Reklama

Problémy s brýlemi

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Nikolka135
Povídálka 26 příspěvků 17.02.18 17:20
Problémy s brýlemi

Ahoj maminky, mam 3 dny sve první bryle a mam s nimi problemy. Jsou do dalky, leve oko +0.5 s astigma­tismem a prave +0.25. Vidim pres ne opravdu dobre ale… Poprve na prednasce jsem je musela sundat jak me to tahalo za oci. Pak me strasne bolely. Vcera jsem je v pohode mela na ocich asi 4 hodiny. Ale pak jsem je sundala a myslela jsem, ze mi praskne leve oko. Dnes je mam znovu a porad citim takove nepohodli.

Myslite, ze je to pouze o zvyku nebo je s brylemi neco spatne. Jak rikam nosim je 3. den, ale ta bolest je fakt desiva nekdy. Diky za zkusenosti :kytka:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Bubllina
Povídálka 47 příspěvků 17.02.18 17:26

Ahoj.. já mám na každé oko 2 dioptrie a předním jsem nenosila brýle žádné. Trvalo mi cca týden než mě přestali bolet oči. Také mě boleli při delším nošení a hlavně při sundání.. v optice mi ale při předání brýlí řekli, ze to muže trvat až 3 týdny ta bolest.. a ze když to do3 týdnů nepřejde, tak až pak se to bude nějak řešit :palec: spis je zkus nesundávat (pokud ta bolest jde vydržet) zvyknes si dříve.. když jsem se pak hecla a vydržela je nesundat- po 2 dnech bylo po bolesti :)

Nikolka135
Povídálka 26 příspěvků 17.02.18 17:59

Dekuju Bubllino, uklidnila si me. ;)

chaela
Ukecaná baba ;) 1158 příspěvků 17.02.18 18:01

Ja teda nechapu, na co mas bryle s tak malymi dioptriemi. Ja mam 0,5 a 0,75 a ocni mi bryle nedala, ze je to spis na skodu nez k uzitku. Tak to mas asi kvuli astigmatismu, s tim zkusenosti nemam. Nicmene pri zmene dioptrii me vzdy oci a hlava bolely snad mesic nez si vse sedlo. Pry je to normalni. Kdyz me u pislednich brylich hlava bolela snad porad, dr premerila dioptrie a bryle zrusila, ze pry do 1 se nedavaji. Tak zkus jeste pockat a kdyz se to nespravi, bez za dr.

BlueFairy
Závislačka 4373 příspěvků 17.02.18 18:03

@Nikolka135 já si nechala vyšetřit poprvé v životě teď v září oči a mám -1.00 a -0.75, jakmile přešel prvotní šok z toho ultra HD světa kolem mě :D tak mě začala hrozně bolet hlava a jak říkáš tahalo mi to oči. Trvalo mi nějak kolem týdne, než se to dalo dohromady. Stejně mě ale pak bolela hlava z toho fyzického nošení brýlí, takže jsem přešla na čočky a paráda :srdce:

Jirka_765
Ukecaná baba ;) 1881 příspěvků 17.02.18 18:04

Tak :nevim:, jestli na 0,25 a 0,5 nosit brýle. :? Máš to změřené jak přístrojem, tak očním? Mě s mými 17 a 14 dpt to přijde zbytečné, ale spousta lidí je nosí i s nulou. :think: Pokud tě pálí oči, tak bylo dobré si kapat kapky na unavené oči a hlídat si mrkání např. při práci na PC. :palec:

Nikolka135
Povídálka 26 příspěvků 17.02.18 18:35

Vim ze je to malo, ale chtela jsem je hlavne kvuli skole, kdy jsem pri cteni na dalku fakt moc dobre nevidela a bolela me casto hlava. Diky za komentare vsem :)

Russet
Extra třída :D 10942 příspěvků 17.02.18 19:05

Nové brýle mi nikdy bolest očí nezpůsobovaly. Spíš úlevu, že konečně ostřeji vidím. Kdyby to trvalo dlouho, reklamuj je u optiky.

Annci
Zasloužilá kecalka 786 příspěvků 17.02.18 19:23

Vážně je normální, že při nových dioptriích můžou bolet oči? Já mám zafixované, že pokud oči bolí a cítí se diskomfortně, pak jsou skla špatně vystředěné a musí se to předělat. Ne, že si moje oči budou zvykat na střed někde jinde, brýle se musí přizpůsobit očím. Ale já jsem teda jen krátkozraká a s astigmatismem zkušenosti nemám. Ale špatně udělané brýle už jsem měla a nechávala je předělat. Se správně udělanými brýlemi si moje oči zvyknou během hodiny nebo dvou - spíš na nový tvar obrouček.

Vlaďka 83
Ukecaná baba ;) 1054 příspěvků 17.02.18 19:26

@Nikolka135
Pokud je budeš nosit cca 2týdny každý den a budeš mít stejné pocity, o zvyku to není. Ale je fakt, že si na to mozek potřebuje zvyknout. Měla jsem to podobně - svět s brýlemi se tak nějak divně houpal a mě pak bolela hlava. Možná by pomohlo vědomě víc mrkat nebo kapky na zvlhčení oka. Ti, co nosí i slabé brýle pak bez nich některé věci nezvládají (hrát ping pong apod.), u tebe to bude naopak.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62925 příspěvků 3 inzeráty 17.02.18 19:32

@Annci No, to platí u nejjednodušších očních vad, tedy krátkozrakost/da­lekozrakost a to ještě při relativně malé změně korekce… ale jak se tam začnou motat cylidry či dokonce prismatické klíny, tak ten mozek si na to musí zvyknout, protože bez brýlí (či se špatnými) to musel dorovnávat a najednou je vše jinak.

Annci
Zasloužilá kecalka 786 příspěvků 17.02.18 19:39

@j.a.n.i1 Jasně, to dává smysl, díky :-)

lleennttiillkkaa
Generální žvanilka 22831 příspěvků 17.02.18 19:44

Tyhle pocity jsou asi naprosto normální. Mám to s každými novými brýlemi cca týden.

Uživatel je onlinetaketik
Závislačka 3492 příspěvků 17.02.18 20:36

Branila jsem ae hrozne dlouho brylim ( vzhled :lol: :lol: ) az to doslo do faze ze jsem sla na hokej a diky svetlum jsem skoro nevidela ani ty hokejisty :lol: nasledne jaem navstivila Dr. ten v soku ze jdu tak pozde.. prvni 2 tydny s brylemi silenost - motala se me hlava, bolela hlava, tlak za ocima.. nyni jsem doma na Materske a bryle jsem chvilku flakala jako ze doma je nepotrebuji chyba vsechny priznaky co jsem mela pri novych brylich se ozvali bez nich a mnohem hure.. :lol: oci si musi zvyknout bude dobre :kytka:

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62925 příspěvků 3 inzeráty 18.02.18 11:36

@Nikolka135 Akorát tedy jak to tak čtu, tak mi přijdou pitomost ty dioptrie… + přece nejsou do dálky ale na blízko :think:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Socha Špinarové vznikla bez výběrového řízení. Proč její autor tvrdí opak?

Slavnostní odhalení bronzové sochy Věry Špinarové vyvolalo pořádný rozruch, a... číst dále >

Dejte pokutu všem, nebo si na vás došlápneme! Kristelová s Řepkou vyhrožují úřadu.

Rádi prohlašují, že jim jsou výpady vůči jejich vztahu lhostejné. Ve... číst dále >

Články z Ona Dnes

Máš doma tyrana, vypadni od něj, radila vyměněná manželka

V jedné domácnosti z Výměny manželek si tentokrát zkusili spolu deset dnů žít... číst dále >

Potraviny, které vám na podzim pomohou s hubnutím i posílením imunity

Když chcete zhubnout, je právě podzim ideálním obdobím pro začátek diety.... číst dále >