Problémy s děložním čípkem

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.09.18 09:21
Problémy s děložním čípkem

Dobrý den, ráda bych poprosila o radu. Po porodu mám velmi křehký čípek, jednoduše se nevrátil tak, jak by měl. Gynekoložka mi řekla, že to může trvat i roky, než se to vrátí do původního stavu, s čímž mě nenadchla :-( dále jsem se o tom nebavili. Mě by zajímalo, jestli tu najdu někoho, kdo byl třeba na nějaké operaci, aby ten děložní čípek byl překryt nebo nevím jak bych to měla nazvat. Děkuji

Reakce:
Tiger-lily
Vesmírná mluvilka 33485 příspěvků 10 inzerátů 29.09.18 09:30

Pokud tvoje gynekoložka nebyla moc sdílná, zkus napsat tento dotaz do poradny gynekologa , určitě bude vědět o nějakých možnostech řešení.

chs.jasmin
Echt Kelišová 7900 příspěvků 29.09.18 09:38
@Anonymní píše:
Dobrý den, ráda bych poprosila o radu. Po porodu mám velmi křehký čípek, jednoduše se nevrátil tak, jak by měl. Gynekoložka mi řekla, že to může trvat i roky, než se to vrátí do původního stavu, s čímž mě nenadchla :-( dále jsem se o tom nebavili. Mě by zajímalo, jestli tu najdu někoho, kdo byl třeba na nějaké operaci, aby ten děložní čípek byl překryt nebo nevím jak bych to měla nazvat. Děkuji

Ahoj,

čípek u porodu dostane hodně zabrat a opravdu dle čípku se na ženě pozná že rodila v předchozích 2 letech = dva roky se čípek dává do kupy a některá máme změny na čípku i déle.
Já sama mám prý ještě stále poporodní zranění a jde na mě i 18měsíců po druhém porodu během tří let poznat, že jsem v nedávné době rodila.

Z popisu bohužel nerozumím jaké zranění na čípku máš, jak jej pocituješ, zda to nějak vnímáš, nebo tě straší pouze to vědomí, že čípek není v pořádku.

Celkově moc doporučuji cvíčení na pánevní dno a HSS - hluboký stabilizační systém. Nejsou to těžké cviky, ani silové, je to ale náročné na techniku, provedení a opakování a hlavně pravidelnné a dlouhodobé cvičení. Osobně si myslím, že po porodu by jsme každá měla to pánevní dno trénovat.

Gynekoložka ti už dělala stěry z čípku?

*edit - doplním svůj komentář. Já nerozumím tomu, že chceš přerýt čípek? M8š vyhřezlý ven? To by gynekoložka určitě řesila, protože vyhřezla přední děložní strana táne močový měchýř a s největší pravděpodobností by jsi byla inkontinentní :think: A zároven čípek během cyklu mění svůj vzhled, takže nějak ho překrývat či upravovat :nevim:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.09.18 09:45

Stěry už mám za sebou a po 10.10. by měli být výsledky. Jinak mě trápí občasné špinění, bolení břicha (takové táhnutí, no blbě se to popisuje) a o intimních chvílích nemůže být ani řeč, protože ta bolest je nesnesitelná… Jinak mám tak nějak problém, že se mi klasická menstruace nechce spustit :-(, jako ne že by mi to extra vadilo, ale i tak mi to přijde divné. :-(

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.09.18 09:45

sestra měla také takové problémy, trvalo to 5 let, než se to dalo do normy. Ona nemohla ani sexovat, měla bolesti při tom.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.09.18 09:49

Chs.jasmin Ano, mám ho ven :-( dle slov gynekoložky. Chce čekat na výsledky a pak právě už jsem o tom nemluvili. Začala mluvit o antikoncepcí (tělíska atd…)

pavla.souku
Stálice 100 příspěvků 29.09.18 09:51
@Anonymní píše:
Chs.jasmin Ano, mám ho ven :-( dle slov gynekoložky. Chce čekat na výsledky a pak právě už jsem o tom nemluvili. Začala mluvit o antikoncepcí (tělíska atd…)

hezký, že ti mluví o antikoncepci tělísku, když ani nejsi v pořádku. Ten byznys no :D

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.09.18 09:57

No právě…

chs.jasmin
Echt Kelišová 7900 příspěvků 29.09.18 11:33
@Anonymní píše:
Chs.jasmin Ano, mám ho ven :-( dle slov gynekoložky. Chce čekat na výsledky a pak právě už jsem o tom nemluvili. Začala mluvit o antikoncepcí (tělíska atd…)

To je divné, tohle by neriskovala, tam se pak musí dělat gynekologická plastická operace, protože to táhne močový měchýř ten nefunguje jak má a může to vést až k ochabnutí svěračů a právě inkontinenci.
Nechci plašit a ber to jen jako radu, ale domluvila bych si nějakého jiného gynekologa na pohotovostní prohlídku, kdy možná budeš platiti pohotovostní poplatek (90kč), ale aby tě prohlídl, řekl svůj názor :think:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Vánoční úklid bez stresu a honičky? Jde to

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Články z Expres.cz

Jak je možné, že střelec utekl? Byl dvacetkrát (!) trestán, hledá ho 300 mužů!

Chérif Chekatt (29) je jediným podezřelým ze střelby na vánočních trzích v... číst dále >

Jan Tuna hledá svědky napadení v SaSaZu: Byl holohlavý a mlátil mi hlavou o zeď!

Hodně živo je v posledních dnech kolem moderátora Jana Tuny (45). Bývalý... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pracny, košíčky a další skvělé cukroví, které pečeme v redakci

Také letos vám přinášíme osvědčené recepty na vánoční cukroví, které se peče... číst dále >

Nemoci u dětí často odrážejí atmosféru v rodině, říká lékařka

Dokud jsme zdraví, bereme to jako samozřejmost. Zpozorníme, až když je... číst dále >