Problémy s mluvením u 2,5 lete dcery

5
23.5.20 00:38

Problemy s mluvenim u 2,5 lete dcery

Zdravim, potrebovala bych trochu poradit. Dceri je ted 31 mesicu, mluvi cely den, nezavre chvili pusu. Problem ale je, ze ji skoro neni rozumet. Micha totiz dohromady cestinu, anglictinu a stale detsky zargon, takze kdyz na nekoho promluvi, kazdy je zmateny a jen ji odpovi, ze ji nerozumi. Mame spoustu kamaradu, kteri cesky nemluvi, jejich deti cesky mluvi, protoze chodi sem do ceske skolky, ale stejne si spolu povidaji anglicky. Vyrusta v tom tedy od malicka. Doma na ni ale mluvime pouze cesky. Ma ale vybornou vyslovnost v obou jazycich, jen jak to matle vsechno dohromady, tak casro ani ja nevim co po me chce. Chvili jsem si rikala, ze je jeste mala a potrebuje si to v hlavicce srovnat. Jenze kdyz jdeme na hriste mezi jine deti, jsou na ni zle, odstrkavaji ji a nechteji si s ni hrat, protoze ji nerozumi. Pritom ona je tak hodnoucka, chce se kamaradit. Dnes uz jsem tam brecela s ni, bylo mi to tak lito.
Pochopitelne se chystam k pediatrovi na posouzeni a pripadne k logopedovi, udelam cokoli, aby bylo vsechno v poradku a mohla si najit i nove kamarady, navic od listopadu jde do skolky.
Mate s tim nekdo zkusenost?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

14608
23.5.20 00:45

Klid, to dítě nepotřebuje ani doktora, ani logopeda. Je zvyklá mluvit ve dvou jazycích a neumí je rozlišit. Potřebuje jen čas, aby si to srovnala v hlavince a taháním po doktorech ji jen budeš stresovat. Moje dítě bude mít taky tři roky a občas ani já nevím, co po mě chce. Chtělo by se to soustředit jen na jeden jazyk, aby si ho navykla více používat. Takže číst, zpívat, recitovat básničky a pokud žijete v čechách, tak ji na čas izolovat od angličtiny.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3274
23.5.20 04:11

Ve dvou a pul jeste rozhodne logopeda nepotrebuje, kor jestli jeste vyrusta ve dvoujazycnem prostředí.. Spousta deti v tomhle veku nemluví skoro vubec :nevim: Ani nasi ukecany trilety nekdy sama nerozumím, a to jsme v ciste ceskem prostředí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.5.20 06:57

Bilingvní děti často mají začátky mluvení těžší - na to se připrav, ale brzy to přejde a pak je druhý jazyk samozřejmě neskutečná výhoda. K logopedovi samozřejmě můžeš, už jen pro klid duše, osobně mi to ale přijde ve vaší situaci předčasné…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3453
23.5.20 07:23

Jak vidím napsáno 31 měsíců, tak se mi otvírá kudla v kapse :zed: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9054
23.5.20 07:53
@darekp píše:
Jak vidím napsáno 31 měsíců, tak se mi otvírá kudla v kapse :zed: :lol:

Jj jsem díky tomu zjistila, že je mi 431 měsíců 8o :lol:

Jinak zakladatelko, přijde mi, že u vaší malé je to ještě normální, nějaké posouzení bych řešila na tříleté prohlídce, ale stejně děti na které se mluví dvěma jazyky můžou mít nějaké opoždění a řeč se srovná později. Jednou se to ale vyplatí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1921
23.5.20 08:43

@darekp mně už to přijde divný od roka :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
693
23.5.20 08:44

V tomhle veku je zpozdeni stale normalni i u deti mluvicich jednim jazykem. U vicejazycnych se mozek stimuluje vice, v budoucnu to bude velika vyhoda.

Taky mi je nekdy lito, kdyz vidim plynne mluvici deti. Nas syn (2,5) je vystaveny 5 jazykum - na jednoduche veci prepina, ale casto kombinuje vse dohromady a komplikovanejsi sdeleni pochopim jen ja.

Nicmene v kontaktu s vrstevniky mu to problem nedela, na hristi se vzdycky k nekomu pridruzi a hrajou si spolu. Ten jazyk mi v tomhle veku neprijde jeste klicovy. Nadseni z neho nejsou spis starsi, kdyz jim kazi hru - ale koukaji spis po mne, abych zasahla :lol: S detmi kamaradu si rozumi? Co ve skolce?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5
23.5.20 09:11
@darekp píše:
Jak vidím napsáno 31 měsíců, tak se mi otvírá kudla v kapse :zed: :lol:

taky to nepouzivam, napsala jsem to schvalne pro upresneni, nevim o co jde, trochu zbytecna poznamka z Vasi strany ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5
23.5.20 09:17
@Capretta píše:
V tomhle veku je zpozdeni stale normalni i u deti mluvicich jednim jazykem. U vicejazycnych se mozek stimuluje vice, v budoucnu to bude velika vyhoda.

Taky mi je nekdy lito, kdyz vidim plynne mluvici deti. Nas syn (2,5) je vystaveny 5 jazykum - na jednoduche veci prepina, ale casto kombinuje vse dohromady a komplikovanejsi sdeleni pochopim jen ja.

Nicmene v kontaktu s vrstevniky mu to problem nedela, na hristi se vzdycky k nekomu pridruzi a hrajou si spolu. Ten jazyk mi v tomhle veku neprijde jeste klicovy. Nadseni z neho nejsou spis starsi, kdyz jim kazi hru - ale koukaji spis po mne, abych zasahla :lol: S detmi kamaradu si rozumi? Co ve skolce?

ano, s detma od kamaradu neni sebemensi obtiz, povidaji si totiz jenom anglicky, ale od nich dcera ovlada ve 3 letech 4 jazyky a problem tam neni.
A ve skolce se uvidi no. Na hristi ji odstrkavaji starsi deti a hraje si jen s prckama, kteri nemluvi, tak aspon neco, ona se o ne rada stara, porad je hlida, hladi po hlavicce, tak to ji vyhovuje. Ale ve skolce se toho prave bojim.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
693
23.5.20 09:33

@veeveenab tak toho bych se nebala vubec, to je normalni, ze mensi deti starsim delaji spis trpene ocasky (kdyz jde o rodinu, kde to mladsi pribrat"musi"). Pecujici jsou spis vyjimky- kdyz se petiletym priplete batole a kazi jim slozitejsi hru, nepujdou s nim radostne na pisek hrat si na prodavani zmrzliny.

S detmi, s nimiz se zna, evidentne problem nema, naopak si najde nove kamarady, budes prekvapena, jak se rychle naladi na jiny jazyk, bude to urcite v poradku ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
193
23.5.20 10:45

Já jsem tedy překvapená, že chytá angličtinu jen od nějakých dospělých kamarádů. Rozumím, že doma mluvíte česky, děti těch kamarádů taky, páč jsou v té české školce a navíc na hřišti s jinými dětmi taky se také komunikuje česky.

Naše dítě se snažíme také vychovat dvojjazyčně, protože manžel sám je bilingvní. Babička je cizojazyčná. Ale protože ten druhý jazyk je strašně upozaděný, jde to těžko, cestina dominuje. A až nastoupí do školky, bude už úplně dominantní. Myslím, že to bude trochu jako u vás, že prostě bude mluvit česky a do toho placne občas cizí slovíčko. Předpokládám, že později se to upraví a mezi jazyky bude rozlišovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5
23.5.20 18:27

Vsem moc dekuju :hearts:️ uz jsem se uklidnila, proste je mi to tak lito, kdyz jsou na ni starsi deti zle, protoze ji nerozumi, i dospeli si do me rypnou, ze divne mluvi, coz mi prijde netaktni. budu pokracovat v tom jak je to doted, anglictine se proste nevyhne a nebudu to hrotit :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3453
23.5.20 19:52
@veeveenab píše:
taky to nepouzivam, napsala jsem to schvalne pro upresneni, nevim o co jde, trochu zbytecna poznamka z Vasi strany ;)

A to nestačí napsat 2 a půl? To je fakt ten jeden měsíc tak strašně podstatný? :think: omlouvám se, ale fakt jsem si to odpustit nemohla ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5
24.5.20 08:51
@darekp píše:
A to nestačí napsat 2 a půl? To je fakt ten jeden měsíc tak strašně podstatný? :think: omlouvám se, ale fakt jsem si to odpustit nemohla ;)

ja zase fakt nesnasim Nickelback a taky nic nerikem :P

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama