Reklama

Problémy s děložním čípkem

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.09.18 09:21
Problémy s děložním čípkem

Dobrý den, ráda bych poprosila o radu. Po porodu mám velmi křehký čípek, jednoduše se nevrátil tak, jak by měl. Gynekoložka mi řekla, že to může trvat i roky, než se to vrátí do původního stavu, s čímž mě nenadchla :-( dále jsem se o tom nebavili. Mě by zajímalo, jestli tu najdu někoho, kdo byl třeba na nějaké operaci, aby ten děložní čípek byl překryt nebo nevím jak bych to měla nazvat. Děkuji


Reklama

Reakce:
 
Tiger-lily
Vesmírná mluvilka 33133 příspěvků 10 inzerátů 29.09.18 09:30

Pokud tvoje gynekoložka nebyla moc sdílná, zkus napsat tento dotaz do poradny gynekologa , určitě bude vědět o nějakých možnostech řešení.

 
chs.jasmin
Kelišová 7419 příspěvků 29.09.18 09:38
@Anonymní píše:
Dobrý den, ráda bych poprosila o radu. Po porodu mám velmi křehký čípek, jednoduše se nevrátil tak, jak by měl. Gynekoložka mi řekla, že to může trvat i roky, než se to vrátí do původního stavu, s čímž mě nenadchla :-( dále jsem se o tom nebavili. Mě by zajímalo, jestli tu najdu někoho, kdo byl třeba na nějaké operaci, aby ten děložní čípek byl překryt nebo nevím jak bych to měla nazvat. Děkuji

Ahoj,

čípek u porodu dostane hodně zabrat a opravdu dle čípku se na ženě pozná že rodila v předchozích 2 letech = dva roky se čípek dává do kupy a některá máme změny na čípku i déle.
Já sama mám prý ještě stále poporodní zranění a jde na mě i 18měsíců po druhém porodu během tří let poznat, že jsem v nedávné době rodila.

Z popisu bohužel nerozumím jaké zranění na čípku máš, jak jej pocituješ, zda to nějak vnímáš, nebo tě straší pouze to vědomí, že čípek není v pořádku.

Celkově moc doporučuji cvíčení na pánevní dno a HSS - hluboký stabilizační systém. Nejsou to těžké cviky, ani silové, je to ale náročné na techniku, provedení a opakování a hlavně pravidelnné a dlouhodobé cvičení. Osobně si myslím, že po porodu by jsme každá měla to pánevní dno trénovat.

Gynekoložka ti už dělala stěry z čípku?

*edit - doplním svůj komentář. Já nerozumím tomu, že chceš přerýt čípek? M8š vyhřezlý ven? To by gynekoložka určitě řesila, protože vyhřezla přední děložní strana táne močový měchýř a s největší pravděpodobností by jsi byla inkontinentní :think: A zároven čípek během cyklu mění svůj vzhled, takže nějak ho překrývat či upravovat :nevim:

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.09.18 09:45

Stěry už mám za sebou a po 10.10. by měli být výsledky. Jinak mě trápí občasné špinění, bolení břicha (takové táhnutí, no blbě se to popisuje) a o intimních chvílích nemůže být ani řeč, protože ta bolest je nesnesitelná… Jinak mám tak nějak problém, že se mi klasická menstruace nechce spustit :-(, jako ne že by mi to extra vadilo, ale i tak mi to přijde divné. :-(

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.09.18 09:45

sestra měla také takové problémy, trvalo to 5 let, než se to dalo do normy. Ona nemohla ani sexovat, měla bolesti při tom.

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.09.18 09:49

Chs.jasmin Ano, mám ho ven :-( dle slov gynekoložky. Chce čekat na výsledky a pak právě už jsem o tom nemluvili. Začala mluvit o antikoncepcí (tělíska atd…)

 
pavla.souku
Stálice 95 příspěvků 29.09.18 09:51
@Anonymní píše:
Chs.jasmin Ano, mám ho ven :-( dle slov gynekoložky. Chce čekat na výsledky a pak právě už jsem o tom nemluvili. Začala mluvit o antikoncepcí (tělíska atd…)

hezký, že ti mluví o antikoncepci tělísku, když ani nejsi v pořádku. Ten byznys no :D

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.09.18 09:57

No právě…

 
chs.jasmin
Kelišová 7419 příspěvků 29.09.18 11:33
@Anonymní píše:
Chs.jasmin Ano, mám ho ven :-( dle slov gynekoložky. Chce čekat na výsledky a pak právě už jsem o tom nemluvili. Začala mluvit o antikoncepcí (tělíska atd…)

To je divné, tohle by neriskovala, tam se pak musí dělat gynekologická plastická operace, protože to táhne močový měchýř ten nefunguje jak má a může to vést až k ochabnutí svěračů a právě inkontinenci.
Nechci plašit a ber to jen jako radu, ale domluvila bych si nějakého jiného gynekologa na pohotovostní prohlídku, kdy možná budeš platiti pohotovostní poplatek (90kč), ale aby tě prohlídl, řekl svůj názor :think:


Reklama

 Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Muslimové v Ordinaci? Podle studie se musí častěji objevovat v českých seriálech!

Islamofobie je za poslední roky téma jako hrom, pro Českou republiku to platí... číst dále >

Proč dítě Meghan Markle a prince Harryho nebude princ ani princezna?

Těhotenství Meghan Markle (37) oslavuje celá Británie, neboť je to událost,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jsi prase, kráva a smrdíš, dozvěděla se ve Výměně manželek mladá maminka

Tereze vadí, že na ni ani na její dvouletou dceru Elišku nemá přítel Marek... číst dále >

Sedm hříchů, které škodí pleti. Pozor na mačkání pupínků i dietu

Péče o pleť je pro většinu z nás každodenní součástí života. Často se však... číst dále >