problem ale od te doby co nema plinku proste pravidelne nechodi :(

• Citovat
  • Nahlásit
1990
30.12.12 18:16

Kristýnka taky chodí obden, někdy déle, ale to je spíše vyjímka. Bobky má taky tuhý, když tlačí, celá zrudne :mrgreen: :lol:… Naučila se kakat do nočníku asi po 2 měsících od odplenkování, pak vše ok, na Mikuláše se bála čerta a začla se opět pokakávat :roll: :zed:, ale zase se to vrátilo do starých kolejí :pankac: :). Když je v zápalu hry, nebo s nějakou kamarádkou, tak nemá čas na kakání a zadržuje, snažím se jí donutit, aby se vykakala, protože vidím, že jí to leze i očima 8o, ale pak když už není zbytí, tak si sedne a je to :P.
Rendulfek - já bych čípky nedávala, když kaká a nestěžuje si, proč taky?
Já osobně taky nechodím denně, ani obden, takže já to beru i podle svýho, nic mi není, ale pravidelnou stolici opravdu nemám :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
330
28.2.13 16:25
@eManzelkaAmama píše:
Starší byla taky nekakáč, spíš ji to bolelo :-? takže chodila klidně jednou za týden. MUDra na to nic neříkala a časem se to zpravilo (teď jsou jí 4 a chodí dá se říct obden) .
Asi bych sledovala jestli ho to nebolí.

Ahojky, já mám ten samý problém. Syn 4 roky, chodí kajdit tak 1× za týden a někdy klidně i za 14 dní. Když chce kajdit, tak začne skákat a víme že bude kajdit, pak si sende na nočník, na záchod zatím nechce a vykajdí dost velkej a tlustej bobek, samozřejmě tvrdej. Barva je normální, takže nevím kde by mohl být problém. Možná nejspíš ve stravě. Není zrovna velkej jedlík, spíš naopak, ale dost hodně jí rohlíky. Bílý a samotný. Tak jestli je to tím? Dneska třeba se vykajdil po 14ti dnech, dala jsem mu Lactulosu a pak to šlo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
430
28.2.13 16:49

To Ivisek:

Zkusila bych mu upravit stravu - více zeleniny, ovoce, živé ml. výrobky, vločky (dobrou zkušenost mám s jemnými vločkami v jogurtu), alternativní přílohy (jáhly, pohanku…), pečivo alespoň grahamové, dostatek tekutin. Pravděpodobně bude nějakou dobu trvat, než se střevo zprůchodní. Bílé pečivo ve větším množství, méně tekutin, sem tam čokoláda mohou dle mé zkušenosti vést k potížím s vyprazdňováním. Držím pěsti!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
330
28.2.13 16:55

@SlaJa U nás je ještě problém, že má atopický exém a alergii na některé potraviny :-(. Zrovna třeba vločky, nebo lněné semínko nemůže :-(. Ale určitě něco vyzkoušíme. Zkusím koupit zakysaný výrobky. Jogruty jí dost a pije taky dost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
veravr
15.11.13 11:32

My máme problém 15měs. syn tlačí do pleny snad půl hodiny uplně mokrý, :oops: potom pár malých bobků a ještě na tom jednom má trochu krve. vyskoušela jsem i ovocný kefíry zakysané jogurty, polévky plné zeleniny a ovoce hrušky, jablka trnky a nic nepomáhá tak nevím a jde každý den max. obden :,( :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat