Problémy před těhotenství i ted

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
14.11.21 21:35

Problémy před těhotenství i ted

Ahoj… Píšu sem můj problém…
Mám jednoho syna… Snažili jsme se o druhé trvalo nám to 3 měsíce 3 měsíc s gynexem a vyšlo to…
Můj cyklus byl 45 dní s gynexem 37 dní…
Mám šílené akné i teď v těhotenství…
Vlasy mi padají pouze po umytí a česání… Jinak na polštáři že by byli tak to ne…
Před tehu se mi stávalo že mi po zmáčknutí prsu vytekla žlutá nebo bílá tekutina jen kapicka… Teď to přestalo nyní jsem v 8 týdnů a mám to zase… Únavou jsem netrpěla až teď v těhotenství
Nyní jsem v 8 týdnů
Prolaktin byl nabrany v 5tydnu zítra jdu na gyndu a uvidím výsledky…
Nevíte zda se zeptat ještě na něco na gynekologii?
Moje matka má štítnou žlázu bere léky…? Může to být ono?
Nebo chybějící nějaký vitamín??
Jo ještě se mi občas stane že mi začne bušit srdce ale fakt jen občas skoro vůbec
Děkuju za vaše rady

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
21892
14.11.21 21:44

A co máš za problém? akné? nechápu otázku

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.11.21 21:48

@ka2ka celkový stav… Akné, měla jsme i dlouhý cyklus, vytékajíci tekutina z prsů…
Občas bušení srdce.. Únava začala v těhotenství
No ale trápí mě to jestli to náhodou nemůže být štítna žláza kterou má moje mamka… Aby se nato přišlo včas jsem v 8 týdnů… Prolaktin je nabraný zítra budu vědět výsledek

• Citovat
  • Nahlásit
21892
14.11.21 21:52
@Anonymní píše:
@ka2ka celkový stav… Akné, měla jsme i dlouhý cyklus, vytékajíci tekutina z prsů…
Občas bušení srdce.. Únava začala v těhotenství
No ale trápí mě to jestli to náhodou nemůže být štítna žláza kterou má moje mamka… Aby se nato přišlo včas jsem v 8 týdnů… Prolaktin je nabraný zítra budu vědět výsledek

nech si nechat nabrat štítnou jimak to nezjistíš

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2705
14.11.21 21:59

Pokud to chápu správně, tak se divíš, ze v těhotenství máš příznaky těhotenství? Krev na štítnou žlázu a spoustu jiných veci ti vezmou tak jako tak, padání vlasů, výtok z prsou nebo únava jsou v těhotenství zcela běžné, změnu očekávej tak za 8 měsíců… ale asi ne moc k lepšímu. Únava a mléko z prsou budou daleko horší, padání vlasů nejspíš taky. Jen ta storna žláza žláza se mohla upravit, pokud s ní něco je, ale ani to není jistý.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21892
14.11.21 22:00
@Midaku píše:
Pokud to chápu správně, tak se divíš, ze v těhotenství máš příznaky těhotenství? Krev na štítnou žlázu a spoustu jiných veci ti vezmou tak jako tak, padání vlasů, výtok z prsou nebo únava jsou v těhotenství zcela běžné, změnu očekávej tak za 8 měsíců… ale asi ne moc k lepšímu. Únava a mléko z prsou budou daleko horší, padání vlasů nejspíš taky. Jen ta storna žláza žláza se mohla upravit, pokud s ní něco je, ale ani to není jistý.

né každý mudr bere krev na štíu automaticky to bych si pohlídala

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
241
14.11.21 22:02

To, co ti po zmáčknutí vytýká z prsa jsou zbytky mateřského mléka. Mám to taky a to rok nekojim. Navíc si znova těhotná, nevím co tě překvapuje. Vlasy v zimě padají, to se prostě děje. Taky mi po každým mytí padají. Pleť můžeš mít zhoršenou těhotenstvím a nebo jsi prostě nachylnejsi akné. A bušení srdce, jako pokud se to nestává často, tak je se prostě může stát, že ti buší srdce. Spíš mi přijde, že na sobě hledáš nejrůznější příznaky cehokoliv. Hod se do klidu, potřebuješ to ty i dítě, který čekáš :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2705
14.11.21 22:05

@ka2ka gakt? Já jsem myslela, že je to v těch základních odberech, co se dělají hned na začátku. Já, dvě příbuzné a kamarádka jsme to tam tedy měly, ale to samozřejmě neznamená, že to je tak všude. Tak pak doktorce říct, ať to do zadanky zaskrtne, třeba vyhoví.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
342
14.11.21 22:05

Právě jste popsala příznaky obou mých těhotenství. Ještě bych k druhému tehu přidala občasné bolesti hlavy a kloubů.
Jsem 22tt a zatím jsme podle vseho zdraví. ;)
Pokud vás trápí strach s tou štítnou zlazou, řekla bych to gynekologovi a ten vám pomůže.. věřím že je a bude vše ok.

( Snad jsem vaší diskusi pochopila správně)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21892
14.11.21 22:08
@Midaku píše:
@ka2ka gakt? Já jsem myslela, že je to v těch základních odberech, co se dělají hned na začátku. Já, dvě příbuzné a kamarádka jsme to tam tedy měly, ale to samozřejmě neznamená, že to je tak všude. Tak pak doktorce říct, ať to do zadanky zaskrtne, třeba vyhoví.

není to v tom základu a spousta mudr to ani nenabídne ani se nezmíní :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2705
14.11.21 22:13

@ka2ka tak to je pro mě novinka, žila jsme v přesvědčení, že štítná žláza je součástí toho prvního základního odběru. Tak to se omlouvám za castecne matoucí první příspěvek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1426
14.11.21 22:27

Jestli máš tyto problémy, tak to budeš asi vážně těhotná. Gratuluji :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.11.21 06:14

@Markéta188 jenže mě tyhle problémy trápili už před otěhotněním…
Akné se má zlepšit těhotenstvím

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
15.11.21 06:21
@Anonymní píše:
@Markéta188 jenže mě tyhle problémy trápili už před otěhotněním…
Akné se má zlepšit těhotenstvím

Trpím na akné od puberty a je mi 23. V těhotenství se mi akné zlepšilo nepatrně. Spíš teda vůbec a ba naopak po porodu to několik týdnů bylo ještě horší než před a během těhotenství.
Takže ne, není to pravidlem.

• Citovat
  • Nahlásit
692
15.11.21 09:14

Akné se nemá zlepšit těhotenstvím. To sis přečetla na internetu, že ženy můžou zářit a bla bla? Proč se trošku nezamyslíš nad hormonálními změnami a příčinou akné. Je logické, že se to může i zhoršit. Maximálně ti pravidelné braní těch těhotenských vitamínů může pomoct k lepším nehtům i vlasům, což se ale projeví třeba až třeba za 3 měsíce pravidelného braní, jako všeobecně u nějakých vitamínů.
Mně se naopak akné udělalo.
Jinak vůbec nechápu, co řešíš a na co se ptáš? Buď ráda, že jsi těhotná a buď v klidu, vždyť to, co popisuješ, je naprosto běžný stav. Sebepozorování nikdy nepřineslo nic dobrého, z toho se stávají hypochondři. „Mléko“ z bradavek si taky teď vymáčknu (22. tt) a pak jsou týdny, kdy zase vůbec.

Jo a odběry na štítnou žlázu ani u nás (Brno) nebyly automatické.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat